Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Czy ktoś jest może po usunięciu tarczycy , albo guza tarczycy? W sierpniu idę na operacje , chciałabym zorientować się , czy warto się bać , czy nie. Może ktoś miał taka sytuacje w życiu,,albo też jest przed zabiegiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasha
ja choruje na Hashimoto, mam małe guzy, leczę się 1,5 roku,w przychodni spotykam różnych ludzi a zawsze się rozmawia. I wlaśnie w ostatni wtorek byłam u endo i pewna pani mowiła ze jest 9 lat po wycięciu tarczycy i się leczy do dzisiaj a inny lekarz stwierdził ze niepotrzebnie operowała tarczyce. Nie wiem o co tam chodzilo, ale popytaj innych lekarzy bo różne teorie, jedni od razu wycinają a drudzy nie.Tak jak z migdałkami, syn juz miał mieć wyciete w 5 roku zycie, ale ja sie nie zgodzilam, a dzis po 6 latach słysze , jak to dobrze ze nie wycięli mu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Ja mam węzły guzowate z cystami na tarczycy, ale od internisty nie moge sie doprosic skierowania do endo ani do onkologa :( i juz tak rok sobie rosnie na moim gardziolku cos co moze sie przeksztalcic w komorki rakowe :( a nie powinno sie wycinac tarczycy bo potem ma sie zaburzenia hormonalne i dlatego potem trzeba sie cale zycie leczyc.. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lojki
mam pytanko, z tego co piszesz to też byłaś leczona na tarczycę czy tylko masz guzka? Bo ja rowniez mam gózka i byłam leczona na tarczyce. A skąd moje pytanie, piszesz że masz dziecko, a ja nie moge zajsć w ciąże, czy to może mieć coś z tym wspolnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie leczyłam się nigdy na tarczycę , bo nie mam nadczynności , ani niedoczynności, poprostu mam tylko guza. Ale myslę ,że może choroba tarczycy mieć wpływ na płodność , a jeszcze bardziej poziom prolaktyny. Być może to jest powodem Twoich problemów. Jedno i drugie leczy się u endykronologa. Ja poprostu zaszłam w ciążę , miałam juz wtedy tego guza i wpadłam. Ale nigdy nie miałam nadczynności lub niedopczynności . Jestem poprostu pokoleniem Czarnobyla.Pozdrawiam , życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lojki
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czap
Nie wiem jak dawno poruszany był temat, ale jestem bardzo ciekawy jak sie czujesz po opreacji i jaki jest wynik badania hispotilogicznego - czy jak tam to sie nazywa.? Ja jestem na etapie przygotowywywania się do zabiegu i tez myśli moje są różne. Pozdrawiam - czap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po operacji już 10 lat nie jest tak źle, ale polecam zaopatrzyc się w inhalator i zupki domowe kremy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kako
czy wucinać guz tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kako
jak można zapisać się szybko do endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkbb
Ja też mam guza tarczycy. Ma narazie 0,5cm. Niewiadomo kiedy bym się o tym dowiedziała, gdyby wróżka nie kazała mi iść natychmiast zbadać tarczycę. Przy okazji wyszło, że mam niewielką niedoczynność tarczycy. Endokrynolog kazał mi czekać 3 miesiące na badanie USG i wizytę, a ja już zastanawiam się co będzie z tym guzem, czy rośnie...?? . Zaczyna mnie boleć. Nie wiem czy moja psychika sobie to wymyśliła czy nie, ale boję się, że coś nie tak skoro boli. Ja do endokrynologa dostałam się szybko, bo przy rejestrowaniu się przez telefon skłamałam, że mój lekarz w przychodni kazał mi NATYCHMIAST się leczyć z powodu guza tarczycy.( podobno taka postawa powoduje szybszy termin u endokrynologa, na którego czeka się normalnie conajmniej pół roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o..n..a..
