Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość S992

Inseminacja przy dodatnim teście MAR

Polecane posty

Gość S992

Cześć wszystkim :) Przytoczę Wam w skrócie moją historię. Ja 25 lat, mąż 28. Ponad półtora roku starań o dzidziusia. W lutym tego roku zrobiliśmy pierwsze badania nasienia. Wyszły fatalnie. Większość pozycji była poniżej nirmy. Najgorsze, że morfologia tylko 1%. Załamka. Wizyta u urologa, który przepisał l-karnityne i Android plus. 3 miesiące mąż brał, później coraz częściej zapominal, aż przestał. Powoli wpadłam w depresje, przestawało mi zależeć NA WSZYSTKIM. Najgorzej bywało jak dostawalam @ i już jakiś tydzień przed nim. Bez kija nie podchodzić. Wszystko się odbijalo na naszym małżeństwie ... w październiku powiedziałam dość. Że nie chce, ma we mnie nie kończyć. Nie chciałam przeżywać znów tego rozczarowania. Mąż pytał czemu już nie chce, że to przez niego pewnie, że nie może mi dać upragnionego dziecka. Od listopada zmieniam dietę, więcej owoców, alkohol ogroniczony do minimum (przedtem lubilismy sobie wypic jakies piwko). Postanowiliśmy znów zrobić badania nasienia i inne potrzebne, żeby wiedzieć na czym stoimy. Przypadkiem? Natrafilam na reklamę GYNCENTRUM. Dwa badania w cenie jednego. Ok umówiliśmy się, mąż zrobił rozszerz one badanie nasienia, ja miałam gratis AMH. Dziś mieliśmy konsultację w tej samej klinice. Wyniki męża bardzo się poprawiły! Wszystko ponad norme! Morfologia 4%! Straszna radość. ALE ... wyszedł dodatni test MAR. 75%. Czyli 75% tych plemników *****iwych o prawidłowej morfologii ma przylaczona granulke* . Jest to związane z immunilogia. Zlepiaja sie ze soba i nie sa w stanie zaplodnic. Moze byc tez tak ze moj śluz sam je zabija ... Pani doktor powiedziała, że ciąża naturalna jest możliwa, ale bardzo utrudniona, więc może być tak, ze naturalnie sie nie uda. Zaproponowała inseminacje. Szanse są trochę większe, niż bez tego, ale wiadomo, nie daje nam pewności. Jestem w kropce. Do inseminacji musze porobić szereg badań. Razem z droznoscia jajowodow to koszt 1200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S992
Sama inseminacja to koszt 750zl. Sa tu dziewczyny w podobnym przypadku? Możecie cos doradzic? Wesprzeć? Poradzić? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×