Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taka_wariatka

Sterylizacja - gdzie? za ile?

Polecane posty

Witam wszystkie forumowiczki. Na wstępie zaznaczam, że nie szukam opinii ani rady w kwestii samej sterylizacji, gdyż uważam, że to moja prywatna decyzja. Jeszcze nie do końca okrzepła, bo wiem że to ważna sprawa, ale nie chodzi mi tu o pomoc w tej kwesti. Konkretnie -> czy któraś z was dokonała tego zabiegu? Bardzo by mi pomogło, gdybyście pomogły mi z wyborem miejsca.. czy lepiej szukać lekarza, który jakimś cudem zgodzi się to zrobić w Polsce, czy może szukać pomocy za granicą? Jeśli tak, to gdzie? Słyszałam, że na Słowacji można ten zabieg spokojnie przeprowadzić. Ale jak kształtują się ceny? Wiadomo, że na tym nie warto oszczędzać, ale z drugiej strony nie chcę też przepłacić o 100%. Czytałam, że cena takiego zabiegu to ok 700euro, ile w tym prawdy? No i na koniec - czy istnieją badania, które sprawdzą, że tak powiem, szczelność zgrzania moich jajowodów? czy po prostu ryzyk-fizyk :) Pozdrawiam, dziękuję z góry za merytoryczne odpowiedzi:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! czy naprawdę żadna z forumowiczek nie jest w stanie czegoś mi na ten temat powiedzieć?? BArdzo proszę o jakieś ospowiedi, bo mimo że jestem na sam zabieg zdecydowana, to absolutnie nie mam nikogo, kto już byłby po i mógł udizelić mi, że tak powiem, technicznych wskazówek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem mniej więcej jak to w naszym małym ciemnogrodzie wygląda. Wiem też, że nie wiąże się to z wielkim krojeniem - dziurka pzy pępku i dwie w okolicach kolców biodrowych załatwiają sprawę. U nas boją się prawa, które w zasadzie chyba nigdzie wprost tego nie zakazuje. Ale ja nie o tym... Na forum szukam osób, które wykonały taki zabieg np. za granicą i orientują się jaki jest koszt tego, itp. Oczywiście, że mogę szukać w Polsce chętnego lekarza, ale jednak chciałabym, żeby ktoś doświadczony powiedział mi, czy w ogóle warto sobie tym głowe zawracać, czy może lepiej uderzać za granicę. Ponad to ważna jest jeszcze dla mnie odpowiedź na to moje ostatnie pytanie - czy jakimiś badaniami później sprawdzą mi skuteczność tego zabiegu, czy muszę się liczyć z tym, ze jakieś tam znikome ryzyko ciąży jednak będzie...nade mną ciążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdajesz sobie sprawę z tego, jakie to ma konsekwencje zdrowotne? jajniki to są gruczoły wydzielnicze, kiedy ich zabraknie zaburzasz stężenia innych hormonów w organizmie. zaczyna przeważać testosteron, zmienia się budowa ciała, zanikają piersi, pojawia się męskie owłosienie. jeżeli chcesz rzetelnych info na ten temat to poszukaj badań nt. dalszego życia kobiet po usunięciu macicy i jajników (spowodowanych nowotworami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdajesz sobie sprawę, że sterylizacja w odniesieniu do trwałej metody antykoncepcyjnej u kobiety oznacza nie usunięcie jajników, a podwiązanie jajowodów? Fakt, mogłam to zaznaczyć, ale myślałam, że to raczej oczywiste, że mówi się tu o antykoncepcji... a nie słyszałam, zeby w ramach antykoncepcji ktoś wycinał kobiecie zdrowe jajniki :-|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio żadna z was nie przeszła takiego zabiegu... czy po prostu nie chce wam się udzielić pomocy/rady komuś, kto chce, ale nie chce zrobić tego byle gdzie i byle jak..Heh..już łatwiej znaleźć info o tym jak i gdzie dokonać aborcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASHKASH
Co do Twojego pytania - moja koleżanka zaszła mimi sterylizacji przeprowadzonej w USA na 1800 $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ja jestem normalna
Może za kilka dni zginiesz w wypadku samochodowym i będziesz miała problem z głowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASHKASH
Raczej nikt ci nie odpowie, bo to głupota, jest tyle skutecznych sposobów antykoncepcji bez okaleczania się no i fakt, że kobiety w stalych związkach z kochającymi mężami az tak nie boją się ciąązy zeby się ciąć. Nie to forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja też szukam informacji na temat sterylizacji w Polsce. ciężko ckolwiek znaleźć. Jestem w trzeciej- nieplanowaniej ciąży i nie zamierzam mieć więcej dzieci. czy udało ci się dotrzeć do jakiś pożytecznych informacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milionowy gość
Cenzura usuwa konkretne odpowiedzi. Był tu wklejony link kliniki ginekologicznej ale usunęli...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, znalazłam klinikę na słowacji, gdzie za 480 euro można to zrobić, ale bardzo chciałabym poczytać wypowiedzi kobiet, które są po takim zabiegu, najlepiej w tej konkretnej klinice :/. Po prostu nie ma nikogo, kto w mojej decyzji by mnie popierał, więc nie ma też nikogo z kim o tym mogę porozmawiać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukałabym, ale mam daleko do granicy niemieckiej - to byłaby prawdziwa wyprawa, żeby tam to załatwiać. Dlatego właśnie Słowacja, bo mam tam blisko, zależałoby mi na tym, żeby załatwić sprawę szybko i bez brania za wielu dni wolnych.. No i chciałabym się też od kogoś dowiedzieć, jak szybko można wrócić do normalnej aktywności fizycznej po operacji, czy blizny są bardzo widoczne (i co można zrobić, żeby widać je było jak najmniej?...) - niekoniecznie mam ochotę odpowiadać każdemu na pytania skąd mam blizny na brzuchu (mam na myśli sytuacje gdzieś ze znajomymi na plaży, itp. bo nie chodzi mi tu o partnera oczywiście). Poza tym interesuje mnie też, czy są jakieś badania pozwalające stwierdzić, czy przypadkiem nie doszło do powtórnego zrośnięcia się jajowodów - czytałam, że w okresie 5 lat od zabiegu 13 kobiet na 1000 zachodzi w ciążę.