Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hankaaa

kiedy mam owulację? kiedy mogę zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość Hankaaa

Witam . Proszę o pomoc, kiedy przypada owulacja i w którym dniu najpóżniej mogę zajść w ciążę, podaję dane temperaturowe: 8 dc 36,48 9 dc 36,19 10 dc 36,28 11 dc 36,25 12 dc 36,35 13 dc 36,22 14 dc 36,48 15 dc 36,60 16 dc 36,64 17 dc 36,74 18 dc 36,75 mam raczej regularne cykle, zazwyczaj 28 dni, bywa 27-29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAWSZE MOŻESZ ZAJŚĆ JA CZEKAM NA @JUZ TYDZIEŃ BO MYŚLAŁAM ŻE TUŻ PO OKRESIE JESTEM NIE PŁODNA TYM BARDZIEJ ŻE MAM REGULARNE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankaaa
Tylko że ja chcę wiedzieć do którego dnia według tych danych mam płodne dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vklfg7ujkfsdthgvsjkaly
Jeżeli masz regularny cykl - 28 dni, to bardzo prosto mozesz to obliczyc - nawet bez temperaturki:)) poprostu... pierwszy dzień twojego okresu to pierwszy dzień twojego cyklu... licząc kolejno od pierwszego dnia miesiączki w 14 dniu masz owulacje :)) czyli najplodniejszy dzien wtedy wypada:) latwo to zaobserwować, ponieważ śluz jest wtedy obfity - zazwyczaj,chociaz sa wyjatki:))) tak mniej wiecej najbardziej plodne dni to 13,14 i 15 dzień cyklu..:)) moga Cie wtedy boleć jajniki... Czy wszystko jasne?:) pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankaaa
dzięki za odpowiedź, ale proszę jeszcze o informację kiedy przypada ostatni dzień płodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z temperatur wynika, że owulację miałaś w 13-14 dc, bo potem były tempki wyższe. Warto zwracać uwagę na śluz i inne objawy (mnie np. przy owu \"ciągnie\" podbrzusze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankaaa
dzięki, a ile dni po owulacji jeszcze mam dni płodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy się nie mylę, ale chyba za okres płodny przyjmuje się 5 dni przed owu i 2 po. Ale na to też w sumie nie ma reguły. Łatwiej oczywiście próbować \"trafiać\" przed owu, niż po, bo przy sprzyjającym śluzie, plemniki mogą poczekać na komórkę jajową nawet kilka dni. W tym cyklu miałam owu w 16, a kochałam się w 11, więc nie liczę, żebym miała, aż takiego farta, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankaaa
dziękuję sprawdziłam kalendarzyk ale może jeszcze ktoś poczyta te temperatury i potwierdzi? albo ma jakies inne zdanie? To ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z twojego wykresu wynika
ze owulacje masz 15 lub 16 dnia cyklu bo zaraz po tym skacze ci temperatura . A temperatura skacze zaraz po owulacji ( owulacja trwa dobe ) Ale ze plemniki moga przezyc w pochwie 3 -4 doby to twoje płodne dni zaczynaja sie od 11 dnia cyklu i trwaja do 16 dnia cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankaaa
a ile żyje jajeczko? i kiedy jest owulacja? w dniu skoku temperatury czy przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanka, wpisz sobie odpowiednie hasło w google albo wejdź na strony npr lub na jakieś forum np. www.starania.pl Ostatnia z najniższych temperatur, to prawdopodobnie dzień owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankaaa
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzrost dopiero w 15 dc. Szkoda, że nie wrzuciaś odczuć śluzu, byłoby ławiej i precyzyjniej.Owulacja w okolicy 14 dc z możliwością -4 do + 2 dni (czyli 10-16 dc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankaaa
no szkoda, ale gdybym wiedziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankaaa
a jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w 17 dniu cyklu a raczej z 17 na 18 dzień kiedy dojdzie do kontaktu preejakulatu z pochwą? Mam na myśli sytuację gdy partner mnie pieści ale na jego palcach mógł znaleźć się preejakulat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobieństwo w ogóle ciąży w 17 dc masz znikome a dodając do tego tylko preejakulat, to ja na Twoim miejscu w ogóle bym o tym nie myslała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankaaa
czy ktoś to jeszcze potwierdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ja
kochałam się do końca w 16 i 17 dc. Partner skończył we mnie i nie jestem w ciąży , a bardzo chciałam. Mam cykle takie jak ty. Nie panikuj, bo czytaja to osoby, które chcą zajść i dostaja białej gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ja
i nawet 15 dc to u mnie za późno. I nie jestem bezpłodna, bo już kiedyś straciłam ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam cykle
28 lub 29 lub 30 dniowe - tj. troche nieregularne i w ciaze zaszłam kochajac sie 13 dnia cyklu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są bardzo regularne, o nieregularności mówi się dopiero gdy różnica między najkrótszym a najdłuższym wynosi więcej niż 10 dni.W ciążę zaszłaś \"prawidłowo\" odnośnie do długości swoich cykli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dużo zawdzięczam testowi Ovu Control. W sumie po 2 miesiącach od stosowania zaszłam w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Wiem, że wątek sprzed lat, ale warto przypomnieć.W przykładzie autorki wątku prawdopodobnym dniem owulacji jest 13 dc, po którym temperatura wzrosła o 0,2 stopnia.W ciążę można zajść do 3. dnia tej podwyższonej temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askadudi
Przy planowaniu ciąży bardzo pomaga sprawdzanie dni płodnych. Ja używam testu ślinowego Ovu control do takiej kontroli, dużo łatwiej zajść mi było w ciążę z pierwszym dzieckiem dzięki urządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśi już o urządzeniach mowa, to ja mam cycotesty myway. Faltycznie pomógł w planowaniu dziecka,a teraz używam go jako metody zabezpieczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×