Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elwira1990

Śmierdzące ubrania

Polecane posty

Gość elwira1990

To taki dość głupi problem, ale sama nie wiem co mam z tym robić. Utrudnia mi to życie i normalne funkcjonowanie. Od jakiegoś czasu ubrania, jakie piorę w pralce mają zapach starej szafy i takiej stęchlizny. Zmieniałam proszki, płyny do prania i płukania, ale nic nie pomaga. Próbowałam też pralkę odkazić sodą (bo słyszałam, że to rozwiązuje problem) ale to też nic nie dało. Problem jest kłopotliwy w tym stopniu, że ostatnio siedząc w autobusie starsza pani upomniała mnie, aby zaczęła dbać o higienę. Dla mnie ten zapach już nie jest taki wyczuwalny lecz dla innych widocznie tak. Pranie w rękach odpada, bo nie mam na to czasu :( Zmiana pralki odpada, bo mieszkanie, jakie wynajmuje nie jest moim, a właściciel nie chce nawet o tym słyszeć. A może znacie sprawdzone detergenty, które zapewniają przez długi czas świeży zapach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet taniej
To nie kwestia detergentu a pralki. Pewnie gdzieś w kołnierzu lub w tej szufladzie jest pleśń. Umyj ją dokładnie wszędzie gdzie się ta. Puść też puste pranie z najwyższą temperaturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soxooxos
zapuść w pralce pranie na 90 stopni z ace. Masz tam grzyba! zajrzyj pod uszczelki i też je zdezynfekuj ace. działa w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soxooxos
aaa, i wrzuć do bębna jakieś zbędne łaszki, lepiej 'wytrzepią' bęben niż pusta pralka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka606
hej. w takim wypadku nie pozostaje nic innego jak pranie reczne, bo nie wydaje mi się, ze zmiana proszku rozwiaze problem. chyba w pralce wyklul się jakiś grzyb. moja mama kiedyś pralke odkarzala domestosem. do podajnika na pranie wlala zel i wstawila ja bez ciuchow w srodku. troche pomoglo. a czego do prania używałaś już? polecam plyny, bo nie osiadają na elementach pralki. ja stosuje dreft, po nim ubrania są miękkie i ładnie się prasują, a przyjemny zapach może pomoze zwalczyć ta „starą szafę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieknaibest
przez kilka miesięcy także walczyłam z nieznośnym grzybem w pralce. ale nie zwalczyłam go na dobre. żadne zmiany płynów, proszków nie dawały u mnie rady. musiałam sięgnąć do kieszeni i kupić nowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz no musisz kombinować
ja słyszałam że takie ubrania należy namoczyć na jakiś czas w occie a potem wyprać jak zwykle, ale nie próbowałam, weź jedno na próbe i sprawdź czy działa no i wietrzyć trzeba koniecznie na dworze, nigdy w zamkniętym pomieszczeniu, suszące się pranie zawsze musi mieć dobry przewiew, powietrze nie może być wilgotne, ani nie może być parno, najlepszy słoneczny dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×