Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
morelkaaa

Jak wygląda USG piersi???

Polecane posty

Gość Promiscuous caffee
hmm.. wprawdze nie miałam ale wątpie żeby bolało, ginekolog może Cię skierować na badanie piersi, ale polecam od razu wybrac się do onkologa, w przypadku onkologa-chirurga trzeba mieć skierowanie od lakarza rodzinnego, jeśli czujesz coś w piersiach nie ma sensu iść do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam dzisiaj na badaniach okresowych z pracy i lekarka coś wyczuła,mówiłą żebym nalepiej po okresie poszła je przebadać.Trochę się przestraszyłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Promiscuous caffee
lekarka źle mówiła na badanie piersi u onkologa oczywiście(u ginekologa nie bardzo...;)) idzie się podczas miesiączki. hmm wyczuwalne zmiany no niestety trzeba zbadać, ginekolog jest od czegoś innego:) i szybciutko leć bo im mniejsze ty lepiej, nie chcę straszyć ale w leczeniu zmian w piersiach stosuje się metodę jeśli jest duże wycinamy:( ach cos o tym wiem, nawet dzis byłam na kontroli:) ile masz lat??bo jeśli niewiele koło powiedzmy 20 to albo nic jupii albo raczej nic groźnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys robiłam usg piersi, pani doktor po prostu specjalnym urządzeniem(po wczesniejszym nażelowaniu piersi) \"jeździła\" po moich piersiach...nic nie boli:) i zrobi je lekarz ginekolog(robiłam w prywatnym gabinecie)lub da skierowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na usg piersi dostałam skierowanie od ginekologa (ktory bada tylko recznie piersi przy wizycie) do pracowni radiologicznej i tam mi je wykonala mila pani:0 troche sie denerwowalam bo bylo to moje 1 usg ale nic strasznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 20 kilka lat ;) mam nadzieje ze to nic takiego,że tak naprawdę strach ma wielkie oczy.Dobrze ze nic nie boli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Promiscuous caffee
up up bo ja nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam za darmo na kasę, długo nie czekałam. Zorientuj się, czy jakis lekarz u Ciebie nie robi, w moim 25 tys. miescie chyba tylko jeden taki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella23
ja bylam prywatnie bez skierowania:) to normalne usg i nic nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
To się jeszcze dopiszę.Kosztowało mnie 30 zł,nic nie boli.Moja mama miała mammografię i podobno ściska się piersi,aby zbadać.U młodych kobiet raczej robi się usg(podobno jest bardziej wiarygodne,ale czemu?pojecia nie mam)No,chyba,że ma się obfity biust,wtedy mammografia. Moim zdaniem zacznij od gina,choć bez żadnego musu wykonała mi badanie piersi(rękami)jedynie doktor,która przedłużała mi ważność prawa jazdy!!! Czy guzka sama nie wymacałaś?Kiedyś miałam taki(jako młoda dziewczyna)i powiem Wam,że przeraża mnie podejście.Mama zaprowadziła mnie do pani ginekolog(odtąd nie chodzę do bab)ta pomacała i tyle.Za dobrą monetę wzieła,że wielkość zmienia się wraz z cyklem.Żadnych badań,nic kompletnie.Szczęście,że młoda byłam i głupia i jak po kilku latach zaszłam w ciążę problem zniknął.Ale boję się nawet myśleć coby było gdyby...podejście fatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pozostaje mi nic innego juz jak tylko udać się do lekarza;)Podobno tak 6,5 dn. po okresie powinno się robić takie badania.Piersi nie są w tedy takie nabrzmiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dzwoniłam do radiologa i powiedział, ze nie ma znaczenia jaki dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie usg piersi nie boli, nie masz się co bać, dodatkowo polecałabym wybrać Ci się na pierwsze takie badanie prywatnie. Sama regularnie uczęszczam do www.sofimed.pl i bardzo sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nadzwyczajnego. Trzeba się położyć i wziąć ręce za głowę. Smarują takim specjalnym żelem i wykonują badanie jeżdżąc powoli takim urządzeniem. Na pewno nie ma się czego się bać ;). Ważne tylko żeby trafić na dobrego specjalistę. Jak ktoś jest z Warszawy to polecam Gabinet USG na Białobrzeskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola334
