Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lille Why

Jak wyliczyć owulacje??

Polecane posty

Gość Lille Why

Hej mam problem. Nie wiem jak wyliczyć owulacje... Pomógłby mi ktoś? 10 czerwiec 5 dni 6 lipiec 8 dni 5 sierpień 10 dni Tylko nie wiem czy da się to zrobić przy tabletkach antykoncepcyjnych jednoskładnikowych, a wiem że te nie blokują owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owulacje sie wylicza, jak chce sie zajść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co w takim razie bierzesz anty skoro wg ciebie nie działają? A owulacji się nie wylicza a obserwuje. Jeśli chcesz wyliczeń to użyj kalkulatora dni płodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 22:45 nie tylko żeby zajść xd czasami właśnie dlatego żeby nie zaciążyć. Nie wszyscy chcą mieć dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Owulacji się nie wylicza!!!! Można tylko zaobserwować, kiedy ma się dni płodne tzn.te z największą szansą na zajście w ciążę.Owulacja jest jednym (najbardziej płodnym) z tych dni.I można ją prognozować z wyglądu śluzu lub...śliny (mikroskopy owulacyjne).Komputery cyklu wyznaczają dni płodne i niepłodne na podstawie temperatury ciała.Ja mam NFP Sympto Plus-program który łączy wszystkie wymienione sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ps.Jeśli już ktoś chce coś liczyć, błagam, niech liczy chociaż tak: początek dni płodnych= cykl najkrótszy z ostatnich 3-12 cykli-21 dni; koniec: cykl najdłuższy-10 dni.Wzór tylko dla kobiet u których różnica między najkrótszym a najdłuższym cyklem nigdy nie przekracza 7 dni.Przykład.Pani A.miała najkrótszy cykl w ciągu roku 25 dni, a najdłuższy-31 dni.Początek dni płodnych to u niej 4 dzień cyklu (licząc od pierwszego dnia okresu) a koniec-21 dzień cyklu.Ale to jest BARDZO nieprecyzyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Liczy się, żeby zajść - w domyśle wpaść. Żeby nie zajść, to się obserwuje cykl, który jest zmienny, ponieważ nie jesteśmy robotami, a wszystko przewrócić do góry nogami może nawet czasem przesilenie wiosenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Przy pigułkach jakiekolwiek wyliczenia czy obserwacje nie mają sensu.Co najwyżej pamiętaj, że owulacja ("dni płodne") może wystąpić zawsze, jeśli opóźnienie w przyjęciu tabletki przekroczyło 4 godziny.W takim przypadku przez kilka dni (do siedmiu) używaj prezerwatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jak to mam rozumieć jak to będzie wyglądać przy tych datach. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mnie to interesuje. Przy którymś z wątków jakaś pani podała jakiś wzór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jeszcze raz.Jeśli ktoś ma regularne cykle, tj.różnica między najdłuższym a najkrótszym cyklem nie przekracza 7 dni, może skorzystać ze wzoru.Początek dni płodnych: cykl najkrótszy -21 dni; Koniec: cykl najdłuższy -10 dni.Przykład: pani Y miała najkrótszy cykl 25 dni, najdłuższy-32 dni.Dni płodne wypadają mniej więcej między 4 a 22 dniem cyklu.Owulacja przypada z reguły 3-4 dni przed końcem dni płodnych, a więc w tym przypadku około 18-19 dnia cyklu.Uwaga: to NIE jest naturalna antykoncepcja! To są tylko teoretyczne wyliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze miałam problem z wyliczeniem kiedy się ona pojawi, a do tego ten niemiłosierny ból. Bardzo chciałam by już nigdy mnie tak nie bolało. I właśnie się udało :) a wiecie jaki jest najprostszy sposób? Zaczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Odkąd zaczęłam stosować belarę, to wszystkie moje problemy z okresem zniknęły. Teraz już nawet po takim czasie polubiłam okres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie da sie wyliczyc na podstawie cyferek.. wystraczy stres czy zwykly katar i juz owolacja sie przesuwa.. jak nie chcesz dzieci to odpusc kalendarzyk i zastosuj cos pewnego. ja zalozylam wkladke levosert po dwojce dzieci bo kolejnego nie planuje przez najblizsze 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinnas isc do lekarza a nie na forum obcych ludzi pytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o wyznaczanie dni płodnych to mogę polecić Afrodytę. Używam jej od roku i ani razu się nie zawiodłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to jest ta afrodyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Afrodyta to mały mikroskop, który pokazuje dni płodne, niepłodne oraz owulację na podstawie wyglądu próbki śliny. Do dostania w Internecie za ok. 100 zł. Jest to urządzenie wielorazowego użytku, służy minimum 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×