Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Antykoncepcja jaka

Polecane posty

Gość gość

Witam Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza antykoncepcja? Spodziewam sie drugiego dziecka i od razu po pologu chcialabym udac sie do ginekologa na zalozenie spirali. Teraz jednak czytam , ze sporo kobiet zaszlo w ciaze stosujac ta metode antykoncepcji? Wiem, ze nic nie daje 100% gwarancji , ale moze Wy sie podzielicie swoja opinia? Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spirala poza tym zabija zarodki zresztą tak jak tabletki hormonalne, plastry, zastrzyki itp czasem tez dzieci rodzą się ze spiralą wrośnieta w ciało. Najlepszą metodą bedzie MYŚLENIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytaj forum mirena to się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolopanka
No bez przesady. Każdy rodzaj antykoncepcji ma swoje plusy i minusy. Ja miałam spiralę, ale jedynie niespełna rok. Odczepiała mi się i lekarz zadecydował o zdjęciu. Przeszłam na tabletki Vixpo i okazuje się, że to dla mnie najbardziej komfortowe. Brałaś pod uwagę tabletki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bardzo, raz pewnie bym zapominala, a dwa ze balabym sie utycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza kropelka na zaklejenie dziury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smillak
Trzeba było poprosić o levosert, wkładka ma takie niteczki za pomocą których możesz sprawdzać czy jest na miejscu. Ja mam ją dwa lata i nie wyobrażam sobie innej antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jaki sposób za pomocą nitek sprawdzisz spiralę.Ona jest w macicy,a wystajace nitki w pochwie.One służą tylko do jej wyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam wkładkę levosert i zostałam poinformowana przez mojego lekarza, że powinnam po każdej miesiączce sama kontrolować palcem czy wyczuwam końcówki nitek i czy nie ma czegoś twardego, co oznaczałoby, że spirala się przesunęła. Wszystko jest w porządku. A jeśli ma się jakieś wątpliwości zawsze można udać się na USG w celu kontrolnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej nitki wyczuje męzczyzna w czasie sexu.Jak go ukują więcej nie wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violeet
Ja biorę pigułki, dla mnie to najlepsza metoda. Nie zapominam, więc nie obawiam się o ich skuteczność. Czuję się dobrze, nie zauważyłam żadnych efektów ubocznych poza lekkim plamieniem przy pierwszym opakowaniu. Biorę Elin, już chyba od roku, jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam spiralę zwykłą miedziana i hm chyba niedlamnie wyjęłam bo zdecywalismy się. na dziecko może gdybym poszła na przyciecie tych niteczek było by lepiej ale tak. Mąż ciągle je czul od samego poczatku ja w trakcie cyklu też ja czułam zwłaszcza przed okresem kulo mnie coś w srodku tak super bo jietrzeba pamiętać o tabletce ale chyba drugi raz się nie zdecyduje. Chociaż sąsiadka ma ta droga wkładkę hormonalną i sobie bardzo chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miodunka33
Ja biorę vixpo. Złagodziły u mnie ostre objawy pms i ogólnie czuję się lepiej na nich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Majac ju powinnaśż przyciac nitki i przekonac się czy c***asuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja stosuje prezerwatywy plus stosunek przerywany, zero wpadek przez 12 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mac3k
Ja używam Lady Comp od ponad 10 lat i dla mnie jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mac3k powiedz coś więcej na temat Lady Comp, zastanawiam się nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak ma się nieregularne cykle to co?? Też się nada? Ja po drugim dziecku mam z tym masakrę, raz mam co 2 tyg a potem przez 2 miesiące nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po trzecim ci się wyreguluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po ciązy stosowałam tabletki dla kobiet karmiących. jakoś najbardziej ufam tabsom. Oczywiście do tego stosowałam osłone w postaci Harmonelli, bo hormony wypłukuja niektóre witaminy i mikroelementy wiec uzupełniałam, żeby maluszek miał z czego czerpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ta osłona to na osłonę piz.y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nsh
Implant antykoncepcyjny, mam juz drugi i żadnych problemów. Dodatkowo można zapomnieć o krwawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Spirala poza tym zabija zarodki zresztą tak jak tabletki hormonalne, plastry, zastrzyki itp czasem tez dzieci rodzą się ze spiralą wrośnieta w ciało. Najlepszą metodą bedzie MYŚLENIE." Jedno wielkie WTF. Jak można uważać, że cokolwiek z tych rzeczy ZABIJA zarodki?! Piszesz o myśleniu a zupełnie nie wiesz co to znaczy. Wracaj do kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mac3k
Lady comp działa w oparciu o pomiar temperatury. Codziennie rano mierzę temperaturę a komputer sam sobie ją analizuje. Bazuje na cyklach przykładowych oraz na zapisanych moich pomiarach. Im więcej tych pomiarów oraz gdy są robione codziennie tym określenie płodności jest dokładniejsze. Jeżeli omijamy pomiary może pojawić się więcej czerwonych lub pomarańczowych lampek. Na podstawie wykresów można też wyłapać zmiany, np hormonalne już na poczatku ich zaistnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam coś nie tam, mam cały miesiąc 36,9 i to tak raczej odkąd urodziłam , na początku myślałam że to może dlatego że po porodzie się coś nie zagoiło, potem byłam przeziębiona i tak już pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile ten comp kosztuje? Biorę tabletki i koszt to ok 30zł miesięcznie, zależy gdzie wykupię receptę, nie narzekam bo po zmianie na belarę czuję się dobrze ale tak z ciekawości pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja standardowo tabletki. Nie zapominam, bo juz wpadłam w rytm, zawsze po kolacji zazywam. Nie odczuwam skutków ubocznych, chyba mam dobrze dobrane tabletki, poza tym zazywam Harmonelle, która chroni przed ryzykiem zakrzepicy, chorób zatorowych czy nawet wahaniami wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jem kolacji no i rano biorę tabletki bo tak mi wygodniej, mniejsze ryzyko też że o nich zapomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam cyclotest myway. To komputer cyklu do metody objawowo-termicznej. Jestem bardzo zadowolona i mogę go polecić każdej kobiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trampeczka
ja z kolei przy pomocy tabletek elin zwalczyłam torbiel na jajniku, walczyła z nią tymi tabletkami i udało się torbiel zniknęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×