Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Jaka antykoncepcja jest najskuteczniejsza?

Polecane posty

Gość gość

Mam 22 lat a mój chłopak 23,jesteśmy ze sobą 5 miesięcy i jak do tej pory nie uprawialiśmy seksu.Mam na myśli stosunek ,jedynie Petitng.Panicznie boimy się ciąży, mam wrażenie że mój chłopak bardziej, ponieważ on studiuje,ja pracuję .Wiem,że nie ma stuprocentowej antykoncepcji ..Ale jaka jest najskuteczniejsza?Bo moja siostra brała tabletki anty i mimo tego wpadła z trzecim dzieckiem,dwoje ma planowanych. Z kolei moja koleżanka brała jakiś zastrzyki hormonalne i też zaszła w ciążę :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odradzam hormony, sama stosuję prezerwatywy odkąd dwa razy zaszlam przy tabletkach. Taki mam orgazmu, teraz już wiem, wiem też jak ciężko było zregenerować organizm po latach hormonów. Ja mam bardzo regularne cykle, wiem kiedy teoretycznie są dni płodne, więc w tym czasie szczególnie uważam. Prezerwatywy wystarczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie bzykasz to zawsze licz sie z ciążą,Przyjemność zawsze niesie ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie konsumować razem piz.y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze należy dodać, czy kobieta, która zaszła w ciążę pomimo brania tabletek nie pominęła żadnej? Uważam, że takie opinie są krzywdzące dla tabletek, bo skoro się zapomniało to pretensje do siebie należy mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak 100% antykoncepcji .Jak współzyjesz możesz zaciążyć.Idzie wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem będą prezerwatywy + współżycie tylko w dni niepłodne. Wyznaczać je możesz sama w domu, a jeśli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możesz sięgnąć np po mikroskop owulacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieeee takie metody to dawniej stosowałam ale teraz mam już dzieci i nie zamierzam robić drużyny piłkarskiej z racji 500+, założyłam wkładkę levosert bo mi gin powiedziała że najskuteczniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy całujesz się też przez szybę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co sądzicie o kapturku naszyjkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaj w buazeri mozna dawać posuwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.05.11 a co sądzicie o kapturku naszyjkowym? Moja znajoma ma femcap i bardzo go sobie chwali :) Stosuje się go podobno razem z żelem plemnikobójczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orefka
Antykoncepcje powinien Ci dobrać lekarz na podstawie badań. Bo to co dla jednej jest dobre dla drugiej może okazać się niekoniecznie zdrowe. Ja akurat mam tabletki belara i jest wszystko ok ale to nie ode mnie zależy w jaki sposób i czym powinnaś się zabezpieczać. Co do ciąży przy braniu tabletek - jeśli nie były brane regularnie to wpadka została zaliczona. Przy tabletkach trzeba pamiętać o systematyczności żeby nie osłabić ich działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kastracja, ma 100% skutecznosci. Stosowana od wiekow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce saki podlegaja kastracji lub sterylizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Do oceny skuteczności metod antykoncepcyjnych stosuje się tzw.wskaźnik Pearla.Podaje on ile kobiet na 100 może zajść w ciążę stosując przez rok daną metodę.Podawane są dwie wartości-stosowanie idealne (tzn.w laboratorium, bez żadnych absolutnie zakłóceń)-oraz stosowanie typowe-przez zwykłych ludzi, w codziennym życiu.I tak.Sterylizacja kobiety ma ten wskaźnik 0,05-0,1, mężczyzny-0,1-0,5, wkładki domaciczne-0,5-0,8, pigułki dwuskładnikowe-0,2-1, minipigułki 0,5-3, nowoczesne metody naturalne (np.komputery cyklu)-1-5, prezerwatywa 1-5, pigułka "po"-1-5, kalendarzyk-10-20, stosunek przerywany 8-35.Wskaźniki Pearla nie uwzględniają takich czynników jak wiek użytkownika (wiele metod jest mniej skutecznych u osób młodych czy też w okresie menopauzy) czy też doświadczenie w stosowaniu danej metody.Skuteczność wielu metod (zwłaszcza mechanicznych i naturalnych) wzrasta w miarę nabywania doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wazekotomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabrinka85
