Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka sobie jedna..

czy test ciazowy wykryje ciaze pozamaciczna????????

Polecane posty

Gość taka sobie jedna..

prosze o odpowiedz jesli ktos wie?? tak jak w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scjx
do I TU SIE - jakie mialas objawy?? jesli mozesz napisac o tym - bede Ci bardzo wdzieczna! bardzo mi przykro, ze Cie to spotkalo.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdlkj
jakie objawy daje ciaza pozamaciczna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu sie a jaki test używałaś bo ja powiem, że widziałam wiele pozamacicznych i test zawsze był pozytywny i badanie bhcg też jedyna różnica to taka, że beta hcg nie przyrastało ---www.storkest.pl płeć dziecka a test ciążowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swoja_baba
...jeśli wykonałaś 3 testy i są negatywne to duże prawdopodobieńswo jest że nie jesteś w ciąży, możesz ewentualonie dla potwiedzenia wykonac bete hcg. Podejrzewam ze mozesz miec zaburzenia hormonalne, luteinka pod język

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swoja_baba
...swoją drogą byłam w ciązy po za macicznej,znam ból ,byłam niestety operowana, doszło do krwootoku wewnątrz jamy brzusznej. Test wy wykazał, sterzenie hcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starania z tego co wiem to wcale nie musi byc tak jak piszesz poniewaz gdy zarodek zagniezdzi sie po za macica to testy za rowno sikane jak i z krwi wychodza pozytywnie i takie jak w normalnej ciazy tyle ze na usg nie widac w macicy pecherzyka ciazowego czy zarodka:/ Nie prawidlowy przyrost jest w momecie gdy zarodek sie nie rozwija prawidlowo mimo iz zagniezdzil sie w macicy. Niestety rowniez mialam ciaze po za maciczna testy sikane i beta byly pozytywne a na usg nic nie bylo widac w macicy. Szczesciem w nieszczesciu bylo to ze doszlo do samoistnego poronienia i nie musialam byc czyszczona bo samo sie oczyscilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia236
no ja jeszcze poczekam jesli w najblizszych dniach nie dostane okresu zrobie kolejny test i zobacze co wyjdzie!!!zawsze odkąd pamiętam miałam regularne miesiączki poza tym jak kiedys byłam w siąży okres spóxnił mi sie dwa tyg zrobiłam test potem gin wyszło ze 5 tydz a w 12 poroniłam;/ to było 4 lata temu i dopiero teraz mi się spóżnia ale jeszcze poczekam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia jedynie usg moze rozwiac Twoje watpliwosci co do ciazy pozamacicznej. Moja gin jak nic nie zobaczyla w macicy podczas usg a testy mialam pozytywne od razu dala mi skierowanie do szpitala na nastepny dzien i w tym dniu dostalam @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie!myslałam ze byłam w ciazy trzy testy robiłam i wyszły pozytywnie lekarz powiedziała ze za wczesnie na badanie usg no ale dostałam @ wiec chyba poroniłam ale mam teraz podejrzenie ciazy pozamacicznej bo testy wychodza pozytywnie powiedzcie mi cos czy to naprawde moze byc ciaża pozamaciczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znalempewnapania
Tak wykrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabcia74
jeżeli testy są pozytywne a w macicy nie widać ciąży to rzeczywiście może być ciąża pozamaciczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mnie wykryl mialam taka ciaze ale plamilam doslowwnie w kolorze brazowo czarnym i bolalo mnie po prawej stronie zrobiono usg nic nie pokazalo a testy 2 grube kreski zrobilam ich bardzo duzo pozniej badanie krwi beta spadala w dol dostalam takiego ataku ze z ziemi mnie zbierali dokladnie w wigilie a rano szybckiem na stol przez cala noc faszerowali mnie morfina cud ze dotrwalam bylo bardzo zle wycieto mi jajnik z prawej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia21lat
Witam, mam problem z przedluzajaca sie miesiaczką. od jakis 3 lat mam zawsze regularnie, ostatnio mialam duzo problemow, stresu okres sie spoznil 4 dni, pomyslalam ze to wszystko od stresu i teraz pierwszy raz w zyciu okres ciagnie mi sie juz 15 dzien, gdzies w 7-8 myslalam ze to koniec, potem pojawil sie ogromny bol brzucha co tez mi sie nigdy nie zdazalo bo nawet tabletki nie pomogly i dalej okres sie nasilil i tak trwa, do tego wrazliwe, bolace piersi, wie moze ktos czego to moga byc objawy, prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawi
jakie sa objawy ze ciaza jest pozamaciczna .wykonalismy testy moczowe i oba wyszly pozytywnie .w szpitalu test takze wskazal ze jest w ciazy ale nie wiemy jakiej.skad wiadomo ze wszystko oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julenka
Hej.Nie mam miesiączki już ponad półtora miesiąca. Robiłam testy z moczu i krwi wszystkie wyszły negatywnie. Mam mdłości...bóle kręgosłupa.. bolą mnie piersi..Byłam u ginekologa ale wykluczył ciążę...zlecił usg przez pochwowe...ciąży brak...ale obawiam się że może to być ciąża pozamaciczna....Powiedzcie mi czy istnieje możliwość donoszenia takiej ciąży? I do którego tygodnia trzeba usunąć takową ciążę....wychodził by mi już 12 tydzień ciąży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Julenka -test z krwi na pewno wykryłby ciążę -nie ważne czy pozamaciczną. A co ci lekarz powiedział na ten brak okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julenka
Witam:) jest ciąża :) wszystko jest ok:) a teraz czekamy termin mam na 6grudnia:) pzdr:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_Malutka-26
Test wykryje...umnie były dwie kreski jedna wyraźna druga mniej... i zaczeło się plany.. marzenia i radość... a potem koszmar.... coraz bardziej mnie bolał brzuch, nie mogłam sie wyprostować.. i drętwienie plewej strony ciała.. lekarz, pogotowie, zabieg a raczej operacja bo pomino laparoskopi musieli mnie uspać jeszcze raz i normalnie zoperować.. Mimo iż minęło 5 lat od tego nieszczęścia to do dziś nie moge przestac o tym myśleć...... a najgorsze jest to że teraz staramy się o dzidzię ( od sierpnia ) i nic.... Lekarze mówili że jest wszytsko w wporządku, że będę mogła mnieć dzieci... a na badaniu ostatnio lekarz stwierdził że jeden jajnik mam mniejszy.. nawet nie chcę myśleć co będzie jesli okaże się że nigdy nie będe mama...... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie lekarze mowili ze po laparoskopi ingerencji w jajnikach jajowodach czesto robia sie pozniej zrosty zgrubienia itd i starac sie jak najszybciej jesli chce staralamn sie w sumie natychmiast i po 2 mscach ciaza dzis mam diablice Olivke na zyczenie........ u mnie z zajsciem w ciaze nie ma zadnych problemow pomimo tylko 1 jajnika jaki posiadam ale z utrzymaniem pochowalam 2 synkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaassswe
ja malutka. spokojnie, wiem że to trudne, no ale to na szczęście nie wyrok, masz nadal duże szanse na ciążę. Topik stary, ale tak ogólnie, jak ktoś będzie szukał info o cp, to napiszę, że cp, tak samo jak normalna ciąża może się różnie objawiać, długo bywa całkiem normalnie. Podobno testy w 50 % przypadków nie wychodzą, przynajmniej na początku, mi wyszedł dość szybko wyraźnie i miałam wysoką B HCG od początku. Żadnych bóli brzucha nawet po laparoskopii, tylko minimalne plamienia, ale to i normalnej ciąży bywa.Także na prawdę nie ma zasady, jedne szybko mają te klasyczne objawy, czyli ból brzucha po której stronie, drętwienie...inne tak jak ja, właściwie długo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaassswe
patinka---> zaszłaś po 2 miesiącach starań? my się znów staramy, teraz 2 cykl. no właśnie trzeba szybko wznowić starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w grudniu 25 operowali mnie bo trzepalo mna juz nawet po morfinie z bolu a na poczatku marca jakos tak test pokazal ze jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_Malutka-26
->aaassswe , wiem że najlepiej się nie załamywać.. ale z przyjsciem każdej @ jest kolejny cios... a potem znowu nadzieja .. i znowu @.. czasem nie mam siły, mąż mnie pociesza ale on nie czuje tego co ja.. nie rozmawiam z nim bo nie chce go martwić.. cały czas jedna myśl mi po głowie chodzi "co będzie jak nie bede mogła mieć dzidzi.." :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaassswe
patinka---> bardzo współczuję, nacierpiałaś się. ja miałam zupełnie inaczej, fizycznie zero bólu, nawet po laparo, nazwała bym to dyskomfortem, a nie bólem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaassswe
ja---> wiem wiem, to jest wszystko bardzo trudne, ale jakoś to trzeba sobie w głowie poukładać...nie mamy wyjścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajaksa
Test nie wykryje, sami lekarze tez maja problem. Mój przypadek wyglądał tak: wyłam z powodu bólu brzucha , zawroty głowy, rzygałam. Usg- nic, pani doktor- mimo że opisałam objawy - książkowy przypadek - zlekceważyła. Skończyło się laparoskopią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×