Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tabletki Elin

Polecane posty

Gość gość

Elin to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, za nie długo zacznie mi sie miesiączka. Czytałam, że u niektórych z was pojawiło sie plamienie. Jeśli po 21 dniach zacznę 7 dniową przerwę i wystąpi krwawienie mam zażyć tabletkę czy bez względu na to wziąć po 7 dniach przerwy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlufka
tabletki elin działają tak samo jak każda inna antykoncepcja, czyli bierzesz je przez 21 dni potem przerwa, podczas której powinno wystąpić kwrawienie, jeśli nie nastąpi to mimo wszystko i tak bierzesz tabletkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za każdym razem jak zaczynałam brać tabletki anty miałam plamienia przez cały pierwszy cykl, niezależnie od tego jakie tabletki brałam. Elin to bardzo słabe hormony - dla mnie za słabe ( brałam je prawie rok i za każdym razem na kilka dni przed końcem blistra miałam silne plamienia) - mimo to i tak spełniały swoją funkcje antykoncepcyjną - potwierdziło mi to dwóch ginekologów. Te tabletki działają na zasadzie 21+7, czyli bierzesz wszystkie 21, później tydzień przerwy i zaczynasz nowy blister, niezależnie od tego czy krwawienie się pojawiło i czy się skończyło. Jeżeli w poprzednim cyklu pierwszą tabletkę wzięłaś np w poniedziałek to następne opakowanie zaczynasz też w poniedziałek (w ten sposób "okresy" zawsze przychodzą w ten sam dzień, np w piątki). I jeśli robisz sobie przerwę od tabletek to pamiętaj że rozpocząć ponownie antykoncepcję hormonalną możesz dopiero po 3 miesiącach, lepiej wiec brać przez cały czas niż w kratkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewkaewka
Tylko pierwsze opakowani zaczynasz od 1 dnia krwawienia, potem, jak poprzedniczki napisały, 7 dni przerwy i kolejne opakowanie, bez względu na to czy i którego dnia wystąpiło krwawienie. Najlepiej ściągnij sobie aplikacje różowe lusterko, to Ci będzie podpowiadać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fregatta
ja biorę tabletki Elin od kilku miesięcy, zdecydowałam się na nie ponieważ zawierają mniejszą ilość hormonów niż inne środki antykoncepcyjne. Plusem jest to, że tabletki nie wywołują u mnie żadnych skutków ubocznych i poprawiły mi cerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupię Elin kasiakatiakatarzyna@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bierze się je tak samo jak belarę, dla mnie też taka forma jest ok, wolę tą przerwę niż brać tabletki codziennie cały miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pigułka antykoncepcyjna III generacji, pod marką Polpharma, ten sam skład co kiedyś Cilest, zupełnie inny skład niż Belara (Gedeon Richter)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem skład maja inny ponieważ belara zawiera mniejszą dawkę hormonu - 0,03 mg etynyloestradiolu jednak działanie oraz system barania mają ten sam czyli 21 tabletek plus 7 dni przerwy. Ze wzgledu na mniejszą ilość hormonów w tabletkach belara są ona idealne dla młodych kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybrałabym nowsze generacje, może być coś niskoskładnikowego, zauważam wciskanie Belara tak jak kiedyś Diane 35. Pakt z Gedeon Richter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×