Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość macza13

bóle w podbrzuszu w drugiej fazie cyklu miesiaczkowego...

Polecane posty

Gość macza13

...witam,od niedawna zauwazylam,ze mniej wiecej w polowie cyklu odczuwam dyskomfort w okolicach podbrzusza,cmiace pobolewanie,ktore to objawy trwaja az do ustapienia miesiaczki.Czy ktos zauwazyl to u siebie?Prosze o opisy swoich spostrzezen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
a moze to owulacja? kiedy ja masz? w jakich dniach cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macza13
...mniej wiecej w polowie cyklu,ale to pobolewanie nie ustepuje szybko-trwa az do wystapienia miesiaczki.Po niej,az do 14 dnia jest wszystko oki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
dziecko ile Ty masz lat? tak jak w opisie 13?? Jeśli Twój cykl miesięczny trwa 28 dni, owulacja zwykle występuje około 14 dnia cyklu, plus minus jeden dzień. Aby dowiedzieć się ile trwa Twój cykl, zacznij liczyć od pierwszego do ostatniego dnia miesiączki, przed rozpoczęciem następnej. Im więcej cykli obejmą Twoje obliczenia, tym bardziej dokładny będzie otrzymany wynik. Jeżeli Twój cykl jest dłuższy, lub krótszy niż 28 dni, wtedy dzień jajeczkowania następuje prawdopodobnie na 14 dni przed końcem danego cyklu. Na przykład, jeśli Twój cykl trwa 32 dni, istnieje duża szansa, że owulacja przypadnie na dzień 18 cyklu, a jeśli kobieta ma cykl 25 dniowy, wtedy jajeczkowanie przypadnie na dzień 11. Pojawienie się kłucia lub pobolewania po jednej ze stron podbrzusza, nazywane bólem owulacyjnym, często jest związane z wystąpieniem owulacji (spowodowane rozciąganiem otoczki jajnika podczas uwolnienia komórki jajowej). Również piersi stają się bardziej wrażliwe na dotyk. Należy pamiętać, że nie wszystkie kobiety odczuwają tego typu dolegliwości podczas jajeczkowania, nie znaczy to jednak, że mają one cykle bezowulacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macza13
...wszystko rozumiem,ale myslalam,ze te dolegliwosci trwaja max dwa dni(owilacja),a moje przeciagaja sie az do miesiaczki...-mam na mysli bole w dole brzucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macza13
-owulacja-przejezyczylam sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
moja owulacja przykładowo trwa tydzien, lekko boli mnie brzuch, mam powiekszone piersi i węzły chłonne potem to wsyztsko mija i po 2 dniach mam okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macza13
...dzieki za swoje spostrzezenia hmmmmmmm:)Widocznie jestem juz przewrazliwona na punkcie swoich dolegliwosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrrrr
o dzieki za ten temat :) Bo ja wlasnie teraz tak mialam. Ze bolalo mnie podbrzusze az do okresu ^^ mam nadzieje ze tan nie bedzie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macza13
...u mnie to trwa od kilku miesiecy.Zastanawiam sie,moze wczesniej nie zwracalam na to uwagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm -- owulacja nie trwa tydzień. Autorko, jeśli badania ginekologiczno-hormonalne nie wykazują nieprawidłowości - za zaburzenia tego typu odpowiedzialna jest także histamina i obniżony poziom DAO. Spróbuj pobyć w danym cyklu na diecie niskohistaminowej, pojedz cynk, wapń, mangan, jakieś flawonoidy antyhistaminowe (np. kwercetyna) - zobacz, czy odczuwasz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endomt6erioza
mi to wskazuje na endometrioze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddsdcfdsfs
mam tak samo, i nie mam endometriozy.. tez się zastanawiam co to jest, na usg wszystko wychodzi normalnie, przez ostatnie 5 miesięcy miałam monitoring, babka powiedziała ze mam powiększony prawy jajnik a przyczyną może być PCO, ale nie musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez tak mam. to zastanawiajace, bo wydaje mi sie,ze pojawilo sie to niedawno. Poza tym wszystko OK. Miesiaczkuje regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez tak mam od ok.3 lat i nie w kazdym cyklu i nigdzie nie znajduje odpowiedzi, co moze byc przyczyna. Jeden lekarz mowi, ze to z wiekiem przychodzi-mam 38 lat, wiec to nie tak duzo chyba, inny, ze organizm tak reaguje na hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja tak mam od około roku...mam 27 lat i wcześniej też bóle zaczynały się na chwilę przed miesiączką. Również wyniki badań są w normie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×