Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

problem z pracodawcą

Polecane posty

Gość gość

Witam, ze swoim pracodawcą zawarłam umowę zlecenie które tak naprawdę nie obowiązywało. Wg tej umowy mam otrzymać 300 zl brutto , czas umowy tez jest nieprawdziwy, a miedzy sobą ustaliliśmy inną stawkę 8 zl na ręke za godzinę, mam przepracowanych 199 godzin co daje 1592 zł na rękę, w miejscu pracy miała miejsce kradzież która niestety nie została zarejestrowana na kamerze na kwotę 892 zl i teraz mój zleceniodawca postanowił obarczyć mnie winą i potrącić mi te pieniądze z wypłaty, czyli 111 godzin mojej pracy Czy ja mogę jakoś zawalczyć o moje pieniądze i czy jeśli zgłoszę tą sprawę to kto poniesie konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pipie w polsce siedza krewni i znajomi krolika ale zawsze mozesz prubowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zgłosisz tą sprawę to na pewno zaszkodzić swojemu pracodawcy, ale wątpię, żeby udało Ci się te pieniądze odzyskać, ponieważ sama zgodziłaś się na taką umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam pojęcia. Najlepiej skontaktuj się z kimś, kto wie o tym wszystko. Mi porad prawnych udziela Pani Katarzyna Słapczyńska. Dwukrotnie korzystałam w jej pomocy, zawsze udzieliła mi wyczerpującej odpowiedzi. Oto jej strona internetowa: http://adwokatslapczynska.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez tak myślę, że bez pomocy prawnej się tu nie obejdzie - nasze prawo jest trochę pokręcone, sama wiem po sobie,że tez wyjasniałam pewne sprawy związane z pracą u prawnika w warszawie (byłam tutaj - www.adwokatfhfwarszawa.pl dobra kancelaria adwokacka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się - sprawa mi wyglada na skomplikowaną, także przydałby się dobry adwokat w tym zakresie, obeznany wlasnie z prawem pracy. Jeśli jesteś z moich okolić (chorzów) to tutaj możesz podpytać - http://kancelaria-mrozek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kancelaria Adwokacka
Aby precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie należy znać wszystkie okoliczności sprawy. Jednakże, jeżeli zawarła Pani umowę zlecenia, a faktycznie wykonywała świadczenie wynikające z umowy o pracę to może Pani wystąpić z powództwem o ustalenie stosunku pracy. Również Inspektor Pracy może w Pani imieniu wystąpić z takim powództwem w przypadku ustalenia, iż świadczyła Pani pracę. Odpowiedzi udzielił prawnik z Kancelarii Adwokackiej Katarzyny Więckowskiej, www.kancelaria-wieckowska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×