Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marzen95

Próby zajścia w ciążę :)

Polecane posty

Gość Marzen95

Witajcie dziewczyny. Ze wstępnych rozmów z narzeczonym postanowiliśmy zacząć starać się o dziecko. Mam 22lata,regularne miesiączki, 29dni,nie choruje ani nie przyjmuje leków na stałe. Chciałabym abyście swoimi doświadczeniami pomogły mi w tak ważnym kroku. Chodzi głównie o to jak sie do tego przygotowalyscie, czy bralyscie jakies leki, witaminy, jakie pozycje wam to ulatwily, czy zmienialyscie dietę itd. I mam jeszcze jedno pytanie, 23giego miałam owulacje a 24 kochalismy się, czy jest jakakolwiek szansa abym zaszła w ciążę? Z góry Wam dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Co do witamin, możesz zacząć brać kwas foliowy (narzeczony też) lub specjalne suplementy dla starających się.Zapłodnienie ułatwia podobno pozycja "kolankowo-łokciowa" czyli-od tyłu.:) Dzień po owulacji szansa na zapłodnienie nadal jest wysoka.Utrzymuje się do 72 godzin po, z tym że trzeciego dnia jest najmniejsza.A w jaki sposób wyznaczyłaś tę owulację? Najlepiej kup mikroskop owulacyjny ze śliny i współżyjcie codziennie odkąd "coś" tam zacznie się pokazywać, aż do momentu kiedy "paprotka" zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ps.Jeżeli którekolwiek z Was pali, teraz jest dobry czas, żeby rzucić.Papierosy obniżają płodność tak kobiet, jak i mężczyzn.Dopiero rok (12 cykli) starań powinien Was skłonić do wizyty u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przytulanka6
My z mężem staraliśmy się o dziecko 10 mies. Miałam nieregularne miesiączki (od 26-42dni!) ale zaczęłam na to zwracać uwagę dopiero po kilku miesiącach starań. Poszłam do lekarza, powiedziałam że chcemy się starać i powiedział, że kwas foliowy to podstawa i przed owulacja co najmniej na 5 dni wstrzymać się z sensem. Mijały miesiące a tu nic. Pewnego dnia poczułam że mam owulacje bo strasznie kul mnie jajnik. I wtedy zeszłam w ciążę:-) obecnie jestem w 7 miesiącu i spodziewamy się Kubusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba kochać się co 2 dni i zaskoczysz,Jak długo używałaś antykoncepcji i jakiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przytulanka6
Aha zapomniałam dodać że niestety korzystałam z.testow owulacyjny które tylko mnie zalamywaly. Pokazywały owulacje a tu nic. Także polecam zdać się na własne obserwacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Fakt.Testy potrafią czasami wprowadzić w błąd.Mnie np.często pokazują brak owulacji, kiedy z obserwacji wynika, że właśnie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzen95
Stosowalismy tylko prezerwatywy. Myślicie że mogę sama kupić kwas foliowy i brać go bez konsultacji z lekarzem?? Myślałam o FIOLIK. Cieszyła bym się gdybym "zaskoczyła" dzień po owulacji ale z drugiej strony czuje że to mało odpowiedzialne bo nie zrobiłem najpierw badań. Ale z drugiej strony jest wiele matek które zachodzą w nie planowane ciąże i nie wykonują najpierw badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupuj folik i starajcie sie :) Zero alkoholu, z papierosami tez dajcie spokój jesli palicie i nie za duzo fastfodow. Wspolzycie co 2 dni. Niekoniecznie codziennie bo wtedy plemniki sa slabsze. Taka taktyke przyjelam z narzeczonym i w 4 cyklu starań zaszlam w ciążę:) Nie robilam żadnych badan bo nawet nie pomyslalam o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja brałam kwas foliowy i wyznaczałam sobie owulację. Zaszłam w 3 cyklu więc raczej szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasami brak żelaza sporo robi, lekarz mi przepisał dicofer junior, od razu w jak dowiedział się ,że zaszłam w ciąże,bo to bardzo niebezpieczne, jak jest niedobór żelaza przed jak i w ciazy, ja miałam to szczęście,że zaszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja starając się o dziecko brałam regularnie kwas foliowy. Dodatkowo zmieniłam dietę na taką która była bogata w foliany, odstawiłam używki i cierpliwie czekałam na pozytywny wynik testu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam pomogła naprotechnologia, używałam komputera cyklu - cyclotestu. Poznałam doskonale swój cykl i za miesiąc zostaniemy rodzicami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×