Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Młoda....

leczenie endometriozy

Polecane posty

Gość Młoda....

witam, proszę o wpisy wszystkie panie, które leczone są farmakologicznie, a chcą w niedalekiej przyszłości mieć dziecko. Lekarz przepisał mi Danazol, ale tyle naczytałam się o skutkach ubocznych, że boję się zacząć brać te tabletki, gdyż mam nie do końca zdrową wątrobę. Czy są inne leki na tą chorobę, które nie byłyby aż tak toksyczne dla wątroby jak Danazol? Mam usunięty jajnik, stwierdzono niewielkie pęcherzyki na drugim. Wiem że pacjentkom z endometriozą zalecają również doustną antykoncepcję zamiast Danazolu, ale nie wiem czy ma to sens jeśli chcę niedługo starać się o dziecko (po odstawieniu tabletek anty trzeba odczekać parę miesięcy z zajściem w ciążę-czy to prawda?) Lekarz zalecił Danazol przez trzy miesiące, a potem od razu staranie o dziecko i tak zamierzałam zrobić, gdyby nie ta wątroba...wiem, że nie wytrzyma takich leków, gdyż "wysiada" przy przeciwbólowych... pomóżcie, proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda...
jeśli leczycie endometriozę tabletkami anty, napiszcie jakimi.. Słyszałam coś o Cilest, ale nie wiem na pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ala_
W zasadzie Danazol choc stary jest jedynym dobrym :)sprawdzonym :) a przede wszystkim tanim!!! lekiem. Oczywiscie sa inne, ale w moim wypadku Danazol sprawdza sie rewelacyjnie. Wg mnie 3 miesiacce to za krotka kuracja. Ja przed pierwszym dzieckiem bralam danazol prawie rok! Dluzej niz rok nie polecam, bo moze byc przedawkowanie - mialam taki przypadek, bo endometrioze lecze od 15 lat :) Teraz jestem ponownie w ciazy :):):) po 9 miesiecznej kuracji. Po odstawieniu masz 3 miesiace, aby zajsć. Potem endometrioza znow utrudnia. Nie boj sie ciazy mnogiej oraz powiklan plodu, Danazol nie jest typowym lekiem antykoncepcyjnym i nie powoduje tego typu komplikacji (czyli szanse na zdrowe dziecko sa takie ssame jak gdybys nic nigdy nie brala). Skad jestes? Mialas laparoskopie? Czemu byla resekcja jajnika? Jak leczylas sie wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda...
hej Ala, dzięki za odpowiedź, jajnkik był za bardzo zniszczony guzami, miałam zwykłą operację, jestem z okolic Wrocławia. Czy nie miałaś problemów z wątrobą podczas kuracji Danazolem? Albo wymioty, biegunki...Tyle się naczytałam o skutkach ubocznych tego leku, że boję się zaczynać... Pomyślałam, żeby jakiś czas brać tabletki anty, tym bardziej, że najlepsza pora na dziecko to jeszcze nie jest-myślę że za rok - półtora mogłabym się zacząć starać. Tylko nie wiem jakie brać antykoncepcyjne, mój ginekolog szczerze mówiąc słabo zna się na endometriozie i mógłby przepisac mi coś co może nie być dobre w mojej sytuacji. Słyszałam o Cileście, ale to niepotwierdzone informacje. Jeśli wiecie coś na temat pigułek, które są polecane przy endometriozie - napiszcie, będę bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ala_
Serduszko!!! Endometrioza to choroba nieplodnosci!!!Jesli nie bedziesz brac Danazolu lub Orgametrilu lub zastrzykow zatrzymujacych owulacje mozesz stosowac dowolne pigulki anty, one zdecydowanie oslabia bole i krwawienie. Jestem z Wroclawia i chetnie podziele sie swoim doswiadczeniem - odezwij sie na tlenie lub mailem. Z watroba nie mialam nigdy problemu choc chorowalam w dziecinstwie na zoltaczke. Pozdr. cie i koniecznie!!! namawiam do spotkania ze specjalista, bo niestety wiele kobiet z endometrioza na skutek poznego lub zlego leczenia nie moze miec nigdy dzieci, dlatego wazne jest, abys trafila do fachowca. Sciskam cie i trzymam za ciebie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam endo 1 st. brałam zastrzyki Decapeptyl przez 3 mies. Lek drogi, ale podobno nowej generacji. Na razie skończyłam kurację więc o efektach trudno mówić bo ich jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszubka
ja podobno mam endometrioze lekarz stwierdził mi przez badanie z krwi OM-MA(CA-125)MÓJ WYNIK wynosi 28,5U/ml.max możę być 21. podobno to jest drugi stopień endometriozy.A po czym wam stwierdził chorobę?czy koniecznie będę musiała coś brać?lekarz stwierdził że najlepsze wyjście z tej sytuacji będzie zajście w ciąże . staram się zajść w ciąże od trzech lat i nic z tego nie wychodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda...
