Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czarna Martyna

Swędzenie miejsc intymnych

Polecane posty

Gość Czarna Martyna

Witajcie! Szukam w Waszym gronie porady. Czasami (około 2-3 razy w miesiącu) zdarza się, że mam problem ze swędzeniem miejsc intymnych. Problem ten występuje od dłuższego czasu i jest dla mnie nieprzyjemny. Nie wydaje mi się, że jest to normalne, ale z drugiej strony sporadyczne występowanie tych dolegliwości według mnie wyklucza jakąś infekcje czy coś innego. Nic nie robie z tym problemem, bo po pewnym czasie znika, najczęściej jeszcze tego samego dnia i pojawia się dopiero po pewnym czasie. Innych niepokojacych objawów nie mam. Nie jestem aktywna seksualnie. Czym to może być spowodowane? Miewacie tak czasem? Jak można temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestań nosić rurki, leginsy, sztuczną bieliznę, przegrzewasz się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze to wastepuje po noszeniu bielizny z syntetykow, nos czysta bawelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie myj się płynem do higieny intymnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna Martyna
To czym mam się myć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A podczas miesiączki też odczówasz taki dyskomfort?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna Martyna
Podczas miesiączki raczej nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odrastanie włosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna Martyna
Niestety jest to swędzenie bardziej "w środku" niż na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze suchość pochwy tak sie u Ciebie objawia? Skoro swedzenie bardziej w srodku... Spróbuj może Żelu Mucovagin - jego można stosować i do środka i od zewnątrz, jest z kwasem hialuronowym po prostu odbuduje Ci sie śluzówka, nawilzy i moze to swedzenie minie Mnie Pomógł, a do mycia stosuję emulsje mucovagin, łagodzi nawet stany zapalne i bardzo nawilża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje problemy mogą być spowodowane niewłaściwym Ph pochwy. Polecam ci zastosowanie probiotyków dopochwowych, które przywracają florę bakteryjną i właściwe ph pochwy. Przynoszą ulgę eliminując swędzenie, pieczenie pochwy i upławy. Probiotyki można stosować profilaktycznie i gorąco do tego zachęcam, ponieważ zapobiegają infekcjom intymnym. Dostępne są bez recepty, a więc odpada konieczność chodzenia po lekarzach. Spróbuj, nic cię to nie kosztuje, napewno nie zaszkodzi a może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro masz to swedzenie tylko szasem, to moze jestes uczulona na mydlo czy plyn do kapieli, zwroc na to uwage. Nawet plyn do higieny intymnej moze cie uczulac, wyprobuj inny. Moze to byc rowniez wlasnie zla bliezina, ze sztucznego materialu, badz toksyczna od barwnika. Teraz rynek zalany jest chinszczyzna , jakies bambusy heheh. Albo nawet wkladki higieniczne moga cie podrazniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berlle
Lekkie zapalenie bakteryjne albo grzybicze ( prędzej to drugie). Wiele kobiet na coś takiego cierpi. Nie ma co cierpieć ale wybrać sie do apteki po maść. Na przykład po clotrimazolum. W perspektywie warto jest kupić sobie coś do higieny intymnej https://www.aptekaotc.pl/kosmetyki-do-higieny-intymnej.html I unikać miejsc, w których można ulec zakażeniu. Jak na przykład basenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie swędzenie szybko powraca jak się nie doleczy. Ja i antybiotyki miałam i różnych płynów używałam, u lekarzy 3 byłam. W końcu zamontowaliśmy deskę uspa w łazience. Coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=Fx7qqmb_B5c Po każdym skorzystaniu z łazienki podmywam się od razu i muszę przyznać że poprawę widać od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może być problem z grzybica, albo jakieś bakterie Ci nie sprzyjają, mi na takie dolegliwości, lekarka poleciła provag, to delikatny żel, którego używałam rano i wieczorkiem i problem po tygodniu minął i juz nie wrócił, a to jest najważniejsze, bo coraz częściej jest problem własnie z nawracającymi grzybicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo środki do higieny intymnej to podstawa. trzeba dbać o te okolice, żeby nie łapać infekcji a przynajmniej ich unikać. Można też stosować takie probiotyki ginekologicznej jak Lactovaginal - je można stosować profilaktycznie ale też jak już się pojawi jakaś infekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Higiena to podstawa ale również podczas badań pochwy dochodzi do groźnych zakażeń. Dlatego podczas każdego badania czy zabiegu jest mąż i pilnuje sterylnosci a mamy prawo do jego obecności gdy wyprasza to jest zboczencem jak ten....."Na cztery lata więzienia został skazany ginekolog, który zgwałcił swoją pacjentkę. Kobieta była wtedy pod wpływem środków znieczulających. Mężczyzna ma też 10-letni zakaz wykonywania zawodu, musi też zapłacić 40 tys. nawiązki dla swojej ofiary. Prokuratura domagała się kary ośmiu lat pozbawienia wolności, a pełnomocniczka ofiary – dożywotniego zakazu wykonywania zawodu lekarza."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku takiej dolegliwości trzeba udać się do ginekologa, który wykona odpowiednie badania. Ja sama chodziłam z podobnym problemem do gabinetu ginekologicznego Antoniego Kubiaka w Koninie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×