Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nie do końca pewna

Tabletki antykoncepcyjne YAZ - opinie

Polecane posty

Gość nie do końca pewna

Cześć dziewczyny ;) Zwracam się do was z prośbą o jakieś informacje od kobiet zażywających tabletki YAZ. Moja ginekolog przepisała mi je na bolesny okres. Są to moje pierwsze tabletki, więc boję się jak mogą na mnie zadziałać hormony. Czytałam kilka wątków o Yaz i niestety negatywne opinie przeważały:( Zwłaszcza jeśli chodzi o migreny, plamienia etc. Wiem, że każda kobieta reaguje inaczej na środki hormonalne, jednak mam trochę obaw. Macie jakieś doświadczenia z tymi tabletkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idylllka25
bralam te tabletki przez 2 miesiace (nie byly to moje pierwsze tabletki, przeszlam na nie z innych) i tak: - powoli tracilam ochote na sex, brak nawilzenia - brak krwawienia z odstawienia (ani przy placebo ani przy 2 opakowaniu) - i chyba najwaznejszy czynnik, ktory sprawil ze poszilam do ginekologa zmienic to cholerstwo, zaczela bolec mnie jedna noga, rano po wstaniu z lozka czulam sie tak jakby moje nogi byly z kamienia. a poza tym zadnych innych dolegliwosci nie odczuwalam, brak migren, schudnac nic nie schudlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojabojaboja
Ja wzięłam tylko 4 opakowania, bo tak jak u Ciebie w zamierzeniu miały mi skrócić krwawienie i ulżyć w bólu. Niestety, ale ból był trochę inny niż zawsze, ale od tych skurczy myślałam, że sama się przekręce:/ No i poza plamieniami przez calutkie pierwsze opakowanie, które przy drugim minęło jak ręką odjął nie miałam żadnych skutków ubocznych. Może na początku wahania nastrojów, ale nie mogę tego powiązać z pigułkami, bo ja nerwus jestem i u mnie to różnie bywa. Krwawienia dostawałam jak w zegarku i były krótsze przez tą krótką przerwe zapewne. Zostałabym przy nich, ale tak jak napisałam wyżej, ja całe życie miałam bolesne miesiączki i mam tego już po prostu dosyć, więc szukam czegoś co mi ulży w końcu. Teraz zaczęłam jeanine. Naczytałam się oczywiście juz dużo złego i świruję, ale jak na razie tylko boli mnie trochę głowa, ale też nie mogę powiedzieć, że to na pewno przez pigułki. Zobaczymy. Mam możliwość stałego kontaktu telefonicznego ze swoim lekarzem, więc czuję się przez ten fakt spokojniejsza. Będę reagować od razu jakby coś się działo. Ale może w koncu będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glogowianka
a przy okazji ma moze ktos odsprzedaC?? bardzo wazne kontakt tutaj badz 5714216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idylllka25
przypomniala mi sie jedna zaleta tych tabletek:) mimo ze wzielam tylko 2 opakowania moje wlosy na brzuchu jakby troche sie zmniejszyly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
lizka - jeśli do tej pory yasminelle nie powodują u Ciebie większych dolegliwości i dobrze na nie reagujesz, to nie wiem czy warto zmieniać je na inne. Z tego co czytałam yaz też może powodować migreny :/ ale zawsze możesz udać się na konsultacje do ginekologa, który doradzi Ci czy warto zmienić tabletki. Jeśli chodzi o mnie, to oprócz zabezpieczenia przed niechcianą ciążą liczę na to, że ureguluje mój cykl, zmniejszy bolesność miesiączki no i piersi powiększą się choćby o jeden rozmiar :P Co nie jest regułą, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kl32olkrm
-plus 5 kg -wahania nastroju -senność -puchnięcie -zerowe libido -nerwica -mega suchosc -plamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
co do przybieranie na wadze - w większości przypadków te tabletki powodują zmniejszenie apetytu, a co za tym idzie kobieta nieco traci na wadze. Ale to nie reguła, jak widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magi_31
Hej Głogowianka, rezygnuję z Yaz i mam do sprzedania opakowanie zafoliowane bo mi gin dała recepty po 2 szt. Kontakt: 5436703 gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verita veritatis
Jak dostaniesz zatoru, albo wylewu, to sie przekonasz o skutkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
Oj musisz być zagorzałą przeciwniczką antykoncepcji hormonalnej, skoro piszesz i poniekąd życzysz innym takich rzeczy:o Mam zamiar zrobić w najbliższym czasie badania na krzepliwość krwi, więc to wykluczy/potwietdzi ewentualne ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up w góórę
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz biorę ostatnie opakowanie Yasminelle i przechodzę na YAZ. i mam pytanie skoro te tabletki białe placebo one nie zawierają żadnych substancji czynnych czyli są bez hormonów to czy trzeba je brać przez te 4 dni? czy moge mieć 4 dni przerwy i po tych 4 dniach znów następne opakowanie. bo nie chce mi się wierzyć, że łykanie nawet tabletek placebo nie wpływa na wątrobę i żołądek. przy Yasminelle było chociaż 7 dni wytchnienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