z tym bolem to maglas sobie wmowic moja mama jak sie dowiedziala ze ma guzki na tarczycy to zaczela ja tarczyca uciskac i dusic ale jak po badaniach wyszli ze guzki sa niegrozne momentalnie objawy ustapily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkbb
... Już mnie ten guzek nie boli, chyba sobie jednak ten ból wymyśliłam, albo to była reakcja na leki na niedoczynność. Pozostało mi jeszcze z 1,5 miesiąca do badania USG. Nie mogę się doczekać, bo często o tym myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mama miała wyiętą
pół roku tarczycę i bardzo żałuje ,że nie zrobiła tego wcześniej!!!! Nareszcie normalnie oddycha i przestała mieć problemy sercowe.Zostawili jej jeden płat więc jest nadzieja , że zacznie on normalnie pracować i nie będzie musiała brać hormonów. Moja ciotka też miała usuniętą tarczycę rok temu i również twierdzi , że był to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katusia
hej ja sie dowiedziałam miesiąc temu ze mam 3 guzy na tarczycy nie są złośliwe lekarz mi powiedział że do wyleczenia farmakologicznego ale problem w tym że od dwóch lat nie mogę zajśc w ciąże czy to może być efekt tej chorej tarczycy przeciwciała tarczycowe mam w normie napiszcie co o tym myślicie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulek
Witam wszystkich, ja tez mam guzy na tarczycy , dwa w jednym płacie dość spore i trzy małe w drugim, wszystkie wyniki sa dobre nie ma ani nadczynności anie niedoczynności, badanie cytologiczne wykazało, że nie mają cech złośliwości. Mam skierowanie na operację, niestety planowane jest usunięcie całej tarczycy, nie próbowano pozbyć się tych guzów farmakologicznie nie wiem dlaczego. Od półroku jestem pod obserwacją endokrynologa, już na pierwszej wizycie uznał, że należy to wyciąć. Nie wiem co mam robić mam 36 lat, nie wiem jak zareaguje organizm. Może jest jednak jakieś inne rozwiązanie. Pozdrawiam nulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płacząca
jestem trochę zdenerwowana, bo wczoraj dowiedziałam się, że moja ciocia ma guzy. Na dodatek lekarz powiedział, że to nowotwór. nie wiem praktycznie nic o tej chorobie. Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc w zapoznaniu się z tą chorobą to proszę o e-maile na mój adres pati563@op.pl. Z góry wielkie dzięki Pati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunia4
cześć, ja też mam guzy na tarczycy i to kilka. Mam dwoje dzieci starsze 3 lata, kiedy byłam z nim w ciąży zaczęł mi się powiększać wcześniej poprostu były. Również chcą mi wycinać i nigdy nie próbował nikt leczyć farmakologicznie. Jedni uważają, że powinnam wyciąć póki jestem młoda (31 lat) inni, że nie bo jestem młoda. Nie wiem co mam robić i gdzie się udać, myślę też o innych metodach niekonwencjonalnych oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loonie
Witaj. Ja wczoraj wyszłam ze szpitala po całkowitym wycięciu prawego płata i prawie całkowitym lewego. Bałam się potwornie, te wszystkie stereotypy o bliznach, huśtawkach nastrojów. Może za wcześnie na tak entuzjastyczną ocenę, ale ja ze swoją przerośniętą tarczycą męczyłam się 4 lata. Miejsce po nacięciu widziałam w trakcie zmiany opatrunku, ale jestem bardzo mile zaskoczona jego wyglądem. Reasumując - nie masz się czego bać, najgorszy będzie pierwszy dzień po operacji, owszem, trochę boli, ale w końcu ktoś gmerał w Twoim ciele ;) głowa do góry i niczego się nie bój. Pozdrawiam i życzę zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarczycę usunęli mojej mamie
jesienią i jest ztego zadowolona bo czuje się dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunia4
do loonie Dzięki za dobre słowo, ale ja dwa miesiące temu miałam drugą cesarkę i narazie jak pomyślę o grzebaniu w moim ciele to naprawdę mam ciarki. Chciałabym najpierw spróbować to wyleczyć; może się da. nieznacie jakiegoś dobrego endokrynologa? ja jestem z Kielc, ale nie musi być z mojego miasta. Pozdrawiam gunia4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polony
