Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wczasowiczka810

Wyjazd w góry we wrześniu - prośba o pomoc

Polecane posty

Gość wczasowiczka810

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc - chciałabym się wybrać w góry we wrześniu. Dodam, że jestem kompletnym laikiem i nie chciałabym sobie tam krzywdy zrobić ;) Ponadto będę podróżować pkp i pks - to pewnie tez jakaś przeszkoda. Co możecie mi polecić?? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowkaa25
no coż można polecić - nieśmiertelne zakopane - łatwy dojazd i pks i pks - sam dworzec blisko rynku - można jechać w ciemno nawet bez noclegu i bez problemu się coś znajdzie - świetna miejscowość zarówno dla imprezujących jak i dla lubiących góry - ogólnie wszędzie blisko - dla zaawansowanych góry wysokie dla mniej szlaki łatwiejsze - krupówki, gubałówka, skocznia ale i baseny termalne - tylko żeby pogoga byłą w miare - ja w zeszłym roku pod koniec września trafiłam na rewelacyjną pogode i było cudownie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczasowiczka810
Super, dzięki za wypowiedź. Ja słyszałam, ze w Bieszczadach jest fajnie, ale nikt nie potrafił mi polecić jakieś fajniej miejscowości. A o dziwo Zakopanego nie brałam pod uwagę - może to błąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
zacznij od Sudetow-Szklarska Poręba,Karpacz ,Sniezka ,Szrenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczasowiczka810
czy w góry mogę zabrać mojego Fafika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieszczadyyyyyyyy
Hej, ja byłam w Bieszczadach w te wakacje i polecam gorąco!! Jeśli chcesz się poopalać i poleniuchować to oczywiście Polańczyk i Solina, jeśli troszkę zmęczyć to wejście na Tarnicę albo Smerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zawsze polecam szczawnice. tańsza od zakopca, nie zatłoczona, piękne widoki, niedaleko baseny, wszędzie blisko, mnóstwo atrakcji, szlaki po prostu fantastyczne. Można pieszo pszejść na słowacką strone. jak dla początkującego górołaza wprost idealne :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczasowiczka810
Podszywaczom dziękujemy. A za odpowiedzi serdecznie dziękuję! Wybieram się na około 7 dni i już nie mogę się doczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczasowiczka810
Helenko - dziękuję Nie chciałabym złamać nogi na pierwszym wyjeździe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh to szczawnica idealna :) jęśli sie zdecydujesz to koniecznie udaj sie do czerwonego klasztoru (wszystkie szlaki fajnie oznakowane), wjedz wyciągiem na góre (tam jest takia fajna zjeżdzalnia rynnowa) prześliczne widoki i trasy do powłuczenia sie, nie zapomnij tez o wąwozie homole :) jest prześliczny. niedaleko szczawnicy jest zalew czorsztyński z dwoma zamkami. Pierwszy to ruiny a drugo bardzo ładnie zachowany (można pozwiedzac w środku) ponoc jest tam ukryte złoto inków (właściciel zamku ozenił sie z inkaskiej księżniczce). nie zapomnij o spóywie dunajcem (ok40zł). wieczorami pod wyciągiem jest zawsze jakas impezka, karaoke mnóstwo ludzi przychodzi. Z ciekawych knajp koniecznie wejdz do kociego zamku (jeśl śliczny w środku a nazwa w pełni oddaje duch tej knajpy, to jest nie doopisania trzeba zobaczeć) jest troche drogo ale ja tam chodziłam na kawe i czasami naleśnika :) noclegi od ok 25 zł a w sezonie 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poicik
Ja pojechałbym w Himalaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadeuszek co szuka muszek
A ja proponuję wyjazd w Dolomity w Alpach. Jest tam pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konk@
A ja bym polecała Sudety. Już ktoś tu pisał o Szklarskiej Porębie, Karpaczu... Szlag na Śnieżkę jest bardzo ładny, a jednocześnie niezbyt trudny ani wymagający. Same miejscowości też bardzo klimatyczne i we wrześniu raczej nie będziesz miała problemów z noclegami. Sama byłam tam w kwietniu, jestem z Wrocławia, więc mam niedaleko. Ale jakoś z reguły jeździłam do Szklarskiej czy Karpacza, ale po górach nie chodziłam. Miałam chłopaka, któremu się po prostu nie chciało, wolał sobie w knajpce posiedzieć:p Ostatnio rozstaliśmy się i pojechałam z ludźmi poznanymi przez portal twoja-podroz.pl. I pojechaliśmy właśnie po to, żeby pochodzić po górach. Naprawdę fajna sprawa, polecam:) Może to też kwestia ludzi, bo udało nam się zebrać bardzo fajną ekipę:) Ale góry równie klimatyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estranged222
