Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karlayn

Brak pochwy i nierozwinięta macica. Czy z taką wadą mogę uprawiać seks?

Polecane posty

Gość karlayn

Witajcie! Mam 17 lat. Ostatnio zauważyłam że nie miesiączkuję. Poszłam do ginekologa. Pani ginekolog zbadała mnie bardzo dokładnie i stwierdziła, że nie mam pochwy i nierozwiniętą macicę, natomiast jajniki działają prawidłowo, są dobrze rozwinięte i wydzielają hormony jak trzeba. Powiedziała też, że nigdy nie będę miesiączkować i nie będę mieć dzieci. Moje pytanie brzmi: Czy mając taką wrodzoną wadę układu rozrodczego (nazywa się to Zespół Mayer Rokitansky Kuster) mogę lub będę mogła w przyszłości uprawiać seks? czekam na waszą odpowiedź! chciałam zapytać się o to ginekologa, ale trochę się wstydziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlayn
Prosze o fachową odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlayn
Dziękuję. No wreszcie! Na taką odpowiedź właśnie czekałam! Wielkie dzięki kimkolwiek jesteś. No właśnie ginekolog nic nie mówił na ten temat. Powiedział tylko, że jest cos takiego jak "sztuczna pochwa" i to mogą mi wstrzepić jak będę pełnoletnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlayn
Normalnie wygląda! Pochwa nie jest na zewnątrz tylko w środku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyny seks jaki Ci zostaje to oral i anal niestety. Ale ja bym sie w Twojej sytuacji przejela bardziej ze nie moge miec dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlayn
Też się zastanawiam nad tym psychologiem. Na tej stronie już byłam. Pani ginekolog powiedziała też że powinnam iść na laparaskopie czy jakoś tak. Pisze na tamtej stronie. Chcialiby sprawdzić jak to wygląda wszystko w środku. ale ja się na ten zabieg nie zgodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlayn
Dziekuję za wyczerpujące odpowiedzi! Dobrze, że chociaż jest na tym forum jedna normalna osoba, taka jak ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim chcialem wyrazić swoją dezaprobatę dla debili strojących sobie niewybredne żarty gdy dziewczyna pisze o poważnym problemie zdrowotnym. Ujawniacie w ten sposób znacznie bardziej przykry BRAK MÓZGU Wracając do problemu - to prawda w necie jest dość bogata literatura na temat możliwści korekty tej przxykrej wady. Życzę Ci aby udalo się to jakoś medycznie skomprensować. Życzę Ci też abyś znalazła człowieka, ktory Cię z tą wadą zaakceptuje, pokocha i stworzycie razem rodzinę obdarzając swoja milością adoptowane dzieci. Wszystkego dobrego! :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlayn
dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlayn
No właśnie boję się, że nikt mnie z tą wadą nie zaakceptuje! I tego się boję najbardziej!@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nie będzie tak źle... Gdy będziesz nawiazywała jednak kontkty sercowe, trafisz na chłopaka poważnie zainteresownego Tobą musisz na odpowiednim etapie znajomości powiedzieć mu o swojej przypadlości. Nie od razu na \"dzień dobry\" ale też nie zwlekając z tym zbyt dlugo by nie fundować sobie i jemu niepotrzebnych rozczarowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlayn
Rozumiem idobrze o tym wiem, boję sie tylko jego reakcji jak to usłyszy. Pewnie będzie chciał ze mną zerwac jak dowie się, że nie mogę mieć dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slsllslslslslsls
A masz łechtaczkę Bo jak nie masz, to średnio będziesz miała przyjemność z tego "seksu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dzieci tez moglabys miec swoje, przez in vitro, jezeli jajniki ci funkcjonuja i jak znajdziesz zyczliwa kolezanke, siostre lub jakies kobiecie zaplacisz zeby ciaze za ciebie nosila. Nie wiem jak w PL, ale tutaj za oceanem to nie jest nic nienormalnego. Ostatnio pokazywali przypadek w tv gdzie kobieta miala usunieta cala macice bo miala raka i siostra urodzila jej blizniaki. Jajniki jej jeszcze dzialaly, dzieci byly w 100% jej i jej meza, a siostra \"tylko\" ta ciaze nosila i dzieci urodzila. Powodzenia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany ale ludzie są powaleni
:O Po pierwsze- musisz przejśc szereg badań, bo wraz z tym zespołem mogą występowac inne poważne zaburzenia rozwoju. Po drugie- nie przejmuj sie dowodami pustoczaszki u niektórych- na tym forum brak mózgu to częsta przypadłość:O Po trzecie- nie wiem, w jakim stanie jest Twoja pochwa, tzn. jak wygląda przedsionek pochwy i jakiej jest długości. Ale z tego, co wiem, wszystkie narządy zewnętrzne- w tym łechtaczkę powinnaś mieć ok. To oznacza, że możesz mieć orgazm. To i tak więcej niż niektóre kobiety z pochwą;) Poza tym możliwy jest zabieg rekonstrukcji dalszego odcinka pochwy, nie musisz byc pełnoletnia, można ja odtwarzać stopniowo, najlepiej, kiedy uznasz, że jest Ci potrzebna (tzn. będziesz chciała rozpocząć współżycie), a jeśli nie będziesz pełnoletnia, to wyrazić zgodę muszą rodzice- jak na każdy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany ale ludzie są powaleni
