Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Minipigułka tabletki jednoskładnikowe

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny jak to jest z tą antykoncepcyją jednoskładnikową? Minipigułka? Mam zacząć brać limetic. I nie wiem czy mam się czego obawiać czy nie znajdę w niechcianą ciążę.. Nie mogę dwuskładnikowych. Jak to z jest z tą antykoncepcyją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amaryjka
Działa jak każda inna antykoncepcja. To, że nie ma estrogenów nie ma znaczenia, zabezpiecza jak wszystkie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jest tak samo skuteczna jak zwykłe pigułki, wymaga jednak większej regularności.Dopuszczalne opóźnienie nie może przekroczyć 4 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeżeli się przyjmuje ją co do minuty to ma bardzo duża skuteczność? A jeszcze pytanie jedno... Czy jeżeli biorę tabletki o 19 i następnego dnia po południu koło 16 miałam drobną turbulencje po śliwkach(czyszczące trochę są i dwie trzy wizyty w toalecie ) i kolejna przyjęłam później o 19 i za chwilę kolejna bo wydawało mi się że jedna to będzie mało po tych śliwkach ( później spokój). To jestem zabezpieczona nadal? Czy muszę stosować prezerwatywe przez 7 kolejnych dniach? I czy jeśli był stosunek bez prezerwatywy bez końca w środku to jestem bezpieczna? Przepraszam może to się wydawać głupie ale nie mam z kim o tym porozmawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Każda biegunka może powodować osłabienie skuteczności doustnej antykoncepcji-nieważne czy jedno-czy dwuskładnikowej.Postąpiłaś słusznie biorąc dodatkową pigułkę, ale ja bym dla pewności stosowała też prezerwatywę przez 7 dni.No, ale ja jestem bardzo ostrożna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
I tak, przy prawidłowym stosowaniu ma 99% skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję w razie coś będę tu zaglądać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W razie coś miałam tutaj zaglądać... Nie wiem co się dzieje. Biorę tabletki jednoskładnikowe limetic bo nie toleruje estrogenów. Zawsze miesiączkę miałam na czas a teraz miałam dostać 3 i nawet się na to nie zapowiada ..boję się.. Robiłam test właśnie 3 wynik na szczęście negatywny.. Czy coś jest nie tak? Proszę o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeszcze pytanie czy przeziębienie obniża skuteczność tabletek? Od wczoraj przyjmuje naproxen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tu ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś kiepsko doinformowana, bo przy jednoskladnikowych nie robisz przerw i nie występuje krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie napisałam że robię przerwę. Możesz czytać dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Tabletki dwuskładnikowe naśladują normalny cykl, stąd przerwa na krwawienie.Tabletki jednoskładnikowe imitują stan, w którym miesiączki normalnie nie ma ("oszukują" organizm, że już jesteś w ciąży) stąd i zaburzenia cyklu.Nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jak robię test i jest negatywny to na pewno nie jestem w ciąży i nie muszę się martwić. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Tak.Jak zrobiłaś test i wyszedł negatywny, to na 99% nie jesteś w ciąży.Dla 100% pewności należy robić test 21 dni po stosunku który "podejrzewamy" o zajście w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z narzeczonym widujemy się tylko w weekendy.. Więc co weekend robię test bo boję się że coś może być nie tak mimo stosowania tabletek jednoskładnikowych... Niby pobolewa mnie brzuch od niedzieli ale narazie się nie zapowiada na miesiączkę.. I w mojej głowie różne historie się dzieją. Przeziębienie i naproxen + gripex w razie ciąży wywołałoby chyba już poronienie w razie coś prawda? Bo czytałam też różne artykuły na ten temat do tego miałam opryszczke wargowa... Może za bardzo panikuje już nie.wiem sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na okres czekalas to znaczy, ze nie rozumiesz dzialania tych tabletek. Daj sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem że przy tych tabletkach może być regularny, nieregularny, może go nawet nie być wcale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z narzeczonym widujemy się tylko w weekendy.. Więc co weekend robię test bo boję się że coś może być nie tak mimo stosowania tabletek jednoskładnikowych... Niby pobolewa mnie brzuch od niedzieli ale narazie się nie zapowiada na miesiączkę.. I w mojej głowie różne historie się dzieją. Przeziębienie i naproxen + gripex w razie ciąży wywołałoby chyba już poronienie w razie coś prawda? Bo czytałam też różne artykuły na ten temat do tego miałam opryszczke wargowa... Może za bardzo panikuje już nie.wiem sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt się nie wypowie już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Spokojnie.Minipigułki są naprawdę bardzo skuteczne.Wskaźnik zawodności 0,9 oznacza że w ciążę zajdzie ok.9 kobiet na każdy 1000 stosujących.To naprawdę niewiele.Dla porównania ludziom stosującym prezerwatywy może się to przydarzyć od 2 do nawet 15 razy na każde 100 stosujących par.A przecież i tak uważamy prezerwatywy za dobry środek antykoncepcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytałam,że to bardzo dobra metoda antykoncepcji :) Ja jednak pozostanę przy moich pigułkach vines, bo mi najbardziej pasują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mersenika
Wiadomo, że każda z nas będzie brała takie tabletki, jakie jej osobiście najbardziej odpowiadają. No i oczywiście jeśli są prawidłowo dobrane przez lekarza ginekologa, wtedy też nie ma raczej takiej możliwości, że będą powodować skutki uboczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×