Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pewna11

brązowa wydzielina zamiast miesiączki

Polecane posty

Gość pewna11

Witam, szukałam odpowiedzi na mój problem na innych forach i chociaż powtarza się on, nie mogę znaleźć konkretów. Od 5 dni, zamiast okresu, w odpowiednim terminie pojawiła się brązowa wydzielina, czasem mieszająca się z krwią (jasną, różową wręcz) co zwykle mam, ale na koniec okresu i tylko przez 1-2 dni. Wydzieliny i krwi jest mało, właściwie to są to takie przebłyski: nie ma, potem lekko, leciutko zaboli mnie brzuch/plecy i znowu coś jest... Niepokoi mnie to. Chciałabym wiedzieć, czy to normalne (mi się to zdarza pierwszy razy, choć miesiączkuję od 7 lat) i co to może oznaczać. Jest jeszcze jeden aspekt - miesiąc temu miałam swój pierwszy raz z chłopakiem. Wątpię, aby to była ciąża, bo używaliśmy prezerwatywy, a w dodatku wytrysk nie nastąpił podczas stosunku. Zarówno przy pieszczotach wiele razy wcześniej jak i później też szansa na zajście wciążę była minimalna. Ale mimo to to pierwsza rzecz, jaka przychodzi do głowy więc wolę to najpierw wykluczyć żeby się uspokoić W każdym razie ten pierwszy raz był dzień po zakończeniu okresu i wtedy też pojawiła się ta wydzielina, lecz (choć jak mówiłam na końcu to dla mnie normalne) trwało to kilka dni, intensywniej i dłużej niż zwykle. Nie wiem czy ma to jakiś związek, ale może komuś coś zasugeruje. Proszę o pomoc, jakieś konkretne informacje i możliwości - co to może właściwie być i czy jest sens się martwić, czy to coś absolutnie normalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak miałam po zażyciu postinoru, przez 5 dni taka właśnie brązowa wydzielinaw niewielkich ilościach, a potem normalnie okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KUBI19
przy pierwszych kontaktach sexulanych w gre wchodza emocje itd.. i wtedy okres moze sie spoźniac albo takie rozne historie.. a wydzielina brazowa swiadczyc moze o malym stezeniu progesteronu ale ona raczej wystepuje w polowie cyklu, wiec dlaczego taka skapa miesiaczka tego nie wiem ale martwic sie raczej nie musisz.. przynajmniej o ciaze..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Castangus bis
Spróbuj leku z herbapolu bez recepty o nazwie Castangus. Jest to lek przeciwko zaburzeniom cyklu miesiączkowego. Podobno daje dobre rezultaty. Castagnus jest roślinnym preparatem zawierającym w swoim składzie wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Preparat reguluje pracę przysadki mózgowej, która poprzez centralny układ nerwowy kieruje cyklem miesięcznym i wydzielaniem regulujących go hormonów: estrogenów i progesteronu. Zalecany jest w celu łagodzenia dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz w leczeniu zaburzeń cyklu miesięcznego. DZIAŁANIE Tabletki Castagnus poprzez stymulacje receptorów dopaminergicznych obniżają poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę, powodują ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię: zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego. ZASTOSOWANIE Zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu). Mastodynia (bolesne obrzmienie sutka). Zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi, zaburzeniami równowagi emocjonalnej, migrenowymi bólami głowy, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Castagnus bis
Sorry CASTAGNUS o jest własciwa nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra____________________
Ja mam porodny problem ale mam taka jasna jogurtowo-rozowa momentami ciemniejsza wydzieline zamiast miesiaczkki :/ od 3-4 dni w nocy poce sie, budze, jestem zdenerwowana. Piersi bola jak przy okresie, brzuch delikatnie napuchniety ale to normalne u mnie.Tzn, zawsze tak mialam, a teraz sama nie wiem. Nie biore zadnych lekow, piugulek.. Czy to jakas choroba powazna czy ciaza :/ do gina dopiero w poniedzialek moge isc :( Ktoras cos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Albo to jest...
.. zbliżający się okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mam pytanie czy może mi ktoś odpowiedzieć miałam 2 lata celibatu teraz go przerwała po 3 tygodniach o tego czasu strasznie bolały mnie piersi potem zrobiły się większe i pełne a zamiast okresu mam brązową wydzielinę mam takie objawy że nie mogę pić kawy co wcześniej ja piłam a teraz przeszkadza mi jej zapach i dopada mnie zmęczenie zrobiłam test wynik był negatywny nie wiem co mam myśleć dodam że się nie zabezpieczaliśmy dlatego że ja mam jeden jajowód usunięty wiec ryzyka raczej niema z zajściem w ciąże z jednym jajowodem więc to chyba nie ciąża u mnie może mi ktoś pomóc to zrozumneć ni mnie uspokoić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mam pytanie czy może mi