Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

annamaria1979

kiedy owulacja???

Polecane posty

witam Potrzebuje pomocy cały wekeend czytałam o owulacji i wiem że występuje koło 14 dnia przed @ ja mam cykle 27 dniowe...teraz doszło do zbliżenia z mężem 8 dnia w dniach 10-11 miałam śluz podobny do płodnego...nic nie rozumiem teraz mam 15 dzień cyklu i brak objawów śluzu płodnego, wiem że to mało by stwierdzic czy owulację, ale dopiero ucze się metod planowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli staracie się o dzidziusia to polecam stosowanie testów owulacyjnych, wtedy niemal bezbłędnie określisz swoją owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala56
Ja mam cykle 28 dniowe-po odstawieniu tabletek 30 dniowe. Kochalam sie z chlopakiem 12 dnia cyklu i panika-kupiłam wiec testy owulacyjne w Rossmann za 25 zl masz 5 paskow. Robiłam je przez 5 kolejnych dni poczawszy od 14 dc i owulacja wyszła mi miedzy 16 i 17 dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvnnbb
ja mam cykle 27, 28 a owulację mam czasami 11, czasami 12 dnia cyklu, rzadko kiedy 13 dnia, ale wtedy cykl dłuższy. Przede wszystkim musisz sprawdzić jak jest u ciebie, czyli ile dni przed miesiączką jest owulacja. Ja obserwuję się od dawna i na przykład mam owulację 15, 16 dni po owulacji. To się oczywiście może zmieniać ale powoli, niektóre dziewczyny mają 11 dni i mniej to już powinno się leczyć w przypadku starań o dziecko. Nie ma co się opierać na wyliczeniach które podają na jakichś stronach bo to są najczęściej wartości średnie. Co do śluzu to zazwyczaj jego objaw się urywa zaraz po owulacji, więc całkiem możliwe że jakbyś miała owulację przykładowo 13 dnia cyklu to 14 dnia już możesz nie mieć śluzu płodnego, albo moga być jego pozostałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam cichą nadzieje że to była owulacja...tylko dziś 15 dzień a mi w brzuchu jakoś ciężko czyżbby owulacja bez śluzu i się wcześniej pomyliłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvnnbb
czasami w różnych przypadkach owulacja może wystąpić po tym jak śluzu nie ma, ciałko żółte może się zacząć wydzielać wcześniej, zanim pęcherzyk pęknie i zanika śluz podnosi się temperatura. Teoretycznie najlepiej można poznać po szyjce macicy ale to trudne. Czasami też może owulacja wystąpić wcześniej niż dzień w którym zanikają objawy. Również może być sytuacja w której pęka po sobie 2 pęcherzyki w odstępie, nie wiem dokładnie chyba 48 godzin może być i objawy dni płodnych kończą się po tym jak pierwszy pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początki npr bywają trudne. Ja poszłam na łatwiznę i sprawiłam sobie cyclotest czyli monitor płodności. Temperaturę interpretuje za mnie, więc nie musiałam się uczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arleta55
Na pewno w konkretne dni cyklu możliwość zajścia w ciążę jest dużo wyższa. Ja sobie te dni sprawdzam aparacikiem Ovu control, fajna poręczna i dyskretna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Reguła że owulacja występuje zawsze 14 dni przed @ jest fałszywa.Może wystąpić 10-18 dni przed miesiączką.U mnie np.jest to zawsze 12 dni przed.Najprościej jest przyjąć, że płodne są wszystkie te dni kiedy obserwuje się śluz:mokry, rzadki, przejrzysty, galaretkowaty lub z domieszką krwi (te cechy nie muszą występować wszystkie razem).Ostatni dzień występowania takiego śluzu jest prawdopodobnie dniem owulacji, ale kobieta ma jeszcze szanse (malejące) na zajście w ciążę do 72 godzin później.Można też wyznaczyć dni najwyższej płodności testerem na ślinę lub przy pomocy komputera cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęłam od niedawna monitorować sobie cykl i przydaje mi się Ovu control, szybko można sobie tutaj badanie zrobić i sprawdzić jak tam estrogeny się mają ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja do wyznaczania używam Afrodyty. Na początku traktowałam ją jak zwykły gadzet, ale przekonałam się że faktycznie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnym urządzeniem jest Ovu Control jak ktoś się stara o dzidziusia i chce naturalnie zwiększyć szansę na sukces, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak działają takie urządzenia? powiedzcie coś więcej, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwo można