Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Majka29

Do kiedy aborcja?

Polecane posty

Gość Majka29

Do którego miesiąca można usunąć ciążę?. Proszę tylko o poważne odpowiedzi, a nie o wyzywanie, bluzganie, etc. Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli zostałaś zgwałcona, ciąża zagraża twojemu życiu lub zaszły poważne pomyłki genetyczne w rozwijającym się płodzie - chyba nie ma w polsce ograniczeń, no na pewno 8 m-c to za późno, ale 3, 4, 5 - teoretycznie bez problemu. jeśli chcesz usunąć ciążę z innych przyczyn, to na czarnym rynku i tu nie ma żadnych ograniczeń - choć oczywiście im starsza ciąża, tym wyższa cena. za granicą chyba do 9 tyg. usuwa się taniej. CHYBA. ale to pewnie jest zmienne dla różnych krajów, jeśli chcesz usunąć za granicą (a wychodzi to taniej niż w polsce i bardziej humanitarnie) to pointeresuj się, jak tam sprawa wygląda. pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj oj oj
zaraz zleca sie tu matki Polki i cie zjedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że maja się tym nie przejmie :) a matki polki zamiast siedzieć na kafe niech gotują obiady, zaraz mężowie z pracy wrócą!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego chcesz
usunac ciaze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj oj oj
a co ciebie to obchodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prezerwatywa - 2 zł
należy w nią inwestowac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego chcesz
nie zawsze niechciana ciaza pochodzi z bezmyslnosci i braku antykoncepcji, potepiajacym dziekujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj oj oj
oni sami sie tu pchaja - nie proszeni o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka29
Oczywiście, że "matkami polkami", to ja się przejmowała nie będę - absolutnie! wiem, że na każdym forum takie są. Ktoś zdaje ważne dla niego pytanie i co? przychodzą i wyzywają, obrażają. Każdy ma prawo do własnego zdania, zrozumcie, to coniektórzy - najwyższa pora ... ładoga - bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Jeżeli będę usuwała, to w Polsce, niestety nie mam możliwości wyjazdu za granicę. wiem, że tam bezpieczniej i na pewwno taniej, ale nie mam jak. Nie mam takich warunków. Jestem w 7 tygodniu ciąży i boję się aby nie było za późno na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniutek28
Tak dokladnie to niewiem ale podobno najbezpieczniej to do 12tygodnia.Puzniej moga byc duzo gorsze powiklania.Niewiem na 100% ale ponoc warto to zrobic w Czechach i taniej niz u nas.:)musisz to sprawdzic dokladniej. :)Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka29
Nie, dzięki - widzialam już nie jedną osobe, które te strony tutaj wklejała, na co, to? po co? chcesz, to oglądaj ile wlezie !!!! mnie, to nie interesuje! nie o zdjęcia pytam! Eh, co za ludzie, co za świat - nigdzie o nic zapytać nie można! I tak mam gdzieś te osoby, które uważają się za święte! i tak mam Was gdzieś! Nie macie o czym pisać, to nie piszcie! a nie człowiekowi nerwy psujecie - lol, ja to mam z takich Ludzi ubaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko jedyna
wtedy kiedy aborcja była jeszcze w Polsce legalna, można było usuwać ciążę do 8 tygodnia włącznie. W Europie podobnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka29
Czyli do 8 tygodnia ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapslova
majka - usuwalam w 10 tygodniu. nie bylo problemow. w takim wieku zarodek (nie mylic z plodem) nie ma jeszcze wyksztalconego ukladu nerwowego, wiec nic nie czuje. w wielu krajach aborcja jest legalna do 12 tygodnia ciazy, wlasnie ze wzgledu na to, ze od 12 tygodnia mozemy mowic o plodzie. jesli masz jakies pytania pisz na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Można do
12 tygodnia. Potem już raczej niechetni są lekarze bo są powikłania. A nie lepiej oddać dziecko do adopcji? Zaznaczam,że nie oceniam tylko rzucam inne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111111
I nie sluchaj straszacych Cie jakimis wyrzutami sumienia. Ci co tego nie robili bo nie musieli nie maja o tym zielonego pojecia. Pojdzie gladko, zapomnisz, nawet przez chwile nie bedziesz o tym rozmyslac. Lepsze to niz problem pozniej z niechcianym dzieckiem. Zreszta osobiscie ja bym miala wyrzuty sumienia jakbym oddala do adopcji. Aborcja mnie nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dawac zdjec
bo po co to komus, kto ma juz postanowione? ja widzialam zdjecia i coz... mily widok to nie jest, ale sa rozne sytuacje i tez jestem przeciwna naskakiwaniu na osoby, ktore planuja aborcje- widac maja powod ... autorce zycze mimo wszytsko powodzei, choc wiem jak to brzmi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dawac zdjec
111111111111111 a mozesz dac meila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez usunęłam
w 7 tygodniu. Teraz są tabletki, najpierw dostajesz doustne na zatrzymanie rozwoju płodu, a następnie dopochwowe na skurcze macicy. Po 6 godzinach następuje samoistne poronienie. Zazwyczaj całkowite. Mnie tak mocno nie bolało, tylko jak przy okresie nawet nie brałam tabletek przeciwbólowych. Kosztowało mnie to 1000 zł. nie wiem czy to dużo czy mało za taki zabieg, bo nie sprawdzałam u innych ale słyszałam, że niektórzy biora i 1500 zł. Taki zabieg podobno można przeprowadzić nawet do 12 tygodnia, ale im szybciej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111111
A jak Ci mam go podac? Zaspamuja mnie przeciwnicy aborcji jak Ci tutaj go podam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111111
Ja zaplacilam 1400 - ale do ustanie nic nie bralam. Natomiast w tym byly juz wliczone wszystkie wizyty ( w sumie 5 - przed, w trakcie i kontrolne po miesiacu) i kilka USG ktore musiala mi robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez usunęłam
Również byłam na kilku wizytach kontrolnych. Robiłam to u normalnego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dawac zdjec
to ja ci podaje moj, nie zebym zaraz chcial popelnaic aborcje (dla zainteresowanych- nies jestm w ciazy ani nie planuje usuwac) ale lubie byc na biezaco i chiaalm sie dowiedziec wiecej na temat tej metody ze wgledow czysto poznawczych bimbo700@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dawac zdjec
jesli mozesz napisz do mnie 11111111111111111 ok? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111111
Juz napisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem miło zaskoczona, że topik zdominowały kobiety prochoice :) majka - jak podasz e-mail, też ci podeślę coś przydatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dawac zdjec
to ja bimbo700 zapomnialam hasla do swojej zalozonej na te okazje skrzynki i nie moge sie dostac i poczytac ..ale jestem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, ze mozesz jechac na bialorus. podobno taka sprwa kosztuje tam ok. 400 zlotych ale lepiej miec ze soba dolary, jak na na bialorusi i nie zaszkodzi znac rosyjski albo miec ze soba kogos takiego. 7my tydzien to masz szanse na tabletke RU-486 czy cos podobnego, kosztuje ok. 500 zlotych. jest jeszcze inna metoda. pisaly dziewczyny na jakims topiku o leku dostepnym w polsce, ktory wywoluje poronienie. nie pamietam jak sie nazywa, ale dobrze miec znajomego lekarza co ci to wypisze. poszukaj troche, moze znajdziesz. podobno skuteczne do 9tego tygodnia wiec masz jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×