Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zosiasamosiaaa

JAK DAWKOWAĆ KWAS FOLIOWY FOLIK

Polecane posty

Gość zosiasamosiaaa

Ile razy na dobę brać? raz czy 2 razy rano i wieczorem? Jeszcze nie jestem w ciąży, planuję w najbliższej przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiasamosiaaa
hej jest tu ktoś? jak dawkować ten folik? zapomniałam się w aptece zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiasamosiaaa
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed planowaną ciążą zażywałam tabletkę foliku i kapsułkę provagu raz dziennie. Wcześniej stosowałam tabletki antykoncepcyjne, które powodują nadmierne usuwanie kwasu foliowego z organizmu, dlatego rozpoczęłam stosowanie kwasu foliowego trzy miesiące przed planowanymi staraniami. Miesiąc przed staraniami zaczęłam zażywać probiotyk, ponieważ miałam tendencje do częstych infekcji intymnych. Oba te produkty zażywałam również przez całą ciążę, problemów intymnych w tym czasie nie miałam, synek urodził się zdrowiutki :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 tabletka dziennie. Taka tabletka Foliku zawiera 0,4mg kwasu foliowego - czyli dzienne zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matulula
Jeśli chodzi o kwas foliowy, to z własnego doświadczenia polecam Folik - sprawdzony :) Dawkowanie kwasu foliowego w ciąży zależy od wielu czynników: kobiety w wieku rozrodczym poza dietą bogatą w kwas foliowy powinny pobierać 0,4 mg kwasu foliowego dziennie, kobiety planujące zajście w ciążę powinny przyjmować 0,4-1,0 mg kwasu foliowego dziennie na cztery tygodnie przed planowanym poczęciem dziecka, kobiety w ciąży powinny zażywać 0,4-1,0 mg kwasu foliowego dziennie do końca trzeciego miesiąca ciąży, kobiety z rodzin obciążonych występowaniem wad cewy nerwowej powinny przyjmować 4,0 mg kwasu foliowego dziennie, kobiety, które przyjmują leki p-padaczkowe powinny otrzymywać 1,0 mg kwasu foliowego dziennie. Badania dowodzą, że przyjmowanie przez kobiety z obciążeniami genetycznymi 4,0 mg kwasu foliowego codziennie przez miesiąc przed spodziewanym zapłodnieniem i przez 3 pierwsze miesiące ciąży zmniejsza ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u płodu o 75%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ainurka007
mi ginekolog zalecil na etapia staran o dziecko jedna tabletke foliku dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreszka88
ja staram sie o dziecko juz prawie pół roku i nadal nic :( wszystkie badania mam w normie, a foliku biore po 1 tabletce dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Habli
Kwas foliowy, to witamina, która ma pomóc w wyeliminowaniu wad cewy nerwowej u naszego dziecka, niestety na płodność nie wpływa, ale to bardzo dobrze, ze przy staraniach o dziecko bierzesz folik, bo przygotowujesz swój organizm odpowiednio na ta chwile. Życzę powodzenia w staraniach i mam nadzieje, że niedługo sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronnka
Folik wpływa na płodność, ale jak bierze go mężczyzna bo ten lek poprawia jakość nasienia i *****iwość plemników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmazynkaa
To dobrze wiedziec takie rzeczy, sama biore wlasnie folika, ale nie wiedzialam, ze moge go podsuwac i mojemu mężowi aby zadbać o jakość jego nasienia :) No to chyba zacznę to robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy wiesz, ale zadbasz tez o lepszą pamięć i koncentrację u męża, powiedz mu o tym to od razu zacznie brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rutta
Dziewczyny dzięki za info, kupiłam dwa opakowania folika sobie i dla męża, od dziś zaczynamy starania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rutta
Daj znać czy się udało, ja tez biorę folik od dwóch miesięcy , ale na razie mężowi nie podsuwam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też kupiłam i się zastanawiałam, w ciąży jeszcze nie jestem, ale myślałam sobie, że może na początku ze dwie tabletki, ale super że zostałam wyprowadzona z błędu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gruszka___
Odpowiednia dawka to 1 tabletka dziennie o ile lekarz nie zaleci większej, a może to zrobić jesli w poprzedniej ciaży lub w jakoś w rodzinie wystąpiły wady cewy nerwowej. Do tej pory sama łykałam folik, ale nie wiedziałam, że mąż też może :) To zaproponuję mu taką pomoc w naszych staraniach - ciekawe co na to powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie się nie ucieszy :) Ale jak podpowiesz, że przy okazji poprawi sobie nastrój i kondycję mózgu to nie będzie miał oporów przed folikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mój to strasznie 'antytabletkowy', ale jak mu uświadomiłam, że to dla dobra dzidziusia to się ogarnął i przyjmuje razem ze mną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomusiowa
A to ciekawe, ostatnio dałam mojemu mężowi folik i mówie; łykaj, bo do dla dobra naszego dzisiusia, a on - skoro tak, to biorę! Bez wahania - kochany mój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garka2
ja słyszałam ostatnio same dobre opinie o inofem. Też zawiera kwas foliowy nośnik dla tego kwasu. To większe opakowanie starcza na miesiąc i taniej wychodzi. Brałyście może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crunch
ja jakoś nie ufam nowym specyfikom, jednak wolę czysty kwas foliowy i to w formie leku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marikasss
Ja kupuję Folik opakowanie 90 tabletek i mam na 3 miesiące. Drogo to nie wychodzi bo coś koło 5-6zł na miesiąc sumarycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crunch
no dokładnie 6 zł, mam taką fajną tanią aptekę w mieście, więc jak widać leki nie muszą być droższe od suplementów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tresska
Suplementy są różne, najczęściej połączone z innymi witaminami, a folik warto wspomnieć, ze jest czystym kwasem foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naraja
Z tymi suplementami to chodzi raczej o to, że nie każda kobieta potrzebuje zawsze taki sam zestawi witamin - warto zbadać ewentualne niedobory podczas kontrolnych badań krwi i wtedy decydowac czy coś dodatkowo brać. Ale kwas foliowy to podstawia, a te pozostałe witaminy to wtedy gdy rzeczywiscie będzie na nie zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tararujka
No własnie dlatego ja zanim zacznę cokolwiek łykać zawsze staram się to potwierdzić wczesniej badaniami, że rzeczywiście czegoś potrzebuję. W ciąży o podczas jej planowania wiadomo folik i witaminka D powinna być na tapecie - a co do innych tak jak wspomnialam zrobcie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaaczek
Ja dowiedziałam się podczas ostatnich badań i wywiadu i ginekologa, że prawdopodobnie jestem w grupie podwyższonego ryzyka (moja kuzynka urodziła dziecko z rozszczepem kręgosłupa) i lepiej jak bede przyjmowała kwas foliowy w wiekszej dawce ten na receptę. Do tej pory łykałam folik regularnie, ale teraz w trosce o zdrowie moich przszyłych dzieci - bo niebawem planuje ciąże, zacznę przyjmować zwiekszoną dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elianna27
No to rzeczywiście jak się może być w grupie takiego wyższego ryzyka lepiej się zabezpieczyc na taka ewentualnosc i brac ta wieksza dawke foliku. Ja musze wlasnie dobrze przestudiowac wszystkie przypadki w mojej rodzinie i porozmawiac z lekarzem, bo pamietam ze moja ciocia urodzila sie z rozszczepem wargi (teraz juz po operacji) i czy to moze miec jakis wplyw na moje dziecko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minnie_23
To lekarz powinien zawsze ustalac dawke Foliku - samemu nie ma co gdybać. Specjalista zawsze powinien doradzić najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×