Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaki kocioł CO z podajnikiem do domku jednorodzinnego

Polecane posty

Gość gość

witam, szukam dobrego kotła CO, koniecznie z podajnikiem, z przeznaczeniem do domku jednorodzinnego 280 mkw. czy mógłby ktoś polecić mi coś porządnego, z własnego doświadczenia? zależy mi na małej awaryjności i łatwości obsługi. no i dobrze by było, żeby był przystosowany do spalania więcej niż 1 rodzaju paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek4e5
ja mam kocioł z Piecbudu, KJ G, trzyma się świetnie, jak na razie nic złego się nie dzieje. to solidna firma, moi rodzice mają od nich kocioł już 7 lat. spalam i groszek, i węgiel, przystosowany jest też do drewna i pelletu, ale jeszcze nie miałem okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety nic nie słyszałem jak na razie o tej firmie, ale sobie ich wygoogluję dzisiaj jeszcze. mam jeszcze pytanko, masz może zamontowany w nim regulator temperatury? czy nie ma takiej możliwości? jak radzi sobie ze spalaniem różnego opału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek4e5
tak, mam zamontowany regulator, duża wygoda, chociaż przyznam, że na początku nie byłem temu przychylny, bo znajomemu często się psuł, ma kocioł jakiejś innej firmy, nawet już nie pamiętam, ale ciągle słyszę, że są jakieś problemy. ze spalaniem radzi sobie bdobrze, oczywiście różnice występują, zależą od kaloryczności opału. ale jestem zadowolony, tym bardziej, że na razie działa bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wygooglowałem sobie jeszcze opinie o tym producencie i się przekonałem, zamówiłem u nich kocioł w tym tygodniu, jak dostarczą to na pewno napiszę jak to wszystko wygląda. dzięki za pomoc, mam nadzieję, że to był dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z kolei korzystam z kotła od Kołtona, bo to jedne z lepszych producentów kotłów na Podkarpaciu. Kocioł jest prawie bezobsługowy co mi bardzo ułatwia życie no i koszty ogrzewania domu pelletem nie są tak wysokie jak rachunki za ogrzewanie gazem (mielismy instalacje gazową w poprzendim domu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten link nie działa O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webinar231
zatem spróbuję jeszcze raz instalacjeb2b.pl/wydarzenia/z-firm/6048-czym-sie-kierowac-przy-wyborze-kotla-na-paliwo-stale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Kołton robi tylko kotły na paliwo stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolton.pl/work/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moozgu
Zamiast linków proponuje troche zdrowego rozsądku. Ja jak kupowałem kocioł to najpierw czytałem ,czytalem a potem poszedłem do salonu (3e heating we Wrocku - polecam) Wiec najpierw solidny researching na własną reke a potem jeszcze porada fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumilka_81
U nas mamy piec Defro, całej specyfikacji co i jak, to Ci niestety nie podam, bo ja zielona w tym jestem. Mąż się na tym zna i to on pali, ja się nie dotykam :D Pamiętam, że po ten kocioł jeździliśmy aż do warszawy do sklepu Hydrop. Mieszkamy 50 km od Warszawy, więc kawałek mieliśmy do przejechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamawiałem kocioł 2 lata temu, stosunkowo niedawno, także myślę, że nic się jeżeli chodzi o jakość nie zmieniło - mam kocioł Piecbudu, najpierw przeszukałem fora, poczytałem, później zapytałem kolegę instalatora co o tym myśli, razem przejechaliśmy się zobaczyć na żywo kocioł, zamówiłem, jak na razie jestem zadowolony, żadnych awarii. mam model z podajnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wit_norris