Pomyśl- dobrze zrobiony transwestyta może mieć pochwę, więc tym bardziej Ty:) Potrzebna jest tylko rekonstrukcja połączenia między przedsionkiem pochwy a szczątkowa macicą (jesli ją posiadasz, nawet jeśli jest dwudzielna) albo po prostu przedłużenie odcinka pochwy. Co do tych dzieci- wypowiedzi niektórych są żenujące:O Nie wiem, czy wiecie, że co 5 losowo dobrana para w Europie ma problemy z posiadaniem potomstwa i nie sa w stanie "zajść w ciążę: bez pomocy lekarzy i terapii... Mnóstwo kobiet ma pochwę a nie może mieć dzieci! To ma niewiele do rzeczy. Dla jednych to jest wstrząs, a dla innych nie- bo też nie każdy chce w ogóle mieć dzieci! To nie jest obowiązek:O PO co się tym martwic w wieku 17 lat?:O Dziewczyno, myśl o sobie- żeby Tobie było dobrze, żebyś była szczęśliwa, najbardziej jak tylko możesz, a nie przejmuj sie, co na to powie ktoś inny. Pełno jest debili. Pełno kobiet/dziewczyn ma wielkie wargi sromowe, hemoroidy, cellulit, rozstępy, żylaki, pryszcze, włosy na tyłku, brzuchu, cyckach, mały biust, itd. I każda się boi, że nikt ich przez to nie zaakceptuje i nie pokocha. Bo jesteśmy tylko ludźmi i wiele rzeczy może się w nas psuć. Ale człowiek to coś więcej niż ta kupa śmierdzącego truchła z gazami w środku, naprawdę. Gdybyś sprowadziła się do metrów pokręconych i obleśnych jelit i do litrów tłuszczu, krwi itp., popełniłabyś duży błąd. Sama wiesz, że nie jesteś ani swoim jelitem, ani pochwą, ani niczym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna ta wade chirurgicznie
naprawic!! Dopytaj sie ginekologa! Bo poki co to wspolzycie nie jest mozliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaska papa
A czy to, że ktoś zrobił sobie operację plastyczną np. nosa tez wg Ciebie jest grzechem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syndrom Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser jest chorobą dziedziczną. Według poratu "Who Name It ?", występuje nie częściej niż u jednej na 4000 kobiet. http://www.whonamedit.com/synd.cfm/1602.html Niestety nie znalazłem żadnych sugestii na temat leczenia tego syndromu. Może komuś innemu się uda ? A graficznie wygląda to tak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Agenesia_de_vagina2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdykam
Autorko życzę powodzenia we wszelkich działaniach i nie przejmuj się gadaniem głupich, nienawistnych ludzi. Trzymam za Ciebie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a jak mogla sie zorientowac
przeciez pierwszym i podstawowym objawem to brak miesiaczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacznijmy od tego że jest Cichuteńko i Cichuteńka (czyli podszyw) :P Cichuteńko jest normalna, a Cichuteńka, jak widać, niezbyt ;) Czego się czepiacie dziewczyny że nie wiedziała :O Nie każda laska wkłada sobie palce w cipę, żeby sprawdzić czy ma pochwę, a miesiączka pojawia się w różnym wieku, więc nie musiała się tym tak koniecznie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdykam
urodzinowa>>>>ja musiałam trafiać tylko na oryginalną Cichuteńką, bo o normalności w jej wypowiedziach można było tylko pomarzyć. Ale dzięki za uświadomienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdykam
no dobra, właśnie zauważyłam, że to jednak podszyw. :p Ale też wredny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdykam
A bo mnie się pomotało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem ludzi, którzy piszą: jak mogła nie zauważyć? Szkoda, że oni nie zauważyli u siebie braku mózgu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka81
Cichuteńka; lepiej mieć bladą osobowość..niż zaburzoną jak Twoja. Na jednym z topicków piszesz, że masz dzieci i męża..a na tym temacie, że masz 33 lata i nigdy się nie kochałaś! Idź się lecz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MRKH-emka
Witaj ja tez mam to samo co ty. Z tym, że już po zabiegu wydłużenia pochwy metodą Vecchietti. Zapraszam Cię na naszą stronkę www.mrkh.pl tam będziesz mogła o wszystko popytać dziewczyn z tym samym problemem. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.remlein
Można uprawiać seks bez pochwy i macicy a jestem osoba upośledzona umysłowo w stopniu umiarkowanym a jest strona internetowa ipon to portal dla ludzi niepełnosprawnych randkowy a na tej stronie internetowej poznałam chłopaka zdrowego a on uwierzył że mam ten Zespół Mayer Rokitansky Kutner i może zostaniemy rodzina zastępcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×