Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moniaa1005

wyplata w funtach w Polsce

Polecane posty

Hejka, za jakis czas wracam do Polski i bede dostawala wyplate przez 36 tygodni na moje konto, chcialabym wiedziec, czy jest taka mozliwosc, zeby wyplacac pieniadze w funtach, nie zeby bank mi przeliczal na polskie? z gory dziekuje za pomoc, pozdrowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi21
Przede wszystkim możesz założyć konto walutowe w Polsce i wtedy możesz wypłacać w funtach. Domyslam się ,że chodzi ci o to ,że korzystniej jest wymieniać funty w kantorze niż przez bank i masz rację. Jest jeszcze druga opcja ,chyba jeszcze lepsza od normalnego kantoru , to kantor internetowy.W takim kantorze możesz sama śledzić kiedy jest korzystny kurs i w tym momencie sprzedawać funty. Ja mieszkam za granicą i od wielu lat korzystam z takiego kantoru,wypróbowałam kilka kantorów i niektóre pobierają prowizja lub mają różne ograniczenia.Teraz korzystam tylko z jednego gdzie nie ma prowizji a złotówki z wymiany mogę wysłać na kilka kont jeśli jest taka potrzeba .To jest ergokantor.pl , na pewno będziesz zadowolona .Kursy walut mają takie jak w normalnych kantorach a często nawet lepsze ,bo w internetowym kantorze kurs na bieżąco jest taki jak na światowej giełdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Często wymieniam funty w http://kantoralex.pl/ - moim zdaniem jest to świetny kantor, zawsze opłaca się wymieniać tam pieniądze. Są bardzo uczciwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgośka85
Otwórz konto walutowe, a później wymień sama- tak żeby było najkorzystniej. Najlepiej w tym wypadku w e-kantorze, ja korzystam z Pluskantor.pl rewelacja. Z minuty na minutę mam przewalutowane środki po takim kursie jakiego żaden bank nie zaoferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój kuzyn na platformie Gieldawalut.com kupuje walutę i z tego co wiem,faktycznie dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamajka6
Też uważam, że współpraca z e-kantorem to najlepsze rozwiązanie, tanio i uczciwie wymienisz w Amronet, od lat są w czołówce jesli chodzi o tę branżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz dobrą wycenę GBP, to zajrzyj do Pluskantor.pl. Dostajesz przelew i bezgotówkowo możesz przewalutować w parę minut bez przepłacania. Rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z serwisu Gieldawalut.com możesz bardzo łatwo skorzystać i jednocześnie wymienić tanio. Działa na mobilnym sprzęcie nawet, np. jak masz net w smartfonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sądzę, że najlepiej wycenia Pluskantor.pl i nie będziesz miała problemów z przelewami w ramach mniej popularnych banków, sprawnie obsługuje płatności na wszystkie możliwe konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widać ,że nie macie pojęcia jak kantory internetowe wyceniają ,otóż wyceniają według oficjalnego kursu z giełdy.Wszystkie kantory internetowe wyceniają jednakowo,różnią się tylko tym,że jedne pobierają różne opłaty a inne nie. Ergokantor nie pobiera żadnych dodatkowych opłat a w dodatku wymienioną gotówkę można przesłać na kilka kont np.chcesz wymienić 100 EUR aby komuś przesłać 359 zł to dysponujesz,że po wymianie 350 ma iść na konto osoby,której to wysyłasz a reszta np,na twoje złotówkowe konto lub konto jeszcze innej osoby.Bardzo dobry kantor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wartość przelicznika waluty w kantorach jest zawsze taka sama w danej chwili.To,ze ktoś miał walutę korzystniej przeliczoną od kolegi,który przesyłał walutę np.tydzień wcześniej uzależniona od kursu waluty w danej chwili,tydzień temu np.EUR było droższe a dziś staniało więc dziś dostaniesz więcej złotówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast godzinami porównywać oferty w e-kantorach obrałam inną taktykę. Można powiedzieć, że rezerwuję sobie w pewien sposób kurs zlecając na Gieldawalut.com przewalutowanie po kursie wlasnym czyli takim po jakim bym chciała kupić/sprzedać walutę. To się sprawdza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciena56