ktoś odpowiedzieć miałam 2 lata celibatu teraz go przerwała po 3 tygodniach o tego czasu strasznie bolały mnie piersi potem zrobiły się większe i pełne a zamiast okresu mam brązową wydzielinę mam takie objawy że nie mogę pić kawy co wcześniej ja piłam a teraz przeszkadza mi jej zapach i dopada mnie zmęczenie zrobiłam test wynik był negatywny nie wiem co mam myśleć dodam że się nie zabezpieczaliśmy dlatego że ja mam jeden jajowód usunięty wiec ryzyka raczej niema z zajściem w ciąże z jednym jajowodem więc to chyba nie ciąża u mnie może mi ktoś pomóc to zrozumneć ni mnie uspokoić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy to Cię uspokoi ale z jednym jajnikiem jak najbardziej też może być ciąża. Odczekaj kilka dni i zrób test z moczu lub z krwi hcg (pewniejszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia_06
Mam podobny problem. Miesiączkuję już kilka ładnych lat. Od października moja miesiączka jest zawsze tego samego dnia miesiąca. Wczoraj rano zauważylam na bieliźnie dużą ilość brązowej ciemnej wydzieliny. Dziś jest tak samo lecz z dodatkiem mało widocznej krwi. Okres powinnam dostać 14 więc za 2 dni. Co to może być? Czytałam w necie że brązowa wydzielina występuje przed miesiączką ale mojej jest na prawdę dużo i wkładka higieniczna nie wystarcza więc jest powód do niepokoju. Czytałam również że brązowa wydzielina w dużej ilości może występować na początku ciąży. Co prawda staramy się z partnerem o dziecko więc czy zamiast się martwić to powinnam się cieszyć ? Na ostatniej wizycie u ginekologa dowiedziałam się ,że mam nadżerkę. Jest mała i lekarz stwierdził, że usunie ją gdy urodzę pierwsze dziecko. Czy ta wydzielina może mieć coś wspólnego z tą nadżerką ? Co to może oznaczać?? Proszę o radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia_06
Cisza....nikt nie miał podobnego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlasprawa
Hej:) wczoraj dostalam okres tzn tak jak zwykle dostaje, chociaz troche pozniej niz zwykle ale jeszcze jestem zbyt mloda na regularne misiaczki podowiem ze mam 16 lat, ale przechodzac do sedna to dostalam okres no normalna sprawa, ale w nocy nie mialam nic a sie zdziwilam bo zawsze zalewam cale lozko, a teraz ogolnie co mam ale to jest bardziej wydzielina jasno brazowa a nie okres i jest jej malo mimo iz wczoraj wszystko wskazywalo na okres, nie wspolzylam jeszcze wiec nie wiem czy mam sie martwic czy traktowac to jako normalna rzecz, wydaje mi sie ze kiedys mi sie juz cos takie zdarzylo , ale to bylo jakos po okresie tak jakby jeszcze nie do konca ze mnie wszystko zeszlo, a teraz jest wszystko normalni i powinnam normalny okres dostac a tu takie cos pomocy:) nie wiem jak to traktowac, a dodam ze raczej ostatnio nie mialam jakiegos wielkiego stresu zdarzaly sie jakies sytuacje ale bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaaaa 24
Hej dziewczyny jestem tu nowa Moj problem polega na tym ze od 11 dni spóźnia mi sie miesiączka , w pierwszych dniach spodziewanej miesiączki robiłam testy ale negatywne a dziś pokazała się minimalna ilość lekko brązowego śluzu ... co to może oznaczać ? Może któraś z was też tak miała ? Prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja radzę wam iść do ginekologa na wizytę ;) albo jak kto woli skontaktować się z specjalistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaaaa 24
Byłam dziś rano u ginekologa i powiedziała że wszystko dobrze i że troche za wcześnie żeby coś stwierdzić a to cos lekko brązowe pojawiło sie z godzine temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaaaa 24
To śluz a nie plamienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itisjustme
Ja tak miałam ostatnio i byłam maksymalnie wystraszona. Zabezpieczam się obecnie prezerwatywą, ale raz zdarzyło się, że partner na początku wszedł we mnie na dosłownie chwilę, stąd później panika. Przez 2 dni była sama brązowa wydzielina, później 1 dzień normalnego okresu. Szperanie w googlach sprawiało, że panikowałam jeszcze bardziej, bo dosłownie wszędzie, na każdym forum, mogłam przeczytać, że to początek ciąży. Ja zrobiłam test, ciąży nie ma. Taki okres mam po raz pierwszy. Postanowiłam, że napiszę tego posta dla innych, podobnych mi dziewczyn. Najlepiej nie doprowadzać do ryzykownych sytuacji, wtedy głowa będzie spokojna, ale też nie dajmy się ponieść opinii internetu, bo można zwariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małolata123
Witam serdecznie mam 11lat i jeszcze nie dostałam okresu zamiast tego na bieliźnie pojawia się brązowa i pomieszana z krwią wydzielina boję się bardzo jak szperałam w necie dowiedziałam się że to może być coś poważnego proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×