Witam, chyba zacznę brać teraz tabletki anty, nie jesteśmy jeszcze gotowi na dziecko, ślub dopiero przed nami, nie mam stałej pracy. Podjeliśmy decyzję, że przez rok będę brała anty, a potem przerzucę się na Danazol, pobiorę ile trzeba i wtedy zaczniemy starania. Teraz nie jestem "gotowa" na Danazol...Mój organizm jeszcze zmaga się ze skutkami operacji, więc Danazol jeszcze bardziej zniszczyłby mi resztki flory bakteryjnej jaka mi pozostała. Pytanie tylko; jakie zacząć brać tabletki anty? Wiem, że powinnam o to zapytać lekarza, ale specjalista z Wrocławia przepisał mi Danazol, a mój ginekolog, tak jak pisałam, nie ma doświadczenia z tą chorobą, więc wolałabym wiedzieć czego chcę idąc do niego.. Ala, u kogo leczysz się we Wrocławiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ala_
u dr Bielanowa, ale przez z lata "przetestowalam" wielu :-) Bierz ten Danazol i mnie nie denerwuj ;-) Masz juz tylko jeden jajnik!! Ja zapewne mialam w podobnym albo i gorszym stanie i nie zgodzilam sie na calkowita resekcje, bo zawsze chcialam miec dwojke dzieci, wiec meczylam sie i ratowalam co sie dalo. Oczywiscie to wiaze sie z pobytami w szpitalu, no i z kasa, ale... Chodzi o to, ze endometrioza jest nieuleczalna, mozna zaleczyc, mozna oslabic, mozna amputowac! mozna zatrzymywac miesiaczki przez Danazol i inne lub ciaze, ale zeby zajsc w ciaze trzeba przejsc kuracje i miec wiele szczescia i kolko sie zamyka :) Idz do porzadnego lekarza - to nie sa zarty, prosze cie Pzdr.wszystkie laski z endometrioza :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eivor79
Nie mozesz sama decydowac co bedziesz brała czy anty czy danazol. Musisz sie skonsultowac z lekarzem. A nie mowilas mu o wątrobie? O ile wiem to antykoncepcyjne tez na wątrobe żle działają. A o skutkach ubocznych Danazolu tyle nie czytaj, bo ja tez bylam przerazona, a jakos oprocz lekkiego przyrostu masy ciala nic innego nie wystapiło. A poza tym brałam 6 miesięcy a potem zaszłam w ciąże po 4 miesiacach przy 1 próbie. Dodam ze tez jeste po operacji i tez mnie ostro pokroili. Danazol jest podobno świetnym lekiem na endo. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutek
biorę danazol od 2 tygodni i na razie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. na początku, jak przeczytałam o nich w ulotce też byłam przerażona, ale potem poczytałam różne fora na ten temat i okazało się, że wiele dziewczyn nie skarży się na żadne dolegliwości, więc zaczęłam brać, bo tak mi kazał lekarz. wcześniej brałam Cilest przez 3 miesiące (byłam po operacji), ale po pierwsze w niczym mi to nie pomagało, bo nadal miałam potworne bóle, a po drugie lekarz mi powiedział, że jeśli chcę mieć dziecko (a chcę), to on by jednak zalecał kurację danazolem. na razie 3 miesięczną, we wrześniu idę na następną kontrolę i wtedy zapadnie decyzja co dalej. P.S. jestem z Warszawy, a leczę się u prof. Czajkowskiego. jest przemiły i stara się pomóc. czy skuteczny, to będę mogła powiedzieć jak zajdę w ciążę. na razie robię co mi każe i szanuję jego zdanie. pozdrawiam Was Dziewczyny i nie poddawajcie się. słyszałam, że z endo można wygrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mim
czesc ja wlasnie jestem po laparoskopii i tez stwierdzili endometrioze, wycieli kawalek jednego jajnika, gdzie byla 5 cm torbiel i poki co dostalam harmonet, ale potem lekarz zaleca mi jakies zastrzyki,ktore bierze sie raz na miesiac(strasznie drogie). pomijam w tej chwili pieniadze, ale pomozcie blagam- czy te zastrzyki sa rzeczywiscie dobre? miesiac temu wyszlam za maz, chcielismy sie starac o dziecko od razu, a tu takie przykre niespodzianki. jakie jest optymalne leczenie i najszybsze, bo chcemy sie starac o dziecko jak najszybciej, bede wdzieczna za informacje, i jesli znacie jakiegos lekarza w warszawie, specjalizujacego sie w leczeniu endometriozy ,to dajcie znac prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisnia 21
