Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Spóźniona miesiączka..

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mam 18 lat i od niedawna współżyję z chłopakiem. Miesiączki zazwyczaj mam regularnie, ale w tym miesiącu spóźnia mi się już 11 dni. Robiłam testy ciążowe i wszystkie wyszły negatywnie. Co może powodować to opóźnienie miesiączki skoro na pewno nie jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po ruchoaniu nigdy nie wiesz kiedy zaciążysz.Idzie wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może się tak dziać przez stres albo podróże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To podróż jak w czasie sexu odleciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałaś owulację w tym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety ale nie wyznaczam sobie faz cyklu. A okres dostałam, więc nie jestem w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale uwierz mi, ze warto to robić chociazby dlatego, że dzięki temu szybciej można wychwycić różne anomalie. Jesli będziesz mieć z tym problem to zawsze możesz sięgnąć po testy lh czy tester dni płodnych na ślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Opóźnienie miesiączki, jeśli nie jesteś w ciąży, prawie zawsze oznacza opóźnienie owulacji.Bo tak naprawdę to nie "miesiączka się spóźnia", tylko owulacja.Miesiączka zawsze występuje 10-18 dni po owulacji.Dopóki nie było owulacji, nie będzie także miesiączki.Dlatego WARTO obserwować swój cykl-zmiany śluzu, temperatury lub śliny.Będziesz wtedy wiedziała, czy owulacja już się odbyła i kiedy możesz spodziewać się miesiączki.Ja od lat stosuję to antykoncepcyjnie (od 3 dnia po owulacji kobieta już nie może zajść w ciążę).I wiem też, kiedy nie mogę być w ciąży, mimo że miesiączki jeszcze nie było.Czynnikami opóźniającymi owulację mogą być: stres (często obserwuje się to u dziewcząt rozpoczynających współżycie), przemęczenie, choroba, dieta, zwiększony wysiłek fizyczny, brak snu, anoreksja, otyłość, podróże.Zahamowanie owulacji a więc i miesiączek może też występować fizjologicznie przy antykoncepcji, leczeniu hormonalnym (często stosowane "leczenie trądziku" hormonami), po porodzie, przy intensywnym karmieniu piersią oraz po 40 roku życia.W tzw.okresie premenopauzy, czyli między 40 a 50 rokiem życia kobieta może mieć owulację coraz rzadziej, więc i cykle stają się coraz dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób dla pewności badanie beta hcg , mi okres też się spóźnia testy negatywne , a tu proszę ciąża! Do tego okazało się że zaszłam przed samym terminem @ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki model tego testera na ślinę możecie polecić? Bo jest ich kilka na rynku ale nie wiem który wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×