Jak się bierze tabletki regularnie i wg wskazań lekarza to nie ma opcji by wpaść ! Zastrzyków nie polecam bo to duza dawka hormonów, jesli wczesniej nie mialas z nimi stycznosci to nie wiesz jak organizm zareaguje (pozatym tera chyba jest tak ze zastrzyki moga tylko kobiety ktore maja juz dzieci) a plastrow nie polecam bo wstrzymuja miesiaczke i bedziesz miec stresy ze jestes w ciazy :D Ja jestem calą sobą a tabletkami. Od roku biore tabletki belara i jestem z nich bardzo zadowolona a wiedz ze wiele tabletek w zyciu juz probowalamm. Belara nie powoduje tycia, nie zmniejsza libido, nie ma wielu skutków ubocznych, znam kilka osob ktore te ja stosuja i wszyscy są zadowoleni. Porozmawiaj z lekarzem i spróbuj nie ma sie czego obawiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może przedyskutuj z partnerem temat wazektomii? Skuteczna metoda, a zabieg należy do mega prostych i bezbolesnych. Więcej możesz dowiedzieć się na blogu: http://wazektomia.warszawa.pl/wazektomia_blog/ my z mężem wlasnie stad czerpalismy wiedze na temat tego zabiegu, bo masz wszystko czarno na bialym, sprawdzone info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu reklama belary. Ja stosuje od kilu lat plastry i duzo moich kolezanek i nikomu nie wstrzymaly krwawienia,tekze spadaj z ta belarą. Cos slabe musza byc ze tak na chama trzeba je reklamowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naucz sie swojego organizmu, komputer cyklu-metoda termiczno-sluzowa. Wygoogluj sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dla każdego plastry są dobre, przynajmniej mi lekarz pdradzał...i nie każdy wpis na forum to reklama. Nie rozumiem dlaczego doszukujesz się czegoś w wpisach...Ja biorę rutonoscorib w okresie zimowym plus vigantoletten bo mam braki tej witaminy, biore równiez tabletkę antykoncepcyjna belara bo taka przepisał mi lekarz i powiedz"agencie" ktory wpis to reklama? Zaden...po prostu podzieliłam się tym co biorę. A żeby było w temacie to oczywiście wole stosowac w porozumieniu z lekarzem odpowiednią antykoncepcje i nie stosowac dodatkowej, bo czesto zauważam że dziewczyny obawiają się zajscia w ciąze zakladają partnerom gumki...lub biegną po tabletkę ella one w obawie ze ich antykoncepcja nie zadzaiałała....czysta głupota. Ja biorę jeden lek pilnuję aby brac go regularnie o stałej porze i mogę że tak brzydko napisać...se**sić się do upadłego. Nawet przyjemniejszy taki seks, kiedy nie martwisz się o wpadke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie ma tak, że która metoda jest najlepsza bo nie można tak powiedzieć jeśli mamy na myśli każdą kobietę. Kobieta idąc do lekarza jest badana i na podstawie wyników dobiera się odpowiednią metodę antykoncepcyjną. Ja nie mogłam stosować plastrów ani żadnych wkładek. Dlatego ginekolog zapisał mi belarę i ona jest skuteczna. Ale widocznie jest jakiś odsetek kobiet, które nie tolerują tabletek, wtedy zostają im inne metody antykoncepcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A właśnie biorąc regularnie, codziennie o 20:00 tabletkę zaszłam w ciążę. Wyjechałam do ciepłych krajów, może zmiana klimatu, jakieś zawirowania w organizmie, nie wiem, ale wiem że nie pominęłam tabletki, kochaliśmy się po kilka razy na dobę i z wakacji wróciłam w ciąży o czym dowiedziałam się dopiero w jej 5 miesiącu, biorąc ciągle tabletki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciaszka
po stosunku wlej sobie ocet do pochwy. bardzo skuteczna metoda. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najskuteczniejsza jest zaszycie ci/py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da się odpowiedzieć, która metoda jest najskuteczniejsza. Każda z nas ma inny organizm i na co inne reaguje. Moja koleżanka np stosuje co innego, a na na mnie dobrze wpływa belara. Nie mam żadnych skutków ubocznych, nic mnie nie boli i nie czuję się źle. A nawet mogę powiedzieć, że mój organizm bardzo dobrze funkcjonuje a i piersi jakby urosły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma metody skutecznej na 100 % chyba ze polaczysz dwie razem np tabletki i gumke.. Ja mam juz dzieci dwojke i kolejnych nie planuje wiec zalozylam wkladke levosert bo ma bardzo wyskoki wskaznik pearla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsmutna
Najlepsza metoda antukoncepcyjna to, sie nie *****c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×