hey..tak sobie poczytalam te wszystkie Wasze przezycia....i tak naprawde zaczynam sie zastanawiac...Czy jush do konca bede musiala brac jakies hormony..i rozne tego typu ....preparaty..hmm..Wlasnie mija rok od mojej laparoskopii..usuneli mi guzek endometrialny i 2 pecherzyki...potem bralam danazol ponad pol roku...wspominam to nie tak tragicznie jak sie nastawilam..(chociaz wymioty byly..hi)...chodze regularnie do lekarza...i 1,5 m-ca temu ...znowu cos mi sie tam zrobilo..biore kolejny lek..Luteryl..ale tylko 20 dni..i zastanawiam..sie kiedy powinnam zdecydowac sie na dziecko...bo w przyszlosci chcialabym zostac matka..tylko boje sie ze nie zdaze/..hmm...co myslicie..? Jak dlugo mozna czekac??..Pozdrawiam gorąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saja
Witam wszystkich! od zawsze miałam b. bolesne miesiączki, a od ponad roku przez pierwsze 3 dni okresu mam tylko kropki i potworne bóle brzucha(a`la porodowe).Lekarze nie udzielają mi odpowiedzi, dlaczego tak się u mnie dzieje. Zawsze juz 1 dnia zaczynało się normalne krwawienie i nie było tych potwornych bóli. Biorę 2-3 tabletki przeciwbólowe (w ciągu dnia) i niestety, nie pomagają. Dosłownie ,,chodzę po ścianach".Każda nadchodząca miesiaczka wywołuje u mnie z tego powodu wielki lęk.Od 5 lat staram się zajść w ciążę i niestety, bez skutku. Może ktoś poradzi mi jakiegoś ginekologa(z Warszawy lub okolic), który naprawdę będzie znał się na ,,rzeczy", a nie tylko zbywał mnie jakimiś kiepskimi odpowiedziami. Bardzo proszę o odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisnia 21
mam zapytanie....moglby ktos polecic mi jakiegos dobrego specjaliste ginekologa z Bydgoszczy bądz Torunia, gdy lecze sie u jednego..ale niestety moj stan jest coraz gorszy:| ..bede wdzieczna i z gory serdecznie dziekuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afro
Mam endomnetriozę. lekarz skierował mnie na laparoskopię i od razu kazał brać danazol. mam upławy, i lekiie krwawienia które utrudniają życie. mam dzeicko ale w przyszłości planuje drugie. Nie zdecydowałam soię na laparoskopię, bo drugi ginekolog, u którego byłam stwierdził, że nie ma u mnie takiej konieczności. mam pojedyncze ogniska endo na szyjce i ponoć na macicy. Lekarz z Białegostoku stwierdził, że Danazol jest bardzo szkodliwy. Prosze o opinię i kontakt ze zmna. Od miesiąca przyjmuję leki anty o nazwie Jeanine, ale nie czuję poprawy - upławy nadal występują. Pomocy, może znacie dobrego specjaliste ginekolog a w leczeniu endometriozy w okolic Olsztyna, Białegostoku. Czekam na opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika GRUDZIĄDZ
Miałam endometriozę przyjmowałam przez 6 miesięcy zastrzyk w przednią scianę brzucha,jeden w miesiącu niestety koszt jednego zastrzyku wynosi 425 zł i nie jest w naszym kraju refundowany! Nie miałam zadnych skutków ubocznych!!Lek nosi nazwę ZOLADEX. POZDRAWIAM I GŁOWA DO GÓRY!!TRZYMAM KCIUKI MOCNO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka_22
Ja tez przyjmnuje danazol jestem po drugiej laparoskopii, pioerwsza mialam dwa lata temu potem przyjmowalam danazol 4 razy dziennie przez 3-4 miesiace ale moja watroba miala zbyt wysokie wspolczynniki. Tym razem przed rozpoczeciem przyjmowania poszlam do internisty i poprosilam o cos ochronnego i dostalam hepargen. Tez bylam leczona pigulkami anty, ale u mnie endometrioza mimo to rozwinela sie do poziomu 3, a poczatkowo byly tylko ogniska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 28