Od kiedy wymiana waluty stała się u mnie konieczna regularnie, korzystam z internetowego Amronet. Polecam, to bardzo praktyczna platforma, uczciwe rozliczenia, nawet faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrą opcją jest wypłata na konto walutowe a następnie wymiana w kantorze internetowym takim jak np. KantorEkspert. W kantorach internetowych mają lepsze kursy niż w stacjonarnych, nie wspominając nawet o bankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldrianna
Z pełnym przekonaniem powiem że nie tylko dobrą a najlepszą! Taką kombinację zrobiłam za pośrednictwem Pluskantor.pl, przelew doszedł szybko i do kantoru i z kantoru na polskie konto, dzięki taniemu przewalutowaniu i bezpłatnemu przelewowi PLN zaoszczędziłam pokaźną sumkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mascota3
Ja bym radziła z Amronet skorzystać, to najbardziej pewne i komfortowe przewalutowania moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paradisev
Może zainteresuje Cię gieldawalut.com? Mocną stroną platformy są szybkie przelewy, spread często poniżej 1 grosza. A jeszcze przez miesiąc dostajesz 80% zniżki od kosztu wymiany, który i tak jest zaskakująco niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nieco inną sytuację, ale przewalutowania są mi też stale niezbędne. Otóż przebywam większość roku w UK i wysyłam pieniądze to Polski. Wymieniam za pośrednictwem Pluskantor.pl i od razu z kantoru wykonuję transfer w PLN bezpłatnie. Konfoguracja idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkaI
My od paru lat trzymamy się Amronetu (amronet.pl), kantor za każdym razem rzetelnie się wywiązuje z realizacji usługi, w kursach jest elastyczność, można po własnym jednak dostępny mi wystarcza by i tak oszczędnie przewalutować pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bergamoona
Ciekawe ile czasu trwa zaksięgowanie pieniędzy w kantorze tego typu oraz w banku jak się wypłaca...Jak zobaczyłam kursy na gieldawalut.com to tylko ta kwestia jeszcze mnie trochę zastanawia. Wychodzę po prostu z założenia, że internetowe usługi powinny ułatwiać życie. Dajcie znać jak to u Was wygląda z szybkością przelewów jeśli korzystacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kańska
Najszybciej przelewy są księgowane z i do banków partnerskich. Ja akurat wymieniam przez Amronet i u nich księgują w tym wypadku w obie strony pieniądze w parę minut. Poza bankami partnerskimi nie trwa to natomiast nigdy dłużej niżeli zgodnie z sesjami bankowymi. Za granicę tak samo, chyba że puszczam transfer ekspresowy, wtedy i międzynarodowy przelew dochodzi do odbiorcy błyskawicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bergamoona ,kurs w każdym kantorze internetowym jest w danym momencie taki sam,ponieważ opiera się on na kursie światowym danej waluty.Czas w jakim waluta zostanie zaksięgowana w kantorze zależy od twojego banku w jakim czasie zrealizuje twoje zlecenie transferu pieniędzy.Wymiana waluty i transfer do wskazanego banku następuje natychmiast. Różnice między internetowymi kantorami polegają na pobieraniu lub nie opłat od transakcji .Ja wymieniam walutę w ergokantor a tam nie ma żadnych opłat i polecam ten właśnie kantor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucynka333
Tu kolega plecie głupoty. Kurs nie jest wszędzie taki sam a jest zbliżony do kursu światowego. Zobacz sobie na Cinkciarzu czy innym kantorze w ich kalkulatorach i zobacz, że różnice są. Oczywiście przy kwocie małej wymiany to nie wielka różnica, ale przy dużej kwocie różnica może być znaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×