Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

imalina93

Pierwsza tabletka antykoncepcyjna

Polecane posty

Czy jesli dostanie sie okres nad ranem lub rano i weżmie pierwszą (w życiu) tabletkę o 20, to jest sie od razu zaezpieczonym? Czy 20 to już za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze tabletkę bierzesz pierwszego dnia okresu. Jeśli okres dostaniesz w nocy bądź nad ranem możesz spokojnie wziąć tego samego dnia o 22. Niby tabletki antykoncepcyjne działają od pierwszej tabletki zazytej. Ale kochać się w czasie okresu kiepskie. Na wszelki wypadek możesz się jeszcze zabezpieczyć prezerwatywa dla bezpieczeństwa. Po okresie możesz spokojnie iść na żywioł. Ja brałam tabletki w sumie około 10 lat oczywiście z przerwami zawsze uprawiałam seks bez zabezpieczenia i nigdy nie miałam wpadki. Oczywiście stały partner. Jak bierzesz jakieś leki typu antybiotyk mogą takie leki osłabić działanie tabletki anty i wtedy też warta się dodatkowo zabezpieczyć. Przy jakimś wirusie typu wymioty też mozesz się dodatkowo zabezpieczyć. Pamiętaj tabletki nie dają 100% zabezpieczenia ale myślę że przy regularnym braniu nic ci nie grozi. Takie przypadki zdarzają się rzadko nie znam takich osób. Ale bywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×