sobie dni płodne określić aparatem ovu control , badanie jest dyskretne, w sumie polega to na tym że się ślinę jak na szminkę pobiera i tyle, także można to zrobić praktycznie zawsze i wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Testery na ślinę pokazują dni niepłodne, płodne oraz owulację na podstawie obrazu śliny pod mikroskopem, który zmienia się podczas trwania cyklu miesiączkowego.Ich dokładność jest wysoka-98%.Nie nadają się jednak dla kobiet 3 miesiące po porodzie lub odstawieniu pigułek, z poważnymi zaburzeniami hormonalnymi lub podczas leczenia niepłodności.Próbki śliny nie należy pobierać bezpośrednio po jedzeniu, piciu, myciu zębów czy paleniu papierosa.Ja stosuję taki tester równolegle z programem Sympto Plus do analizy objawów cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdał egzamin ovu control w naszym wypadku, bo już jakoś trzeciego miesiąca stosowania testu udało nam się zajść, jednak to jest bardzo ważne żeby z seksem wstrzelić się centralnie w owulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swego czasu obserwowalam czas owulacji jak stosowalismy z mezem metode kalendarzykowa... teraz juz nie musze bo biore tabletki belara :D Ale z tego co pamietam to te 14 dni to takie mniej wiecej.. owulacja moze sie przesunac przez stres nerwy czy przeziebienie.. sluz powinien byc gesty jak bialko jajka i prawdopodobnie wtedy gdy te dwa dni taki mialas nastapila owulacja.. Sa specjalne paski do obserwacji, warto tez mierzyc temperature :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno warto zacząć całe starania od dobrego wpasowania się w dni płodne ;-) Ja używałam ovu control żeby z mężem trafić dokładnie w ten termin co trzeba i się udało w miare szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Ovu control można sobie rzeczywiście pomóc w staraniu się o bobasa, ja odkąd zaczęłam wyznacząc sobie tą metodą owulację to po 3 cyklu miałam już na teście ciążowym dwie kreski ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od roku mam afrodytę i mi bardzo odpowiada. Cena ok w porównaniu do jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpowiem ovu control jeśli chce się faktycznie zacząć te dni płodne określać, tutaj urządzenie bada ślinę i jej skład, sam sprzęt jest mały trochę jak szminka wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to mocno będę podpowiadała ovu control, sam przyrząd jest elegancki, poręczny, gabarytowo jak szminka także można go mieć zawsze pod ręką. Badanie robi się przez sprwadzenie hormonów w ślinie, także nie jest to jakieś skomplikowane czy uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, przyłączam się do pytania. Kiedy skoro moje cykle się bardzo różnią? 47, 33 a obecnie jest 38. Pomożecie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość szybko postawiłam na Ovu Control bo na męczenie się z paskami owulacyjnymi to nie miałam ochoty. Ta metoda jest dużo wygodniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Ovu Control parom które starają się o zajście w ciążę, można zaoszczędzić sobie czas i nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi się w Ovu Control najbardziej podoba właśnie ta wygoda. Badanie jest szybkie, odczyt wyraźny, można się nauczyć obsługi w parę minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina

Mam bardzo podobne doświadczenie co do Ovu control. Też dlugo się staraliśmy o dziecko, też z różnych metod obserwacji korzystałam a udało się chwilę po tym jak kupiłam taki test śliny. Poręczna prosta w działaniu rzecz, nie trzeba tu specjalnego przeszkolenia przechodzić jak przy jakiś metodach wielowskaźnikowych gdzie się bada temp, szyjkę macicy itd.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam

Nam też parę osób polecało Ovu Control i zobaczymy co z tego będzie. Jak na razie żonka sobie sam test chwali, bo wystarczy tylko ślinę pobrać i po chwili jest wynik.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena

Wyznaczanie dni płodnych zawsze wydawało mi się dość kłopotliwe, i trochę jak strzelanie na ślepo więc jak macie taki sam problem to myślę, że ten produkt Ovu Control będzie dla Was odpowiednią propozycją, na którą warto będzie zwrócić uwagę. Co ciekawe test się dobrze sprawdza i wyznaczanie dni płodnych jest skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×