Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pewna mama

Leczenie osoby bez ubezpieczenia

Polecane posty

Witam! Mam następujący problem: Syn nie pracuje i nie jest ubezpieczony w NFZ. Nie chce się zarejestrować w biurze pracy, po prostu mówiąc krótko "ma to wszystko gdzieś", nie pomagają żadne tłumaczenia,. Jest na naszym utrzymaniu, a ja martwię się bo słyszałam w telewizji, że leczenie szpitalne w razie grypy kosztuje kilkanaście tysięcy zł. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy w takiej sytuacji rodzice muszą pokryć koszty ewentualnego leczenia za takie beztroskie i pełnoletnie dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edfawe
Wydaje mi się,ze Ty albo maz mozecie wopisac syna do swojego ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edfawe
pewna mama--za bardzo sie nie orientuje,ale jak zona,nawet młoda nie pracuje,nie uczy sie to moze byc wpisana do ubezpieczenia meza jako rodzina,awiec chyba i syn nieuczacy i niepracujacy tez moze byc wpisany do ubezpieczenia u jednego z rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenadinne
syn moze byc wpisany do ubezpieczenia rodzinnego dopoki sie uczy. jesli skonczyl szkole, to ubezpieczenie przysluguje mu jeszcze przez 4 miesiace po zakonczeniu nauki. pozniej ma 3 wyjscia - zarejestrowac sie jako bezrobotny, podjac prace, lub samodzielnie oplacacskladki do NFZ w ramach ubezpieczenia dobrowolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edfawe
grenadinne--ale dlaczego zona moze byc wpisana w ubezpieczenie meza bez wzgledu na wiek a dziecko nei moze byc gdy sie nie uczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenadinne
sluchaj - nie wiem. byc moze bazujesz na jakims konkretnym przykladzie, bo z tego, co wiem, sa takie sytuacje, kiedy wspolmalzonek moze byc zgloszony do ubezpieczenia. ale to sa chyba jakies scisle okreslone przypadki. z dziecmi jest inaczej. wiem, bo sama niedawno konczylam studia i chcialam byc na biezaco z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenadinne
o, zreszta wyjasnilo sie - na stronie NFZ pisza, ze osoba ubezpieczona moze zglosic do ubezpieczenia swojego wspolmalzonka, dziecko rowniez, ale musi sie ono uczyc. jesli chodzi o to, o co pytala autorka, to nie mam pojecia, chociaz wydaje mi sie to dosc logiczne, ze rachunek za leczenie przyjdzie do syna, a nie do rodzicow. a z czyjej kasy syn zaplaci za leczenie, to juz inna broszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie czy ktoś wie, czy rodzice muszą płacić gdyby nagle znalazł się w szpitalu i były duże koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenadinne
dla NFZ twoj syn to nie jest "dziecko", tylko pelnoletnia, nieubezpieczona osoba, ktora dziala na wlasny rachunek, tak wiec albo sie leczy prywatnie, albo sama placi NFZ-towi za leczenie. rachunek przyjdzie pewnie na niego, ale jesli twoj syn nie ma zadnego zrodla dochodow, to placic pewnie i tak bedziesz ty. za niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×