Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Juliab2

Zrób to sam

Polecane posty

Witajcie! Od niedawna zaczęłam interesować się rzeczami własnej roboty. Mam nadzieję, że będziecie też wpisywać swoje pomysły a nie tylko czytali ;) Oto moja pierwsza instrukcja Choinka z piórek: Potrzebne są: piórka,tektura formatu A4,mała doniczka,patyk długości 30cm, modelina, stebna trawka choinkowa,perełki,srebne gwiazdki,srebna farbka,klej i taśma klejąca. Tekturę zwijamy w stożek wysokości ok. 20cm,brzeg przyklejamy taśmą. Doniczkę malujemy na kolor srebny,wyklejamy modeliną, tak by można było wbić paty. Do kartonowego stożka przyklejamy piórka,zaczynając od dołu. Ozdabiamy perełkami i gwiazdkami. Na koniec choinkę nakładamy na patyk ,przedtem wyklejając czubek od środka modeliną. I gotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne masz co jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawieszka na drzwi: Potrzebne są: Gruby karton o wymiarach ok. 2 cm x 30 cm,wstążka o długości równej obwodowi kartonu i szerokości 3 cm, rafia do zawieszeń,lusterko, laski cynamonu, cukierki, czekoladki, drobne ciasteczka, suszone pomarańcze, orzechy, galaretki w cukrze i inne pyszności, klej np. Magic Zamiast tradycyjnego bożonarodzeniowego wieńca na drzwii- kolorowa tabliczka pełna świątecznych słodkości ;D Tekturę oklejamy dookoła wstążką. Na środku przylepiamy lusterko, po bokach górnej krawędzi przekłuwamy dwie dziurki i przewlekamy przez nie parafinę, środek wypełniamy ozdobami. Najlepiej bierzcie jedną dominującą ozdobę, a następnie uzupełniać przerwy między nimi i trzymać się najwyżej dwóch kompozycji. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokaż zdjęcia proszę
i chyba miałas na mysli, że przewlekamy rafię, a nie parafinę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem ale...
zabę tylko widzę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszę Wam jakie robie prezenty pod choinkę(kasy nie mam bo musiałam zapłacić za naprawę komórki) 1. Kupuje goździki i pomarańcze i nakłuwam goździki na pomarańcze. Można zrobić całe pomarańcze w goździkach albo jakieś obrazki stworzyć 2. Robie aniołki z makaronu(jak chcecie moge wam napisać jak to się robi) 3. Planuję upiec pierniczki ;D 4. Kupię drewnianą lub metalową ramkę i udekoruję ją np. laskami cynamonu, kolorową solą, koralikami, wstążkami itd. Zależy co mi do głowy wpadnie. Można zrobić też ramkę z płyty CD(jest bardzo ładna,jak chcecie mogę wkleić zdjęcie i wytłumaczyć jak zrobić ;D) 5. Dla babci robię kwiata w galarecie A na udekorowanie domu: 1. Świeczki pomarańczowe 2. Piórkową choinkę 3. Ozdoby na choinkę własnoręcznej roboty np. śliczne bombki robione samemu Jak chcecie żeby przysłać zdjęcie lub żeby wytłumaczyć to piszcie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CICHA MYSZA.
a te bombki to jak sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajny temat, tylko dobrze by bylo, zebys kazdy swoj \"przepis\" udokumentowała fotką. Nie każdy ma bujną wyobraźnię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombki z koralików: Potrzebne są: kula styropianowa wielkości pomarańczy, drucik-ok 50cm,klej najlepiej z pistoletu lub inny klejący tworzywa sztuczne,koraliki,cekiny,ziarenka kawy, czyli coś czym wykleimy bombke. Na końcu drutu formujemy kułeczko; kulę przebijamy drutem na wylot, przycinamy drucik tak, by zostało ok. 1,5cm, zaginamy pod kątem 90 stopni, a zgiętą końcówkę DELIKATNIE wciskamy w styropianową bombkę. I