Wszystkopalne są na przykład kotły od Biadały - seria UKS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak się sprawują paliwa płynne w takich kotłach wszystkopalnych? chodzi mi o www.rawski.pl/ekotermplus.html, czyli te oleje w wersji ekonomicznej. czy to nie jest trochę tak, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. w sensie że taki piec wszystkopalny będzie np. szybciej zużywał olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do naszego domu idealnym rozwiazaniem był taki piec http://kolton.pl/work/boxer/ i sprawdza sie bez zarzutów. Wiec pomysl nad tym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie wiecie czy sa jakieś kotły wszystkopalne ale w których głównie mógłbym spalać słomę? Nie mam co z nią robić a słyszałęm że dobrze sie pali tylko do mojego starego śmieciucha kosbeli słomy tki nie wsadze Jak sa to doradźcie jakis model myśle o zmianie pieca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myśmy kocioł kupwoali w 3e heating we Wrocku. Tam wszystko doradzili i wyjaśnili. Więc autorce tematu też sueguje przejść się do jakiegos takiego salonu i poprosic o porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa co szuka kotła na slome ja ostatnio szukam samego podajnika do starego kotla i widziałam kotły na słomę ze maja w ofercie ( kojarze bo sie uśmiałam że już wszystkim mozna palić- nie śmiejcie się- serio nie wiedzialam :(((( az wstyd sie przyzanć :) tu sobie zerknij www.kotly-witkowski.pl/ w kotłach albo w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahah
kocioł to rozumiem ale podajnik? po co ci sam podajnik? zreszta kto ci sprzeda kocioł na części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak po co? Spokojnie mozna kupic sam podajnik, co za problem. A sie przyda jak sie w kotle coś zepsuje, albo chcesz zmienić kocioł zasypowy na automatyczny albo zmienić pod konkretny opał. A po co przepłacać u montera ( pewnie doliczy sporą marżę) jak można kupic samemu bezpośrednio od producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franek11
Kupowałem piec kila lat temu od Metalteres bardzo dobre piece, a podajnik możesz sobie zawsze dokupić oddzielnie wiec to żaden problem przejrzyj sobie piece na stronce wg typu pieca jaki potrzebujesz www.metalteres.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiakrysia
A piece automatyczne sa dużo wygodniejsze niż takie nieautomatyczne? Jaka jest róznica? Rodzice będa musieli zmienić piec, zawsze mieli taki zwykły a teraz chcą żebym sie zorientowała jak to wygląda , czy kupic taki sam jak mieli ( mieli z Piecbudu kocioł wiele lat) czy lepiej taki bardziej nowoczesny zautomatyzowany. No i czy starszy człowiek sobie poradzi z tą automatyką- to bardzo skomplikowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćalpaca
A byli zadowoleni z tego kotła z Piecbudu Twoi rodzice? Bo jak tak to Piecbud robi teraz też kotły z automatycznymi podajnikami i ja bym taki im doradziła na twoim miejscu. Kocioł się kupuje na kilka lat. Rodzice sa coraz starsi, trzeba się zastanowić czy dadza rade obsługiwać zwykły kocioł, do któego trzeba ręcznie dosypywac opał co chwilę. Kotły z podajnikami zasypuje sie raz na kilka dni i same sobie radzą - nie ma w z tym jakiś problemów z obsługą czy poradzeniem sobie, sa dużo łatwiejsze w obsłudze niż takie zwykłe. Zobacz sobie ten kocioł http://piecbud.net.pl/produkty1/kotly-c-o/kj-mp2 - mam go od roku wieć wiem że spokojnie kazdy nawet starsza osoba sobie z nim poradzi wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiakrysia
Tak alpaca, właśnie z tego kotła z Piecbudu byli mega zadowoleni i tak szczerze to chcą tylko kocioł od nich- wybór innego producenta nie wchodzi w grę, ten stary Piecbud im służył wieki i nie mieli z nim problemów. I dzięki za podpowiedź - pokaże im ten kocioł w necie, Dobrze że piszesz że nawet starsza osoba sobie poradzi- mam taka nadzieję. Bo mas rację że to ciągłe dosypywanie paliwa jest męczące a rodzice niestety młodsi już nie będą Jeszcze raz dziękuję i jak sie zgodzą pójdziemy za Twoją radą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×