Daj namiary. Mam 3-cm guza i nie palę się do cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polony
Do bliżniak: dziękuję, bo nie mam pewności, czy dotarł mój e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakapela
hej Ja wlasnie we wrzesniu ide na operacje usuniecia raczej całego plata. Mam guza oksyfilnokomorkowego 2 cm na prawym placie. Robili mi biopsje, bylam u 3 endokrynologów nawet u onkologa i wszyscy zalecaja usunac, bo podobno statystyki mówią, że w takim przypadku do 15% wszystkich przypadkow guz moze okazac sie nowotworem zlosliwym. Natomiast dopiero w badaniu parafinowym po usunieciu i pokrojeniu tego czegos, mozna wydac diagnoze. Czy ktoś moze miał taki przypadek, albo slyszał o takim przypadku? Pozdrowionka dla wszystkim borykajacych sie z tarczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neela_17
Pomóżcie-błagam!!! 12 maja 2007r., poszłam na badanie USG i lekarz napisał tak: "Przy lewym płacie, pozatorebkowo, obszar 17mm/10mm układający się w kształt ogniska, węzeł chłonny? przytarczyca?" Teraz 2 lipca 2007r. mam kolejną wizytę i strasznie się boję co to może być? Mam 17 lat i niedoczynność tarczycy, biorę lek-Euthyrox, błagam jeśli ktoś z Was był w podobnej sytuacji-odpiszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolek1
witam ja tez mam guza tarczycy ! wyniki mam natomiast wszystkie ok mialam robione biopsje (2x) usg kilka razy i on na razie taki sobie jest i nic sie z nim nie dzieje Profesor endokrynolog odradza mi wyciecie , bo wtedy zawsze juz bede brala hormony - a przeciez na razie tarczyca pracuje u mnie jak u zdrowego czlowieka w moim przypadku byłby to w zasadzie raczej zabieg kosmetyczny, aby nie bylo widac gulki jak przełykam - wiec napewno sie nie zdecyduje !!!! bede tylko pod stała kontrolą !!! Lekarz pow. mi ze to co ja mam, nie przeradza sie zazwyczaj w raka bede sie wiec na biezaco badac i w razie gdyby cos sie kiedys zaczeło , nie daj Boze z tym dziac to bedzie czas na działanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neti79
też mam guzy tarczycy. jestem po dwóch biopsjach. Jeden lekarz zaleca operację a drugi nie. Na biopsji jest"normotypowe komórki pęcherzykowe tarczycy rozproszone i w grupach, makrofagi zawierające hemosyderynę oraz koloid". Nic z tego nie rozumiem. Cały czas czuję je przy przełykaniu. Brałam Letrox przez dwa lata ale on spowolnił tylko wzrost guzów. Czy ktoś wie czy to groźne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenab100
odebralam dzis wynik tomografi ktoryt wykazal pojedyncze guzki ze zwapnieniami w tarczycy , chce ze mam chrypke od miesiaca i boli mnie krtan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcia ja własnie w sobote sie dowiedzialam ze mam 2 guzki 15mm i 14mm.Za tydzien biobsia.Jestem przerazona,mam takiego doła ze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich. Ja mam \\\"jajko\\\" o średnicy ponad 4 cm na lewym płacie. O jego istnieniu dowiedziałam się podczas.... usg piersi! podobno go widać, ja tego dnia też go zobaczyłam. Natychmiast poszłam do endo. prywatnie i okazało się, że dobrze zrobiłam, bo moje \\\"jajko\\\" powiększa się i przesuwa się w stronę przełyku. Operację mam planowaną na wrzesień, ponieważ nigdy nie byłam szczepiona na żółtaczkę! Z rozmowy z lekarzem wiem, że nie da się na podstawie badań usg i biopsji określić, jakie skutki operacji wystąpią u mnie. Najważniejsze to wybrać dobry szpital. Z tego, co zdążyłam się zorientować, nie najlepsze są kliniki prywatne. No ale to kwestia, ile ktoś czasu ma na usunięcie guza. Pozdrawiam Was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×