tak powstało nam wieszadełko teraz Kulę smarujemy partiami klejem i przyklejamy ozdoby. Im mniejsze koraliki lub cekiny tym ładniejsza bombka. Gdy np. bombkę oblepiamy ziarenkami kawy to w przerwy między nimi możemy wsypać zmieloną kawę. Zdjęcia nie mogę wstawić, ponieważ nie mam w chwili obecnej aparatu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramka z płyty CD: płyta CD tekurki w różnych kolorach klej i taśma dwustronna kwiatki, cekiny, tasiemki itp ozdoby. magnes wycinamy z tektruki dwa kółka wielkości płyty(czyli należy odrysować płytę)-ja zrobiłam większe niż płyta żeby można było wkleić zdjęcie. Przyklejamy płytę z dwóch stron taśmą klejącą i wkładamy magnes i przyklejamy do płyty wycięte kólka(najlepiej z bloku technicznego,o różnych kolorach). Teraz dekorujemy naszą ramkę. Zamiast magnesu można zrobić dziurkę w płycie i powiesić gdzieś ale ja wole z magnesem bo wtedy będzie ona wisiała na lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie co z Wami?! Dołanczajcie tez jakieś pomysły,wchodźcie tu albo cos piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same żaby a nie zdjęcia
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest ktoś tu? Szczerze mówiąc nie wiem czy był sens założenia tego forum skoro prawie nikt tu nie wchodzi i nikt nie pisze swoich pomysłów :( Może teraz podam sposób na pakowanie prezentów Ekologicznie: Z szarego papieru, tektury falistej, zwykłego pergaminu czy eleganckiego czerpanego papieru. Przewiązane sizalowym sznurkiem, owinięte rafią lub dla kontrastu wstążką w ostrym kolorze. Paczki i paczuszki będą o wiele lepiej się prezentować, gdy dowiążemy lub przykleimy do nich laski cynamonu, suszone pomarańcze,gałązki świerka czy szyszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wklejaj zdjecia
na www.mfoto.pl a nie na durnego imageshacka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świeci na tym forum pustkami... :( (jeżeli nie będzie nikt tu zaglądał i dodawał pomysłów to nie będzie sensu wchodzić tu :/) Kolejny przepis: Łańcich z suszonych pomarańczy: Potrzebne są: złota nitka i krążki suchonych pomarańczy. Na igłę nawlekamiy złotą nitkę (dużo, ok 2cm), każdy krążek pomarańczy nakłuwamy w trzech miejscach: tuż przy brzegu, w środku i znowu na brzegu. Przy robieniu tego łańcucha sprawdza się wszystko, co błyszczące, odbijające światło, kolorowe, przestrzenne. Do tego ładny sznurek, wstążka czy złota niteka. Ślicznie wyglądają takie łańcuchy gdy są zakończone dzwoneczkiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej ja też
robię różne rzeczy, ale mam mniej pomysłów ;) w zeszłym roku powiesiłam na choince suszone plastry pomarańczy i cytryn spryskane lakierem do mebli, wisiały przed lampkami i wyglądały cudnie :), do tego sznur jarzębiny i inne ozdoby - słomiane, i styropianowe. jeśli chodzi o prezenty co roku robię jakieś drobiazgi - zakładki do książek, okładki, mydełka, ozdoby choinkowe. W tym roku jeszcze nie mam pomysłu ale jakbyś mogła przesłać mi na ola31281@wp.pl fotki ramek z płyt to będę wdzięczna i podkradnę Ci pomysł :) Jak sobie przypomnę o ciekawych upominkach które robiłam lub dostałam to napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej ja też
już udało mi się otworzyć linki więc widziałam, bardzo ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tez napisałabyś jak zrobić to mydełko?? Bo nie mam pomysłu dla mamy i może bym ten wykorzystała?? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×