Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aklas

Łożyska do kół

Polecane posty

Gość aklas

Trochę nietypowe pytanie, ale czy ktoś z was może orientuje się czy są jakieś zamienniki (oczywiście dobre) łożyska do kół. Oryginały są bardzo drogie,a nie bardzo chce inwestować w mojego staruszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konstanty
Pewnie, ze są. Ale jakie i jaka cena to zależy bardzo od konkretnego modelu samochodu, rocznika i mocy silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aklas
Mam Scoda Octavia z 2000 z silnikiem 1998 1,6. Potrzebne mi są łożyska na tył generalnie. Korzystałeś może już z jakiś zamienników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konstanty
Generalnie miałem w swojej samochodowej historii dwa rodzaje. Jedne łożyska Complexu (CX) , a grupie Optimala. Ogólnie jest to podobna półka cenowa, ale jakościowo odstają od siebie. Przynajmniej tak było w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aklas
A który Ci się lepiej spisywał w praktyce? Pewnie zdecyduje się na zamiennik, ale jeszcze nie wiem jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aklas
Generalnie to Complex ma te łożyska bardziej wytrzymałe niż Optimal czy Kager jak dla mnie. Cenowo to jest podobna półka, ale jednak wytrzymałością (jakością) różnią się trochę od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frofar
A czy jak mam starszy samochód to opłaca się inwestować w łożyska czy nie? Pewnie też niedługo będę chciał je sprzedać wiec parę miesięcy na mi tylko jeszcze pojeżdżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konstanty
Ja bym nie kupował żadnych drogich łożysk na Twoim miejscu. Szczególnie jak zamierzasz go sprzedać Znajdź sobie dobre, tanie zamienniki o jakich piałem wyżej i śmiało możesz je zamontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frofar
No ok, też tak właśnie myślałem, żeby kupić jakieś tańsza, ale dobre zamienniki. Przejadę się w takim razie do jakiegoś sklepu zobaczę sobie w weekend jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konstanty
Ja bym też zobaczył po ile as łożyska CX w internetowych sklepach. Wiesz, zawsze można zaoszczędzić trochę groszy na tym. Przez net jest zawsze taniej, a jakość jest i tak dobra tych łożysk wiec nie ma co się obawiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frofar
A nie ma jakieś obawy, ze dostanę podróbki CX jak zamówię przez internet? Trochę się tego boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konstanty
Nie powinno być żadnego problemu. Wybierz sobie po prostu znany sklep w sieci i nie będzie żadnego problemu z zamówieniem. I wtedy na pewno nie będziesz miał podróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frofar
OK, udało mi się jednak kupić w sklepie stacjonarnym na promocji więc nie brałem już przez net. Zakupiłem i zamontowałem łożysko CX w samochodzie:) W końcu mogę normalnie jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konstanty
No spoko, jak było na promocji to pewnie, czemu nie:) A ile za nie dałeś w końcu? Jestem ciekawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frofar
Dałem w końcu 53złote, więc naprawdę nie dużo jeżeli chodzi o jakość to jestem pod wrażeniem. Cicho i naprawdę solidnie się trzymają. Zresztą w gość w warsztacie sam powiedział, ze CX mimo ceny niskiej jest jakościowo bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konstanty
Mówiłem :) Czasem warto zaufać polskiej firmie, zamiast przepłacać za zagraniczne produkty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodzi na to, że nie tylko można zaufać polskiej firmie, ale że polska firma produkuje najlepsze łożyska jakie są dostępne na rynku. CX jest przecież trwalszy i tańszy od łożysk konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×