Odpowiedz na ten temat

alergia pochwy???? Dziewczyny ratujcie !!!

• nie czytałam całego wątku 2010.05.03 [23:27]
    może już ktoś o tym wspomniał, ale przecież powinnaś mieć boiocenozę (czystość) pochwy. Jeżeli masz jakieś bakterie czy grzyby lub zbyt mało pałeczek lactobacilluss to to badanie to wykaże. nie można dawać leków w ciemno. Głupi ten gin u którego byłaś. Przestań przesadnie dbać o higienę, bo wymywasz naturalną ochronę skóry, potrzeba trochę czasu, by te delikatne miejsca doszły do siebie.
  • nataliaaaaa83 2010.05.04 [15:45]
    Bylam dzisiaj u kolejnego gina, kolejny na "oko" stwierdzil ze to ewidentnie alergia plus niewielka infekcja w zwiazku z totalnym przesuszeniem skory w tych rejonach. Wychodzi na to, ze te masci ktore stosowalam na swoja dolegliwosc tylko pogorszyly sprawe. Mam brac Lacibio Femina na odpudowanie flory, jogurty, nasiadowki z Vagosanu (mieszanka ziooowa) plus porzadne natluszczanie przesuszonych rejonow kremem dla bobaso liroen czy jakos tak. Lactovaginal badz vaginal w czopkach dla ulgi. Lekarz stwierdzil ze powinno ustapic... Mine tylko ten swiad zastanawia i nie daje zyc. Na dniach planuje wybrac sie do kolejnego gina i wymusic na nim posiew, badanie czystosci pochwy czy jakkolwiek to sie nazwywa. Kuoilam sobie do podmywania ten plynik ziaji z kory debu ktory mi polecilyscie, zeczywiscie przyniosl mi mala ulge...Dziekuje za rady !! : )
  • nataliaaaaa83 2010.05.05 [19:58]
    Dziewczyny mam grzybka..Dzisiaj bylam u pani ginekolog ktora po ok. 15 sec juz wiedziala co mi dolega ! Dostalam leki i juz czuje sie minimalnie lepiej! ale moja rada dla Was - nie zwlekajcie i nie probojcie sie leczyc same ! gdy poczujecie ze TAM cos sie dziej to od razu zainwestujcie w dobrego i sprawdzonego lekarza i dobre leki to zaoszczedzicie sobie czasu, nerwow i pieniedzyoczko.gif Pozdrawiam usmiech.gif
  • buahahhaaaaa 2010.05.05 [21:54]
    od razu pisalam Ci,ze masz grzybasmiech.gif
    alergia pochwy-to jest smieszne stwierdzenie,nie ma chyba czegos takiego..swiad zawsze swiadczy o jakiejs grzybicy/drozdzycy/ewentualnie rzeżączce lub rzesistkowicy!

• elciabelcia 2010.09.13 [09:37]
    polecam nasiadówki z kory dębu- zioła się kupuje w aptece za 3.50. naprawdę pomaga.
  • Magnolia czarnabiała 2012.05.30 [09:41]
    Szkoda, że nie napisała jakie leki jej pomogły ?????????
  • mziba 2012.06.01 [13:55]
    ja przy grzybicy stosowałam tabletki dopochwowe clotrimazolum, sa na receptę oczywiście, do tego bez recepty maść clotrimazolum na swędzenie. w zasie i po kuracji stoswałam jeszcze provag, probiotyki z pałeczkami kwasu mlekowego. mnie taki zestaw pomógł juz pare razy.
  • agi7373 2012.07.29 [16:34]
    Ja od kilku lat mam suchość, pieczenie nawe tból sromu, są momenty, że nie mogę iść, podejrzewam alergię ale z tego co tu czytam dziewczyny piszą ze to zwykle grzybica, miałam robiony posiew i nie ma grzybicy, są przeleczone nieliczne bakterie...
    Natalia i co już dobrze?jesli nadal masz dolegliwości odezwij się na forumusmiech.gif

• misiaczek26 2012.07.29 [21:09]
    Mój problem swędzenia i pieczenia skończył się zaczęłam stosować probiotyk dopochwowy lactovaginal, który odbudował moją mikroflorę po ciągłym leczeniu infekcji bakteryjnych. Pomocne okazało się również "wieczenie" to znaczy spałam bez bielizny w koszuli nocnej, a w ciągu dnia chodziłam w sukienkach oraz w bawełnianych figach.

• agi7373 2012.07.30 [17:45]
    A lactovaginal jak często stosujesz? np. ile razy w miesiącu, czy raz na miesiąc opakowanie?

