Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nataliaaaaa83

alergia pochwy???? Dziewczyny ratujcie !!!

Polecane posty

Gość nataliaaaaa83

Od ok. 2 miesiecy zmagam sie z potwornie nieprzyjemna dolegliwoscia: pieczenie, swedzenie, opuchnieta pochwa na zewnatrz, suchosc i totalny dyskonfort. Ok 3 tyg temu bylam u ginekologa: wykryl u mnie alergie pochwy (ale mysle ze mu to troche zasugerowalam...). Nie mam grzybicy ani innych dolegliwosci. Lekarz zalecil mi odstwaienie laktacydu i chusteczek do podcierania a takze nie podmywanie sie 10 razy dziennie a o ile juz to tylko woda i mydlo. Przepisal mi masci do stosowanie zamiennego: elocom i pimafucort. Przynosza mi one chwilowa ulge, na pare godzin. Jedyne co mi przynosi wieksza ulge to zasypka dla bobasow :P Przeszkalam caly internet, wszystkie strony sugeruja grzybice (ktorej nie mam) badz efekt uboczny antykoncepcji (ktora przyjmuje od 2 tygodni - a "alergie" mam juz 8 tydzien). Jeszcze dodam ze od 5 lat mam stalego parnera i nie prowadze jakos szczegolnie aktywnego zycia seksualnego, nigdy predzej nie mialam TAM zadnych problemow. Czy ktoras z was dziewczyny zmagala sie z podobnym problemem i jaak sobie z tym poradzila ? Porsze o sugestie bo juz nie wyrabiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
tak...jest dosyc mocny wiec go odstawilam. Ale juz wymiekam z tym dyskonfortem bo nie mam pojecia co to moze byc a pali zywcem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmam tą maść dlatego dziwię się że do pochwy, kup sobie clotrimazol i spróbuj a elocom nie nadaje sie do takich delikatnych miejsc, co za debil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie za bardzo pielęgnowałaś i masz kłopot z brakiem flory, jogurtu naturalnego sobie tam nałóż i nie myj sie tak obsesyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
zaprzestalam nadmiernej higieny, odstawilam wszystko co moglam a jest coraz gorzej..Chyba bede zmuszona udac sie do nowego gina..Wczoraj bylo do znieisenia a dzisiaj znowu nie moge usiedziec w miejscu tak piecze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli stosowałaś elocom
Należy unikać nagłego zaprzestania leczenia, gdyż może wystąpić efekt "z odbicia", objawiający się silnym zaczerwienieniem, pieczeniem i kłującym bólem. Można temu zapobiec poprzez stopniowe zmniejszanie dawki preparatu i zwiększanie odstępu czasu między kolejnymi podaniami leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
tak tez zrobie..zmienie gina i tym razem nie bede nic absolutnie sugerowala. Zobaczymy co powie. Podejrzewam u siebie atopowe zapalenia sluzowki pochwy..nie zycze tej dolegliwosci najgprszemu wrogowi !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
Dziewczyny dziekuje za pomoc !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
Poki co od jutra zapodam sobie globulki z kwasem hialuranowym - CICATRIDINA i masc LINOMAG...ehhhhh jak taka pierdulka moze uprzykrzyc czlowiekowi zycie...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lu-bela
a na jakiej podstawie stwierdzasz,ze to nie grzybica...toz to typowe objawy grzybicy..robilas cytologie,wymaz z pochwy,ze wiesz na 100%,ze to nie grzybica? wlasnie od antykow i przesadnej higieny mozna latwo zlapac grzybka!! Musisz miec jakis specyfik np pimafucin plus lykac bakterie kwasu mlekowego plus lactovaginal!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
Ginekolozka nie stwierdzila u mnie grzybicy, zero uplawow i niczego takiegoi ani zmian skornych. Mysle ze gin od razu grzybka by zawuwazyl. Za to jest suchosc, obrzek i pieczenie - szczegolnie o obrebie gornej czesc pochwy. Wrrrrrrrrrrr :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blubleuble
Nie pojmuję. Nie miałaś zrobionego wymazu z pochwy? Przecież tylko na tej podstawie można wykluczyć jakaś infekcję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
nie mialam robionej cytologii. Lekarka na starcie uznala ze to alergia i przepisala mi dwie masci: elocom (ktory jeszcze bardziej mnie podraznia) i pimafucort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
byc moze zasugerowala sie tym ze przy grzybku zazwyczaj wystepuja uplawy..a ja mam tam sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luubu
ale wystarczy ze piecze i nieprzyjemnie jest -to pewnie grzyb,drozdzyca.Pierwsze slysze o alergii pochwy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
no ja tez nie wiedzialam ze to mozliwe. a jednak. Wystarczy poszukac po necie...do tego mam suche spojowki i zatsanawiam sie czy to nie ma zwiazku z ta alergia na dole..w koncu tu sluzowka i tam sluzowka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry jest zel do higieny intymnej z wyciagiem z kory debu. Lagodzi podraznienia i reguluje ph. Uczulenia moglas dostac od proszku do prania lub plynu do plukania, ja tak mialam. Bielizne piore w proszku dla dzieci i plucze tez w plynie dla bobasow i problen zniknal sprobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
Kamilla23 czyli mialas te same objawy..swedzenie suchosc itp.? i po praniu w innym proszku ustapilo ? czy radzilas sie jakiegos lekarza? pamietasz nazwe tego plynu do higieny intymnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie takie same. proszek i plyn do plukania zmienilam na ten dla dzieci. Plyn do higieny intymnej jest bardzo dobry ziaja intima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zab zupa zebowa dab zupa debow
jakis nowy krem reklamowali ostatnio VAGISIL czy jakos tak. nie probowlam, ale planuje zakupic, bo mam posobny problem sucho i swedzi, ale wydaje mi sie ze to od goracych prysznicow i zelow do ciala. bardzo ci wspolczuje, moze idz do innego gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustapilo a plyn do higieny intymnej moze byc kazdy wazne zeby byl z wyciagiem z kory debu, a i do podcierania po kazdej wizycie uzywalam wtedy chusteczek nawilzonych dla niemowlakow sa bardzo dobre przy alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
z tymi chusteczkami dla niemowlakow to sama sie przekonalam ze przynosza ulge...najzwyklejsze dla bobasow, nawet nie musza byc jakies markowe. Zasypka dla dzieci tez daje rade, tylko boje sie ze jeszcze bardziej mnie wysuszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
Skoro nie ma uplawow to moze to byc tez zapalenie przedsionka pochwy..a tego to juz nie wiem jak leczyc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaaaardzo prosze
kup sobie lacibios feminę i łykaj raz dziennie. Mi zawsze pomaga przy takich problemach. Ale powinnaś tez zrobić cytologię i wymaz z pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
nie stawiam sobie diagnozy...pierwszy raz cos takiego mnie w zyciu spotkalo i nie moge sie nadziwic ze tyle roznych chorob moze sie TAM pojawic - a alergia to juz ostatnie na co bym wpadla :P dziekuje za wszystkie rady, wybiore sie do nowego gina na cytologie i posiew to bede miala czarno na bialym co mi dolega ;) ale meki przechodze niesamowite....nasiadowka z rumianku przyniosla troche ulgi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co Wy z tą cytologią
co więcej - cytologii nie powinno się robić gdy masz stany zapalne okolic intymnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaaaaa83
No tak tez mi sie wydawalo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×