Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yunkifunki

PRZEZ ILE LAT MOZNA BRAC PIGUłKI ANTY??????

Polecane posty

Gość Yunkifunki

Ile czasu można brać pigułki antykoncepcyjne? 3 lata? 8? 15? nie mam pojęcia! PROSZĘ WAS UPRZEJMIE O RADĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lslslsllslsl
Nikt ci nie odpowie jednoznacznie na to pytanie, bo to zależy indywidualnie od tolerancji organizmu. Zdania ginekologów tez są podzielone. Generalnie jednak można jeść pigułki przez wiele wiele lat. U mnie np są wskazania terapeutyczne i jak wszystko bedzie w porządku prawdopodobnie będę jeść do klimakterium, tak mi powiedział lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romka232
A ja słyszałam ze tablety można max 8 lat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Talkijak
ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki na trądzik
??? chcesz siętruć chemiąt bo masz krostki??? :O Ja pierdzielę :O Rozumiem jak sa wskazania, bądź w celach antykoncepcyjnych. Ale zeby NA TRĄDZIK? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romka232
Widocznie nie masz trądziku i nie wiesz jak to jest >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki na trądzik
romka - no nie mam. Ale z pewnością są inne sposoby na trądzik niż tabletki anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romka232
A ja próbowałam już wszystkiego: kremów, peelingów, diety, homeopatii i dopiero hormony mi pomogły :P Więc ja uważam że są dobre na trądzik, jeśli ma sie podwyższony testosteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutkisi
Diane 35 max 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erasmuska
Przeciez to ważne.Lekarz Ci powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeo
mi diane 35 rozpieprzyła gospodarkę hormonalną, trądzik wrócił...........poszłam do endokrynologa zrobił porządne badania i znazał inną przyczynę podwyższony inny hormon, który teraz obniżam nie hormonalnymi lekami ginekolodzy to partacze idź do endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja myślałam że
tabletki antykoncepcyjne to są dla zapobiegania ciąży. To jest jeszcze bardziej poyebane niż robienie testów ciążowych podczas okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykoncepcyjne bo wplywaja
na funkcjonowanie ghormonow , a tradzik tez od nich zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja 12 lat i żyję
:P ale teraz spiralkę sobie założyłam i znów wróciła ochota na seks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesrest
A ja koniecznie musze sie wybrac do endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki można brać do menopauzy, jeśli nie ma się kłopotów. Trzeba robić badania kontrolne, ale sam poziom hormonów w surowicy nie jest miarodajny. Oczywiście jeśli są zdecydowane odstępstwa od normy, nie należy ich lekceważyć, jednak ważniejsze jest "wysycenie" receptorów niż sam poziom w surowicy. Może być tak, że badanie krwi wychodzi dobrze, a kobieta ma takie objawy, jakby miała znaczne zachwiania równowagi hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki na trądzik --> mylisz pojęcia. Tabletki to hormony, trądzik niedający się wyleczyć słabszymi środkami świadczy o zaburzeniach gospodarki hormonalnej. To chyba oczywiste, że zaburzenia hormonalne leczy się hormonami? A czym chcesz? Paracetamolem :O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOlska wolaa
ok, a ktos tu bral pigulki więcej niz 10 lat? z przerwami czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia terenia
Jak czytam coś takiego to mnie krew zalewa. HORMONALNE PIGUŁY TO NIE DROPSY!!!! Prędzej czy później rozwalą ci wątrobę, a i żylaki bardzo chętnie się pojawiają. Każdy neurolog przy diagnozowaniu także zaczynał u mnie od zdania: bierze pani tabletki hormonalne? To proszę NATYCHMIAST odstawić... Najbardziej cwane posunięcie koncernów farmaceutycznych: wmówić nastolatkom, a przede wszystkim matkom nastolatek że tabletki hormonalne to idealne rozwiązanie na TRĄDZIK!!! ( a brak ciąży to taki dodatkowy gratis :O, żeby się mamuśka nie bała, że córeczka zaciąży przedwcześnie ) A wystarczy z reguły żel i tonik antybakteryjne :O, bo prawdziwy trądzik to ma co 50 nastolatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia terenia
a ty dziecko gówno wiesz o problemach z żyłami i wątrobą. Zryj to gówno, a szybko nadrobisz braki tej wiedzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo to mozna brac 5 lat i przerwac na jakis czas, ale niewiem na ile. Tak powiedzial lekarz mojej znajomej a czy to prawda czy nie to sama niewiem... Zapewne tak, bo biorac pigulki przez tyle lat to organizm zdarzy sie przyzwyczaic i wtedy ciaza. Ja zarzywam pigulki juz dwa lata. W marcu zapewne odstawie bo nie bede sie widziec z chlopakiem przez 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiec ci szczerze
ja bralam tabletki ze wskazan medycznych i to tylko kilkka miesiecy i dostalam zespolu jelita drazliwego przez nie!! i mecze sie z tym do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wdowa modna po prezydencie
Didda --> dlaczego az 2 lata sie nei bedziesz widziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierdzielę, byłam u 4 dermatologów; każdy potestował kilka maści na mnie jako króliku doświadczalnym; niepodziałało to od razu mam iść do ginekologa po tabletki :o każdy wciska je na siłę, ale o skierowaniu do endokrynologa żadne nie pomyślał 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorz999
ja biore juz 7 lat, badania ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z pierwszej ręki
2 lat - góra 3! Potem poł roku przerwy na regenerację organizmu. Tak mi szczerze doradziła zaprzyjaźniona pani ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalea
do tej dziewczyny z tradzikiem: tez bym ci radzila cos innego niz tabletki anty, np. kuracje retinoidami, antybiotykami. a jesli chodzi o higiene twarzy na codzien, co tradziku bardzo patologicznego nie zniweczy, ale optymalnie podtrzyma zdrowie skory, to absolutnie zadnych srodkow przesuszajacych, z alkoholem. i musi byc beztluszczowe. ani podrazajacych substancji typu olejki cytrusowe, lewendowe, cynamon. np. delikatny zel do mycia, nie przesuszajacy, beztluszczowy. tonik bezalkoholowy beztluszczowy, ale z substancjami zatrzymujacymi wode w skorze i antyutleniaczami. krem lub zel z kwasem salicylowym na doglebne czyszczenie porow (bezalkoholowy). jesli masz tlusta cere, to nie musisz uzywac kremu nawilzajacego, jedynie w suchych miejscach (np. oczy). wystarczy dobrze sformuowany tonik lub lekkie serum zawierajace substancje zatrzymujace wode w skorze, antyutleniacze. jesli masz skore sucha, to krem nawilzajacy beztluszczowy. puder nie moze zawierac zadnych substancji pochodzenia zywnosciowego, np. skrobia kukurydziana, bo to pozywienie dla bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greenscheery
pigułki można brac 3 lata i należy zrobic przerwe co najmniej na pół roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty pierdzielisz
przez 3 lata i co 6 miesięcy przerwa ( ile?) , a potem co? ja biorę już 11 lat, przerwę robię co 3 lata (minimum 3 miesiące) i w tym czasie wszystkie badania, włącznie z badaniem płodności. Na razie wszystko jest w porządku, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, wyniki rewelacyjne, niby dlaczego miałabym rezygnować z tej metody???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty powyzej
ile masz lat? ja mam 37 i zastanawiam sie, czy to odpowiedni wiek jeszcze na pigulki ... do tego czasu zabezpieczalam sie "naturalnie", ale moj organizm po 15 latach tej metody mnie niestety zawiodl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×