• Iness22 2012.10.13 [00:06]
    Lacibios Femina jest bardzo dobra - też to stosuję, teraz maja też płyny do higieny intymnej, rozejrzyj się, czy gdzieś w twojej okolicy są dostępne w sklepach i kup, bo lepiej się kompleksowo ochronić, jeśli masz bardzo wrażliwe miejsca intymne.
  • a robilas wymaz w laboratorium 2012.10.13 [00:13]
    - to podstawa,
    Poza tym nie wolno uzywac mysla do podmywania( odczyn zasadowy, fatalny dla tych miejsc), w ogole jak najmniej ingerencji chemii, najloesza zwykla woda i tez nie 10x bo cala dobra flore wybijesz, Nie nalezy, z tych samych wzgledów sie tam depilowac
  • agi7373 2013.05.30 [11:43]
    nadal mam suchość, świąd i pieczenie, nic nie pomaga
  • gość 2013.06.06 [00:49]
    lactovaginal lepiej stosować raz w miesiącu całe opakowanie niż np.jeden co kilka dni.Mnie lekarz mówił że najlepiej po okresie i na noc.Tylko trzeba zakładać wkładkę bo wypływają resztki.
  • gość 2013.06.11 [10:33]
    rowniez mam ten sam problem i szukalam roznych preparatow nic mi nie pomagalo,nie mam grzybicy ani zadnych podobnych rzeczy.teraz problem znika w koncu cos pomoglo kupilam plyn do higieny intymnej lactacyd femina ok 26zl i globulki vagical ok19zl.pozdrawiam
  • gość 2013.06.11 [18:36]
    ja mialam cos podobnego myslalam ze to grzybica i lekarz mi przepisywal leki przeciwgrzybiczne a problem nie ustepowal w koncu zmienilam lekarza i sie okazalo ze zadnego syfa nie mam tylko to alergiczne jest.. mylam sie lactacydem ktorego zamienilam na specjalistyczny plyn aa protect i bielizne piore w bialym jeleniu i przeszlo
  • christin 2014.02.18 [01:41]
    Mnie ostatnio się spodobał pięknie pachnący, zielony żel pod prysznic. Po 3 umyciach się tym żelem miałam podrażnione i zaczerwienione okolice intymne. Pobiegłam do apteki i pani poleciła mi lacibios femina protecta, który delikatnie myje, łagodzi podrażnienia, pieczenie i stany zapalne. A że nie zawiera SLS, SLES, parabenów to mnie dodatkowo nie podrażnił i nie uczulił. Będę go już teraz stosować systematycznie to da mi też ochronę przeciwgrzybiczą i przeciwbakteryjną (bo zawiera kwas mlekowy i chlorheksydynę).
  • gość 2014.02.19 [00:13]
    ja też używam teraz żelu lacibios femina protecta - jedynie on mnie nie uczula. kiedyś mojej skórze było wszystko jedno, czym się myję - mydłem, żelem pod prysznic, czy żelem do higieny intymnej, ale zmieniło mi się po porodzie i teraz moje okolice intymne tylko po tym lacibiosie nie reagują podrażnieniami.
  • spoczkoooo 2014.05.11 [15:46]
    A jakiego plynu i proszku uzywasz Kamilla23?
  • agag010 2014.11.30 [11:11]
    agi7373 jak teraz wygląda Twoja sytuacja? masz dalej zmiany atroficzne? myślę że mam podobny problem, teraz nie wykryto u mnie grzybicy ale długo leczyłam ją i paciorkowca, a teraz moja pochwa jest w opłakanym stanie i trzech lekarzy nie wie co mi dolega. Porobiły mi się nawet nadżerki w wejściu do pochwy...
  • gość 2014.12.06 [16:31]
    Jak to ginekolog nie wie jak ci pomóc, przecież nie może cię tak zostawić!! Długie leczenie na pewno wyjaławia, bo pozbywasz się również dobrych bakterii a to jest jedna z przyczyn powracających infekcji, probiotyk jest tu niezbędny np. dopochwowy invag jest na prawdę skuteczny. Po drugie trzeba by się znając tymi ranami o których piszesz może jakieś maści?? Te miejsca szybko się goją - w końcu po porodzie sn wszystko wraca do normy, zabliźnia się, goi.
  • gość 2014.12.07 [12:46]
    Przy zmianach atroficznych, mnie lekarz zalecił stosowanie Hydrovagu, ma bardzo dobrze skonstuowany skład i szerokie spektrum działania. Nie będę się rozpisywac, odsyłam do ich stronki: http://www.hydrovag.pl/O_produkcie/Stosowanie . Powiem tylko tyle, mnie pomógł, a byłam juz w depresji, bo myśllam, że juz nic mi nie pomoże.
  • gość 2014.12.18 [10:10]
    Również stosowałam hydrovag na przyśpieszenie gojenia śluzówki po usunięciu narośli w pochwie. Globulki bardzo mi pomogły, dodatkowo poprawiły nawilżenie i zakwasiły pochwę chroniąc przed patogenami. Mają niewielki rozmiar, bez problemu umieszcza się je we właściwym miejscu.
  • gość 2017.03.20 [13:16]
    ja miałam uczulenie na tą gumę co się z niej prezerwatywy robi;/ straszne pieczenie, niestety najskuteczniejszą metodą jest unikanie alergenu bardzo ciekawy artykuł jest tu https://www.stolicazdrowia.pl/146/alergia-w-m iejscach-intymnych-wstydliwa-sprawa-objawy-przyczyny/
  • gość 2017.09.23 [23:11]

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...