Witam. Mi zrobiła się endo w bliźnie poporodowej po nacięciu krocza przy porodzie. Pierwsze objawy zaczęły być uciążliwe gdzieś ok. 2 lata po porodzie. Na początku był to mały guzek wielkości pestki od wiśni, potem rusł sobie sysytematycznie z każdą miesiączką coraz więcej. Ból od początku miesiączki, aż do jajeczkowania był dość silny więc poszłam do specjalisty. Przyjmowałam Danazol przez 5 miesięcy, skutki uboczne były, choć dało się wytrzymać. Miałam zmienne nastroje, spadek libido, przyrost masy ciała, zwiotczenie piersi i takie tam. Guzek zmalał bardzo (na początku leczenia Danazolem był wielkości śliwki węgierki), mój lekarz powiedział, ża jak rozejdzie się sam po pierwszej miesiączce po zakończeniu kuracji to będzie dobrze, jak nie to usuwany chirurgicznie. Niestety guzek się nie rozszedł, a ja wystraszyłam się zabiegu, więc nie zgłosiłam się już do lekarza. Wytrzymałam rok. Po roku guzek był wielkości mandarynki a ból był tak straszny, że nie mogłam chodzić (nie mówiąc o siedzeniu). Specjalista stwierdził, że Danazol nic tu już nie pomoże, więc przepisał mi Dypheryline (450zł zastrzyk). Po pięciu zastrzykach, guzek się zmniejszył i poszłam go usunąć. Po opracji otrzymałam jeszcze jeden zastrzyk (ostatni 10 marca). Do tej pory nie mam miesiączki. Odczuwam silne wybuchy gorąca, zmienne nastroje, ból głowy oraz burzcha, ogólnie nieciekawe samopoczucie. Mam nadzieję, że skutki uboczne Dypheryliny niedługo ustąpią i będę mogła zacząć normalne życie. Mam również nadzieję, że to paskudztwo już się nie odnowi. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_79
Witajcie, Ja również mam endo, we IX 06 r. wycięto mi cystę endometrialnlą i przez 8 miesięcy brałam orgmetril ( 2 razy dziennie). Po zakończeniu kuracji przyszedł okres ( b. skąpe krwawienia ale okres) w czasie okresu i teraz już po jego zakończeniu czuję się fatalnie, wszystko mnie boli - brzuch, kręgosłup, głowa - czy to normalne i czy to już będzie mi towarzyszyło do końca życia. Mam 28 lat chciałabym normalnie żyć. z góry dzięki za wszelkie odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja dzis bylam u gina i stwierdzil polipt w bliznie po nacieciu krocza przy porodzie...od porodu minely 2 miesiace skierowal mnie do szpitala dzwonila powiedzieli ze mam jutro rano przyjechac i ze trzeba czekac na zabieg i w ogole ze tam dogadam sie z lekarzem mam do Was pytanie czy to ze wlasnie mam ten polip z bliznie jest wina lekarza ktory mnie szyl??Slyszalam rozne opinie i wiele swiadczacych o winie lekarza wiec nie wiem czy mam go pociagac do odpowiedzialnosci przeciez z tym nie ma zartow to moze byc nawet rak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYTI
Dziewczyny choruje na endo od 2 lat miesiac temu skonczyłam kurację Zoladexem ,następny etap leczenia to tabletki antykoncepcyjne o nazwie Rigevidon i tu mam problem o toż brałam te tabletki tak jak należy czyli 21 tabletek i 7 dni przerwy , a dzis wyczytalam wypowiedz jakiegos specjalisty który pisał że kobiety z endo powinny brac tabsy bez 7 dniowej przerwy. Napiszcie mi proszę jeżeli cos wiecie na ten temat bo wizytę u gina mam dopiero za 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sinitta
