Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiagosc

badania ginekologiczne a infekcja intymna

Polecane posty

Gość kasiagosc

Mam 22 lata. Wybieram się pierwszy raz do ginekologa i chciałam zrobić podstawowe badania. O wizycie już myślałam wcześniej, przed wystąpieniem infekcji, a akurat pojawiła się w tym czasie. Z tego co czytałam to można zrobić cytologie, usg. Czy któreś z tych badań mogę zrobić przy infekcji czy nie? Czy wymaz z pochwy jak i poprzednie badania mogę zrobić przy zaczęciu stosowania probiotyku oraz tabletek dopochwowych (Iladian) czy nie? Wzięłam każdego po 1 tabletce wczoraj, jeśli nie można to czy jak już nie będę brałą od dziś to będzie dobrze? (dziś jest piątek, wizyte mam w poniedziałek). Muszę dodać, że swędzi szczególnie nocą- np przez to dziś się obudziłam nad ranem, a w dzień jest to mniej odczuwalne. Więc czy mogę stosować coś żeby sobiie ulżyć do tego czasu szczególnie w nocy? I czy do wymienionych badań trzeba się jakoś szczególnie przygotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli wybierasz sie do prywatnego,to zrobi ci badanie jakie sobie życzysz,jeśli na nfz,to lekarz zdecyduje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli masz infekcje to niestety probiotyki i maści mogą zakłócić wynik i trzeba 2,3 dni wcześniej odstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiagosc
Ide do prywatnego, nie chodzi mi o to czy mi zrobi czy nie, ale czy wyniki wtedy wyjdą nie oszukane że tak powiem;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry ginekolog nie zrobi ci cytologi bo wynik będzie do kosza. rozumiem że nie chcesz być naciągana na kasę? Badanie może ci zrobić ale pewnie bd bolało przy infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola2323
USG możesz zrobić nie zależnie od przyjmowanych leków, co do cytologii leki mogą wpłynąć na wynik. Na Twoim miejscu udałabym się do gina po leki na infekcje - maści, globulki - potem probiotyk przez 7-dni najlepiej dopochwowy invag z żywymi bakteriami lactobacillus. Na kontrolnej wizycie pobierze cytologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, jak cię coś niepokoi to najlepiej, jak pójdziesz do dobrego gabinetu, gdzie zrobią Ci wszystkie potrzebne badania. Ja chodzę do dra Jankowskiego, do tej nowootwartej kliniki femina w Krakowie, czy to profilaktyczne badanie, czy to jakaś infekcja, która mnie niepokoi zawsze się tam czuję dobrze i mogę liczyć na fachową pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowawiosna
Akurat dzisiaj miałam taki przypadek, że mam już dość zaawansowaną infekcję i po stwierdzeniu jej przez pana doktora przystąpił do badania, pomimo mojej informacji, że bardzo mnie boli. Niestety nie udało mu się wykonać badania prawidłowo z powodu mojego narzekania na ból i "braku rozluźnienia" , co tez ewidentnie go zirytowało, "bo jak można tak się zachowywać" i nie pomagały moje tłumaczenia, że tak silny ból odczuwam pierwszy raz w życiu. Czy takie zachowanie lekarza jest dopuszczalne, kiedy pacjentka ciągle sygnalizuje swoje odczucia a lekarz i tak robi "co chce", czy powinien przepisać mi leki i kazać przyjść na prawidłowe badanie, kiedy ból minie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wizyta ginekologiczna jest konieczna gdyż należy rozpoznać rodzaj infekcji - na podstawie pobranych wymazów bakteriologicznych. Można w czasie infekcji wykonać usg T.V ale cytologię dopiero po jej wyleczeniu. Ale spokojnie ja w miarę szybko pozbyłam się swojej infekcji, bo lekarz przepisał mi provag. Jest on o długotrwałym działaniu, który stanowi osłonę przy problemach intymnych lub antybiotykoterapii , i chroni układ pokarmowy przed niekorzystnymi drobnoustrojami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina

Trzeba się dziewczyny badać i sprawdzać stan swojego zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka

Jak najbardziej trzeba chodzić do ginekologa, w końcu my kobiety jesteśmy narażone na różnego rodzaju infekcje czy jakieś inne problemy i żeby być pewnym że wszystko z nami jest ok to trzeba regularnie się badać. A podczas cytologii może np wyjść to, że zaraziłyśmy się wirusem hpv, a  w niektórych przypadkach może on prowadzić do raka szyjki macicy. Dobrze, że teraz można się przed tych chronić, bo właśnie wszedł na rynek żel papilocare który rzyspiesza odbudowę nabłonka szyjki macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria

zdrowie jest ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×