Nie jest to straszne czy bolesne badanie :) Trochę jak usg jamy brzusznej :) Warto robić, żeby nie przeoczyć rozwoju jakieś choroby :) Ja robię co roku usg tutaj http://www.mediconcept.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam w szpitalu na usg piersi i to wyglądało jak usg brzucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USG piersi nie boli, nie jest to nic strasznego. Ja regularnie robię usg w www.godulahope.pl w Rudzie Śląskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nic strasznego, ważne żeby robić robić takie badania regularnie. Na usg i do laryngologa chodzę zawsze do tej placówki http://www.larmed.pl/ w żywcu. Mają nowoczesny sprzęt i świetnych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USG piersi to nic strasznego. Wczoraj miałam właśnie robione. Najpierw lekarz dokładnie zbadał mi piersi potem leżałam na kozetce z rękoma założonymi za głową. Podczas badania lekarz prosił tylko abym głęboko oddychała i zatrzymywała oddech. Takie obrazy każdego fragmentu badanej piersi są na monitorze bardziej czytelne. Samo badanie trwało ok.15 minut. Zbadajcie sobie piersi by być pewną, że wszystko w nich jest ok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naniuszka
w porównaniu z mammografią USG to sama przyjemność, ale pozostaje też kwestia intymności, nie każda kobieta chce aby obcy mężczyzna badał jej piersi, ja raz miałam takie badanie i czułam się bardzo skrępowana, nie chciałąm tego powtarzać, badałam się sama w domu,na początku przy użyciu medoty palpacyjnej, teraz już się wspomagam się specjalnym urządzeniem do samokontroli piersi, jego skuteczność jest taka jak skuteczność badania USG, więc wiem, że piersi mam pod stałą kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina8866
Naniuszka o jakim urządzeniu mowisz? Dostałam skierowanie od endokrynologa na usg piersi, akurat trafiłam na Pana doktora. Badanie palpacyjne było dla mnie dość krępujące, nie wiedziałam jak sie zachować. Czy to urządzenie jest ogólnodostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie zacofane baby , wstydzic sie lekarza porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa 1990
Przeczytałam Wasze odczucia i chciałam Wam powiedzieć, że gdy pierwszy raz lekarz poprosił mnie aby rozebrać się do połowy w celu zbadania piersi czułam się dziwnie i mało komfortowo. Z pewnością dlatego, że mam bardzo duże, ciężkie i choć mam 26 lat - nieco obwisły biust /rozmiar 75HH/. W ubiegłym roku w lewej piersi tuż pod brodawką wyczułam wyraźne jakieś dziwne zgrubienie. Poszłam z tym do ginekologa zbadał mnie i zrobił także dość długie USG piersi. Okazało się, że obie piersi mają budowę gruczołową z tendencją do zmian o charakterze dysplazji. Mam zalecone co pół roku kontrolne badanie dotykowe u lekarza + USG oraz między 6-9 dniem cyklu konieczne samobadanie. Niedawno w tym celu kupiłam w aptece zwykłe rękawiczki chirurgiczne i...znacznie lepiej badając się poznaję wreszcie strukturę budowy wnętrza obu swoich piersi. Wypróbujcie same! Koszt żaden! a WYCZUWALNOŚĆ ewentualnych zmian znacznie lepsza. Naprawdę POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie się wybieram do mojego ginekologa na badanie piersi do http://gabinetypawlik.pl lekarz bardzo fajny i jak ktoś się stresuje takimi wizytami i jest z Poznania lub okolic to polecam tego lekarza. Potem jeszcze cytologie zrobie, chce sie dobrze przebadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×