Cześć Dziewczyny! Postanowiłam do Was napisać. Na wstępie gorąco Was wszystkie pozdrawiam. Zacznę od mojego problemu. Od 2 lat staramy się z mężem o dzidziusia i nic.W ubiegłym roku zrobiliśmy masę badań - wyniki w normach i efektów starań nadal nie było. Dopiero na monitorowaniu cyklu w marcu tego roku ( chociaż jeśli chodzi o sprawy kobiece to kontroluje się bardzo często - co 2 miesiące wizyty u Gina i co roku cytologia z gr. II, a robię to od 10 lat ) wyszło mi na USG, że mam bardzo powiększone jajniki - szczególnie lewy. Wspomnę jeszcze, że każdą miesiączkę przechodziłam bardzo źle - wymioty, omdlenia, straszny ból podbrzusza - i tak sobie pomyślałam, że to pewnie endometrioza. W ubiegły czwartek miałam zabieg laparoskopowy na torbiele endometrialne na lewy jajnik, ale potem okazało się, że były też na prawym jajniku.Pani dr, która robiła mi ten zabieg dałam mi do wyboru 2 opcje: albo leczenie przez pół roku DANAZOLEM w tabletkach 200 mg - 2 x po 1 tabl., albo leczenie przez cztery m-ce jakimiś zastrzyki - nazwy już nie pamiętam, które były dość drogie - 360 zł/jeden zastrzyk. Czytając Wasze opinię widzę, że większość z nich jest raczej przychylna Danazolowi. Przede mną prawie półroczne leczenie.Długo czekamy na maleństwo. Jestem optymistką i wierzę, że po kuracji Danazolem uda mi się zostać mamą. Mam pytanie. Czy rzeczywiście podczas stosowania Danazolu trzeba zastosować wstrzemięźliwość? Tak mi zaleciła moja Pani Dr. Będę wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat.DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYTI
Witaj zacznę może od Danazolu,byłam na nim 4 miesiace po operacji nic nie pomógł a po odstawieniu go endo wróciło ze zdwojoną siłą po 3 miesiączkach miałam nową torbiel 7 cm ,którą chcieli mi znowu operowac . Danazol to jedno wielkie swinstwo ,nie leczy endo i ma mnustwo skutków ubocznych na zachodzie dawno zostal wycofany a nasi lekarze ciągle nim leczą. Niedawno zmieniłam lekarza ,który przepisal mi zastrzyki ZOLADEX -360 zl jeden zastrzyk .Wzięłam ich 4 a 7 cm torbiel ktora chcieli mi operowac zmniejszyła sie do 10mm. A o wstrzemięzliwosci podczas leczenia danazolem to jeszcze nigdy nie słyszałam , jak masz się starac o dziecko skoro zaleca Ci wstrzemięzliwosc ? Skonsultuj swoj przypadek z innym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna z tłumu
Laski napiszcie cos więcej o tej chorobie ,bo moja kumpela najprawdopodobniej ma to endo................cos tam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna z tłumu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż byłam dzisiaj u lekarza i powiedział endometrioza i mięśnaiak, Boże załamałam się boje sie tego danazolu, z moja wątrobą nie jest całkiem ok a do tego ten mięśnaik, co ja mogę łzy misię kończą i tylko przewija sie myśl nowotwór i lepiej nie mówic co jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 00
Powinnas zrobic badanie CA 125 jest to marker nowotworowy ,który przy endometriozie często wychodzi podwyższony. Doskonale Cię rozumię ,wiem co czujesz -niedawno przechodzilam to samo Ty. Lecczenie Danazolem nie przyniosło u mnie dobrych rezultatow . Ale przecież nie tylko Danazol leczy endo -jest wiele innych lekow zastrzyki Zoladex czy Dipheleryna są rewelacyjne (cena ich jest bardzo wysoka 1 zastrzyk w granicach 400 zl ) Ale czasem warto zainwestowac w lek i miec spokój z chorobą na dłuższy czas. Ja choruję od 2 lat początki choroby były koszmarne operacja danazol w niedługim czasie znów operacja a na powtórny Danazol już się nie zgodzilam . Wzięłam kredyt w banku wykupiłam zoladex 4 zastrzyki zahamowały chorobę do dnia dzisiejszego (10 miesiąc endo nie postępuje ) jestem teraz na tabletkach anty jest ok - tak jakbym nie chorowała na endometrioze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta 22 szczecinek
Cześc!miałam dwa miesiące temu operacje na endometioze.To świństwo narobiło mi zrostów z jelitami jajnikami i jajowodami.Biore zastrzyki.ten jest osytatni póżniej mam brac hormony.Mam pytanie czy jest w sieci jakaś dziewczyna która miała ndometrioze i zaszła w miare szybko!pozdrawiam aneta odpisujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×