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety tu się nie da napisać adresu czy nawet nazwy kliniki, bo wyskakuje, że to spam...Dobrze nas w naszym kraju pilnują, żebyśmy się nie sterylizowały...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukaj w bańskiej bystrzycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cena 480 euro i nawet oferują transport z kilku polskich miast. Wiem, że jeżdżą tam wycieczki z naszego chorego kraju...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzuuzzaaa
Ja jestem po laparoskopii i nie mam jednego jajowodu, blizny wcale nie są takie widoczne i nie piszcie tutaj bzdur. Hm może pomogę poszukać jakiejś kliniki na Słowacji. A pytałaś jakiegoś gina w Polsce czy wykonuje coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzuuzzaaa
Mnie na początku trochę krępowały te blizny, ale jakby ktoś się nimi zainteresował to odpowiedziałabym że miałam usunięty wyrostek robaczkowy albo coś innego... Chociaż jeszcze nie spotkałam się z taką sytuacją. Moje blizny są trochę widoczne bo opalałam się kiedy były jeszcze "świeże", ale są podobno kremy typu Cepen które rozjaśniają te blizny. Dodatkowo noszę długi kolczy w pępku, który maskuję jedną z blizn, druga jest na boku brzucha, a trzecią zakrywają majtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzuuzzaaa
Nr tel do kliniki na Słowacji 00420 736 206 406 Rejestracja telefoniczna: Poniedziałek - Czwartek od 8:00 do 14:00 i od 18:00 do 20:00 Piątek od 8:00 do 12:00 Mówią po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skuteczność procedury zawsze można sprawdzić. Tą samą metodą jaką w klinice płodności sprawdzają drożność jajowodów gdy kto chce zajść a nie może: napełniają macicę roztworem kontrastowym i na prześwietleniu patrzą dokąd dopłynął (badanie HSG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chętnie poddalabym się powiązaniu jajowodow gdyż mam za sobą niedokrwienny udar mozgu i choć mam stalego wspanialego partnera nie mogę dopuscic do kolejnej ciąży .Mam już 2 prawie dorosłych dzieci i 43 lata, dodam że nie wolno mi stosowac żadnej antykoncepcji hormonalnej więc myślę że to byłoby dla mnie najlepsze rozwiązanie.Mam zamiar porozmawiać o tym z moim lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chętnie poddalabym się powiązaniu jajowodow gdyż mam za sobą niedokrwienny udar mozgu i choć mam stalego wspanialego partnera nie mogę dopuscic do kolejnej ciąży .Mam już 2 prawie dorosłych dzieci i 43 lata, dodam że nie wolno mi stosowac żadnej antykoncepcji hormonalnej więc myślę że to byłoby dla mnie najlepsze rozwiązanie.Mam zamiar porozmawiać o tym z moim lekarzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Nie wiem gdzie mozna w polsce. Ale ja wlasnie jestem po zabiegu. Ale nie laparoskopia. Poddalam sie sterelizacji metoda "essure" jest to bezoperacyjna sterelizacja,w pelni bezpieczna.pewno jest w polsce dostepna ale i tez kosztowna. Ja w holandi mam zagwarantowane to w ubezpieczeniu. Uwazam iz kazda kobieta powinna miec dostep do tego typu antykoncepcji a nie latami faszerowac sie sztucznymi hormonami. Powodzenia dla kazdej swiadomej kobiety. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusiak11
Czy któraś z was zna klinikę w Polsce,w której można by było przeprowadzić sterylizację albo macie kontakt do lekarza,który pomógłby albo dał namiary na taką klinikę?Gdyby w Polsce to był legalny zabieg poddałabym się mu dawno temu,a tak cierpię połowę swojego życia,bo nie mogę brać tabletek anty.Proszę,dajcie jakieś namiary,niczego w życiu tak nie pragnę jak uwolnić się od nieustannego stresu przed niechcianą ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było zrobić sobie w czasie cc.Teraz tylko Słowacja,lub szklanka wody i wspominać sex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusiak11
Nie mam dzieci i nie zamierzamy ich z mężem mieć,mam 34 lata więc moje przekonania nie są jakąś fanaberią,bo nigdy nie chcieliśmy dziecka.Proszę o kontakt do jakiejś kliniki w Polsce,która podjęłaby się takiego zabiegu.I nie potrzebuję opinii na swój temat,szukam jedynie informacji.Do tej pory nie znalazłam żadnego lekarza,który umiałby mi wskazać chociaż namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, czy po blisko roku od ostatniego wpisu, zmieniło się coś w temacie sterylizacji w Polsce? Czy ktoś jest w stanie wskazać miejsce, do którego najlepiej się udać? Nawet w internecie niewiele można znaleźć, a naprawdę zależy mi na tym zabiegu...Dziewczyny pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ja niestety nie mam takiej kwoty, żeby wykonać zabieg w Holandii, ubezpieczenia tam nie mam... Nie wiesz może nic o jakichś tańszych opcjach? Swoją drogą, to nieźle tam Państwo dba o obywatelki, nie to co u nas....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po takim zabiegu jak u was jest z ochotą na sex.?Czy w pochwie nie macie sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×