KlauDDynka - białe tabletki Yazu zawierają zwykły cukier więc nie są szkodliwe dla organizmu. To substancja całkowicie obojętna. Oczywiście jeśli nie chcesz nie musisz ich przyjmować, bo są one głownie dla zapominalskich (żeby przez cały cykl brać tabletki i się nie pomylić). Także jeśli ich nie weźmiesz, a zamiast tego odczekasz 4 dni i rozpoczniesz kolejne opakowanie Yaz, nic się nie stanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palmy kokosy i banany
KlauDDynka69 Yaz ma ten sam sklad co Yasminelle, wiec po co zmieniasz? bez sensu to przeciez tylko inny producent.... jesli chcesz zostac przy 0.02 EE to zmien sobie drugi hormon, masz do wyboru np. Novynette, Harmonet itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmieniam Yasminelle na YAZ z dwoch powodów raz to kosztuje u mnie 35 zł a Yasminelle 50 zł a dwa jest większa skuteczność antykoncepcyjna i rzadziej występują torbiele niż w przypadku metody 21/7 a tak na marginesie mają tego samego producenta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palmy kokosy i banany
e tam skutecznosc anty jest taka sama bo maja taka sama dawke hormonow :/ tyle ze bierzesz pigulki z hormonami 3 dni dluzej i masz krotszy okres nie wierz we wszystko co psize producent, w reklamy itp ;) jesli przy tradycyjnych pigulkach branych prawidlowo skutecznosc to 99% to przy Twoich jaka? 100% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
Yasminelle droższe od yaz? Do tej pory spotykałam się z odwrotną sytuacją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez to dziwne ze
Yasminelle drozsze od Yaz, bylo trzeba zmienic apteke;) a co do Yaz, to gdzies wyczytalam ze dzieki schematowi 24+4 zmniejszaja sie takie dolegliwosci jak bole glowy, piersi, zatrzymanie wody w organizmie itd. i tak na marginesie wszystkie tabletki jednofazowe dwuskladnikowe maja taka sama skutecznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
Yaz faktycznie nie zatrzymują wody w organizmie, wręcz zmniejszają apetyt i chudnie się po nich! Ale co do bolących piersi, to dużo kobiet skarży się na taki skutek uboczny tych tabletek:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
większa skuteczność antykoncepcyjna wiąże się z tym, że czasem przy kilkugodzinnym pominięciu tabletki zdąży się odblokować czynność jajnika i dochodzi do owulacji, i takie sytuacje przy schemacie 24/4 zdarzały się rzadziej. Na pewno nie 100 % ale pewnie różni się to jakimś ułamkiem procenta :) A co do ceny poszłam właśnie dziś wykupić no i brakło im więc wykupiłam jedno tylko no i zapłaciłam 35 zł z groszami a cena na tabletkach była 47 zł z groszami więc nie wiem czy to jakaś promocja czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
klauDDynka - skoro tak piszesz, to wierzymy Ci na słowo ;) Ale z obserwacji i innych źródeł wiem, że o wiele częściej yaz jest droższy od yasminelle, dlatego, że to 'nowość'. Na początku ceny yaz sięgały nawet 52zł za opakowanie! Obecnie średnio 45-38zł w zależności od miasta i apteki. Ale wiem, że w gdańsku w jakiejś aptece są po 32zł :) Szkoda tylko, że gdańsk tak daleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no możliwe ja biorę Yasminelle od maja no i wlaśnie od jakichś dwóch miesięcy zauważyłam potworny cellulit na udach a nigdy wcześniej tego nie było (a wcześniej miałam gorsze nawyki żywieniowe) Yaz ma ten sam skład wiec się nie dziwie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
cellulit? O nie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale może by mi się nie zrobił gdybym była aktywna, a ja nawet pływać nie mogę, więc teraz ćwiczę na stepperze, żeby się tego pozbyć..jakbym wcześniej zareagowała to nie miałabym teraz takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
możliwe. sport, unikanie fast foodów i słodyczy oraz picie dużej ilości płynów, głównie wody pozwala na uniknięcie cellulitu. tylko kto tego wszystkiego przestrzega? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale najlepsze jest to, że zanim zaczęłam brać tabsy to jadłam prawie codziennie kebaba i częśtobywałam w macu plus słodycze itp a jak teraz w miarę normalnie się odżywiam to wylazło mi cholerstwo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do końca pewna
może faktycznie tabletki tu ponoszą częściową odpowiedzialność. mogły przyspieszyć pojawienie się cellulitu. ale kto tam wie??:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biore yaz od 2 miesiecy
czuje sie po nich srednio przez cale pierwsze opakowanie mialam plamienia i nudnosci teraz jest juz lepiej. schudlam 2kg i lekko powiekszyly mi sie piersi. chyba przy nich zostane tylko ta cena :/ place za nie 42zl a to duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×