Szlag by tą Śnieżkę trafił:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konk@
A co z nią nie tak?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sniezka jest o.k.
No właśnie? Śnieżka jest ok, sama często na nią wchodziłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w zeszłe wakacje byłam na szlaku z Kasprowego Wierchu do Doliny Pieciu Stawów - super szlak, idzie się przez Świnicę ( blisko 2200 metrów npm ), widoki niesamowite + adrenalinka :) tylko na taki wyjazd trzeba zabrać dobre buty, bo jedno potknięcie może doprowadzić do tragedii. Więc wracając do tematu - w góry przede wszystkim weź dobre buty, można kupić tego sporo przez sieć ( np http://www.bates.pl/buty-taktyczne-wojskowe ) Porządne buty, wytrzymałe i z dobrą, nieślizgającą podeszwą to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buty bates są też bardzo dobre na wyjazdy i wyprawy górskie. Ich największym atutem jest lekkość , przez co stawy kolanowe są trochę odciążone. Podeszwa antypoślizgowa, wysoka cholewa i mały ciężar sprawiają, że wyprawa w góry jest mniej męcząca. Polecam kupować na stronie bates.pl, stronie producenta, bo tam mamy pewność, że kupujemy oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przejezdna
Zajrzyj sobie na strony sygnowane przez Urlop w Polsce. Masz tam i bazę noclegową i podlinkowane atrakcje turystyczne. Przykładowo: Krynica Zdrój http://www.noclegikrynicazdroj.net/ Karpacz http://www.karpacznoclegi.net/ Szklarska Poręba http://www.noclegiszklarskaporeba.net/ Zakopane http://www.noclegiwzakopanem.net/ Prócz tego można się załapać na rabat na noclegi; nie ma co przepłacać za kwatery, zaoszczędzone złotówki lepiej wydać na aktywny wypoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof2613
czesc kto sie wybiera w gory do zakopanego we wrzesniu 16 do 19 uwielbiam gory niestety zawsze sam chodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof2613
szukam towarzysza towarzyszki do spacerowania po gorach we wrzesniu oto moj numer 724741582 lub email krzysztof2613@op.pl bardzo prosze o przemyslane rozsadne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzesień to świetna pora na wyjazd w góry - przepiękne są w tym czasie. To taki ostatni okres do pochodzenia szlakami turystycznymi. Myślę, ze na początek można by odwiedzić Bukowinę Tatrzańską - dojazd jest znakomity, noclegi warto sobie sprawdzić tutaj www.noclegibukowina.net, zabrać należy przede wszystkim ubrania na każda pogodę, bo w górach różnie z nią bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W góry zawsze trzeba wziąć dobre buty i odpowiednie ciuchy. Buty najlepiej trekkingowe albo specjalne buty w góry. Dobre buty robi np. Meindl - możesz sobie zajrzeć na stronkę siulagrande.pl tam na pewno je znajdziesz. Oprócz tego weź sporo ciuchów, na każdą pogodę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W góry najlepiej mieć buty z wysoką cholewą. Dobre będą wysokie trekkingu albo wojskowe. Muszą dobrze trzymać kostkę, bo nie trudno o kontuzję. Myślę, że bates się jak najbardziej nadadzą. Wybierz takie z gore-texu i z podeszwą vibram - znaczny komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawą jest zdrowy rozsądek - z górami nie ma żartów i nie można ich nigdy lekceważyć. Wybierając się na wycieczkę w góry trzeba się zaopatrzyć w dobre buty i odpowiednie ubranie. Ale wszystko to można znaleźć na stronie wspomnianego już sklepu siulagrande.pl - warto tam poszperać, bo można trafić na świetne promocje. I zawsze sprawdzaj prognozę pogody przed wyruszeniem w trasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie wybierz sie do Wisły! Polecam Ośrodek Orion. Świetne miejsce, zaciszne w pięknym miejscu. Bardzo dobre jedzenie, także wegetariańskie. Ostatnio tam byłam z moim chłopakiem i nie żałujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×