Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiedy są

kiedy są dni płodne, na ktore dni cyklu przypadaja?

Polecane posty

Gość kiedy są

j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze
14 dni przed miesiączką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedy są
tylko? cos kojarze z biologii ze zaraz po okresie sa nieplodne, potem owulacja i plodne, a potem znow nie, czy tak? ile ktore trwaja?nie moge nigdzie znalezc tego w necie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owulacja jest 14 dni przed miesiączką, przyjmuje sie do 3 dni przed owulacją jako płodne, ale plemniki mogą życ nawet do 5 dni w ciele kobiety, jajeczko żyje 24h wiec po owu max 3 dni sie przyjmuje za płodne, ale wystarczy że tego miesiąca dostaniesz 2 dni wcześniej/później okres i juz obliczenia biorą w łeb wiec nie warto dni płodnych liczyć- należy je obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi-mo-mu
Dni płodne zależą od cyklu ... dajmy na to że masz cylk 28 dniowy. Dni płodne przypadają ok 4 dni przed i po owulacji. Czyli jeżeli owulacja następuje (takie jest przypuszczenie) 14 dnia cyklu miesiączkowego to od 10 do 18 są przypuszczalne dni płodne :) pozdrawiam Ps. Należy zauważyć ze nigdy nie jest się pewnym czy to są te "4 dni przed czy po" może być dłużej albo mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dankeschoen
dzieki::):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie liczyła na takie obliczanie... trzeba wiecej czynników zaobserwować.. aj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowa ksiezniczka
14 dni przed miesiączką, przy stałych cyklach TEORIA.... tylko TEORIA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andaneta
hej mam pytanie kochałam się z chłopakiem w sobotę a okres powinnam dostać w niedzielę ale nie dostałam.Czy mogłam zajść w ciążę?Jak to jest z tymi dniami płodnymi.Czy przed miesiączka można zajść w ciąże czy tylko po miesiączce.Bardzo proszę o odpowiedź.Z góry bardzo dziękuje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz regularnie miesiączki? to znaczy mniej więcej co tyle samo dni? jeśli tak to raczej w ciążę nie zaszłaś, a opóźnienia okresu czasem sie zdarzają tak same z siebie aha no najwazniejsze - czy seks był z zabezpieczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helpme111
witam w czwartek uprawiałam seks z chłopakiem. cykl trwa u mnie ok. 30 dni. okres w lipcu zaczął mi się 8. dziś już 14 sierpnia a ja dalej nie mam okresu. czy jest możliwe, ze mialam 8. sierpnia dni płodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ustalanie dni płodnych to metoda wrózki.Tak może robić sobie mężatka,która chce zaciążyć.Młoda dziewczyna ,dla której r****nie jest sprawą nadżedną powinna wybrać inną pewniejszą antykoncepcje.Ty masz sex częściej i bardziej ognisto.Więc cały czas powinnaś być zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malolata2
czegoś nie rozumiem mam okres co 28 dni wyliczając dni płodne i niepłodne w kalendarzyku pokazuje sie 9 dni zaś niektórzy mówia o 4-5 dniach plodnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renataluk
Nam się udało w końcu zmajstrować dziecko, odkąd zaczęłam sprawdzać dni płodne za pomocą Ovu Control. Tester jest prosty w obsłudze, na ślinę, a nie na mocz. Także jest dużo bardziej higieniczny, dyskretny, mogę taki test sobie zrobić gdziekolwiek jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Dni płodne są wtedy, kiedy są! U każdej kobiety, a nawet w każdym cyklu mogą przypadać inaczej.Tego się nie oblicza, lecz OBSERWUJE.Z wyglądu śluzu, szyjki macicy, temperatury ciała albo...ze śliny.(Mikroskopy owulacyjne, takie jak Ovu Control).Komputery cyklu prognozują dni płodne i niepłodne na podstawie pomiaru temperatury.Sama używam NFP Sympto Plus-programu, który analizuje wszystkie wymienione objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
KALENDARZYKI INTERNETOWE SIĘ NIE SPRAWDZAJĄ.U kobiet z bardzo regularnymi cyklami, tj.jeżeli różnica między najdłuższym a najkrótszym cyklem nigdy nie przekracza 7 dni, można zastosować wzór.Początek dni płodnych: cykl najkrótszy w ciągu 3,6 lub 12 miesięcy-21 dni.Koniec dni płodnych: cykl najdłuższy-10 dni.Przykład: pani X miała najkrótszy cykl o długości 24 dni, a najdłuższy-30 dni.Dni płodne przypadają u niej gdzieś między 3 a 20 dniem cyklu.Pierwszy dzień miesiączki to pierwszy dzień cyklu.Ale to jest bardzo nieprecyzyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrianna99
Myśmy się długo starali o dziecko i dopiero jak zaczęłam dokładnie sprawdzać płodność testem Ovu Control to nam się udało, także polecam tę metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaque
Dokładnie pokazuje dni płodne Ovu Control, w sumie już w trzecim cyklu odkąd zaczęłam obserwację udało się i zostaniemy rodzicami z mężem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużym ułatwieniem w monitorowaniu cyklu jest Ovu Control, łatwiej mi określić owulację a wbrew pozorom ten optymalny czas do poczęcia dziecka nie trwa długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łątwo jest sobie plodność kontroować przez Ovu control, metoda jest naukowa można sobie o efekcie paproci w necie poczytac, sam przyrząd jest jak szminka, maly, poreczny, wygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszlam w ciążę niedługo po tym jak zaczęłam kontrolować dni przez Ovu control, chodzi o badanie śliny, której skład się zmienia hormonalnie w różych dniach cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczełam stosować Ovu Control i może to nam pomoże bo już długo o dziecko się staramy z mężem, sama metoda jest wygoda, naukowo potwierdzona, pobiera się ślinę do badania, wszystko trwa dosłownie chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zainwestowałam w urządzenie Ovu control i czekamy jeszcze na efekty z mężem, ale jestem dobrej myśli, mam nadzieję, że uda nam się trafić w owulację i zajdę w ciążę...oby to nie były jakieś inne problemy...bo teraz dużo par ma niestety kłopoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam ostatnio ovu control i zobaczymy czy coś się z tego...urodzi :P Sama metoda mi pasuje, urządzenie proste w obsludze z wygodnym odczytem wyniku, metoda naukowa potwierdzona, nie jest to jakaś ruletka gdzie trafia się na zasadzie fifty fifty ale można mieć jednak pewność że owu jest dobrze wyznaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda

Faktycznie jest coś takiego jak test Ovu Control, słyszałam o tym w aptece, ale nie próbowałam więc jak ktoś coś o takim teście wie to się podzielcie czy rzeczywiście to się dobrze sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×