Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katerinka

czy zdarzyly sie przypadki zajscia w ciaze uzywajac spirali???

Polecane posty

Gość tak zdarzaly
podobno rodzily sie dzieci z ta spirala w glowie - serio, babka mowila nam kiedys w szkole na pogadankac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalllka
tak kiedys wtv ogladalam, jak baba byla w ciazya spirale miala:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makówka
w 100% tak właśnie jest jak opisane wyżej nic dodać nic ująć jak każdy środek anty nie m 100% pewności więc tak się postępuje jak wyżej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koffana
Heh... moja sąsiadka urodziłam 3 dziecko mimo ze miała spirale... a dziecko miało spirale w ramieniu... heh zdaza sie i tak... wiem to z życia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes_k9
Wiec jezeli co miesiac nitki sa na swoim miejscu ,to wtedy ryzyko maleje do minimum,a jeszcze gdy narmalnie mamy okres to wszystko jest ok?....uuhh,odetchnelam bo jak przeczytałam o tym wczesniej to przeszły mnie dreszcze,bo o tym ze jest ryzyko poronienia to wiedzialam juz przed założeniem spirali.Spirala w statystykach jest na wysokich pozycjach jezeli chodzi o antykoncepcje.Sama przed założeniem pytałam kilku lekarzy na temat spirali i dwóch wogole nie mialo przypadkow zajscia w ciaze,a jeden mial owszem,ale bez zadnych powiklan.Dla mnie to bardzo komfortowy sposob antykoncepcji nie musze sie zupełnie o nic martwić,a należe do osób które nie pamiętają o pigułkach:-) Sama spiralę mam już rok....Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makówka
Mówimy potocznie spirala wkładka ale to też zależy od jej rodzaju wymiarów i odpowiedniego doboru do kształtu macicy, no i jeszcze jest mirena ta z hormonem której skuteczność jest wyższa niż tradycyjnej wkładki ja jeszcze nie słyszałam o ciąży podczas stosowania mireny, ale przy innych wkladkach doszły mnie takie słuchy choć sama tego nie potwierdziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do betki
co moge powiedziec WOW ja tez mama spirale i czytajac wasze wypowiedzi to normalnie strach mnie ogarnia to po huj ta antykoncepcja ja i tak moizesz byc w ciazy !!!!!!!!!!!!!!!!nic z tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak uzywajac moherowej spirali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To normalne ,że zabezpieczając się mamy jednak obawy o skuteczność bo tak naprawdę to nie wiadomo co organizm zrobi , Każda metoda niestety nie ma 100% pewności. Do betki skoro lekarz wykluczył ciążę a wkładka nie uległa przesunieciu to nie martw się jaki typ wkładki masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alojza40
Przypadki zajścia w ciążę podczas stosowania spirali są bardzo rzadkie, praktycznie niemożliwe, ale jednak. Ja mam spiralę założoną już 10 lat, w trakcie tego okresu 3 razy wymieniano mi ją na nową, w ciążę nie zaszłam mimo, że współżyłam bardziej nić regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojej mamie
Mojej mamie sie przytrafiło. Bardzo dawno to było a jednk. Oczywiscie musiała ciaze usunac ciaze bo płod owiniety był wokoło tej spirali. Dziewczynka była :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno temu były starego typu spirale nie można ich porównywać z dzisiaj produkowanymi a tym bardziej z Mirena systemem z hormonem!Tabletki anty też wynaleziono pod koniec lat 60 tych ale ile miały wtedy hormonów a teraz minimalne dawki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katsiaa
przeciez jak gin to zakłada to informuje jaka jest skuteczność, a prawda jest taka, że mimo bardzo wysokiej skuteczności, nie jest 100%to skuteczność, bo takiej jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety chyba nigdy nie będzie środka 100% pewnego, bo organizm to jedna wielka niewiadoma!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do betki Na Twoim miejscu wybrałabym się do innego doktora ,żeby skonsultować ,jeżeli On potwierdzi że nie jesteś w ciąży to nie powinnas sie martwić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od ponad roku mam spirale do tej pory bylo ok. Ostatnie dwie miesiaczki milam bardzo slabe delikatne plamienie przez 4-5dni, od miesiaca wydziela mi sie cos z piersic ostatnio zauwazylam zemam toteraz bialy kolor jak mleko. Ostatnie tygodnie czuje sie zle boli mie brzuch i szybko sie mecze. Robilam domowe testy ciazowe i wyszly negatywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaka masz spirale hormonalna czy miedziana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9Mam ,,mirena,, nie jestem na 100% pewna ale wydaje mi sie ze jest hormonalna a nie miedziana. A czy to jakas ruznica ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja mam taką spirale Mirene od 8 miesiecy,okres miałam 3 razy przez ten czas :) Co mi sie bardzo podoba. Nie jestem w ciazy . Ginka zapewnila mnie ze to jest bardzo dobra spiralka i zaprosiła za 2 lata na kontrole . Polecam gorąco MIRENE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Georgina22
Mam Mirene od 6ciu miesięcy. Założyłam 6 tyg po porodzie. Po założeniu plamiłam ok miesiąca. Od tamtego czasu miesiączki mam nieregularne, w sumie to nawet nie nazwałbym tego miesiączką tylko lekkim plamieniem. Polecam wszystkim młodym mamom. Przez 5 lat nie muszę myśleć o antykoncepcji. Moja gin poinformowała mnie, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi 1:1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100% pewność daje tylko brak współżycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam drugą z kolei Mirene.Własnie mija drugi rok z drugą wkładką.Od roku w ogóle nie krwawię.Wcześniej miałam regularne plamienia,teraz czasami po seksie. Konsultowałam to z ginem i twierdzi, że tak się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanko??? już rok nosze przeterminowaną spirale, jestem za granicą kraju i nie zabardzo mam możliwość iść do ginekologa, co mi grozi, jeśli jej nie wyciagne jeszcze przez pare miesięcy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już przekwitłaś mozesz nosić do śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam zwykłą miedzianą spiralę i zaszłam w ciążę. Spirala się wysunęła i była w szyjce :(((( ginekolog partacz źle założył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmaz
Zona zaszla w ciaze. Skonczylo sie krwotokiem wewnetrznym. Usunieciem jajowodu i inne przykre sprawy. Ogron efektow ubocznych. Mysl co robisz zanim pomyslisz o Mirenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja przyjaciolka załozyła spirale po poł roku po porodzie.Bardzo sie bała i jeszcze uzywała gumek.Poszła do gin i okazało sie ze spirala jest zle załozona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAKKK
Mam 20 lat i jestem dzieckiem "ze spirali". Wiadomo że medycyna była inna, ale z opowiadań mamy to cud że się urodziłam i jestem zdrowa. Dowiedziała się o ciąży w trzecim miesiącu, bo nie miała żadnych oznak. Lekarz jej powiedział że przy wyciąganiu spirali najprawdopodobniej poroni. Na szczęście wszystko było okej ale trzeba myśleć o konsekwencjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×