Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Witam i zapraszam !!! Mam nadzieję ze tu nie będziemy miały problemów technicznych (jesli jednak będą to dostanę szału :D:D:D ) Podpisywac listę !!!! rodzimy się na nowo :D hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka jak u Ciebie z dzidzi? kto chce moge przeslac materialy odnosnie leczenia naturlnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
jestem tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RENATA100 -odpowiadając na Twoje pytanie TAK miałam , mam i nadal będę miec .....mam endometrioze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
odpowiedzcie mi jak jest uwas z okresem po wycieciu jajnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała00 - ja też miałam problem - miałam cystę z ogniskiem litym, niezbyt dobrze to wyglądało - ale na szczęscie wszystko dobrze się skończyło - obecnie biorę tabsy - yasmin - niby leczniczo, żeby nowe się nie tworzyły a jak to będzie to zobaczymy. Mała 00 śledzę twoją historię również na innym topiku - wiem, że dużo przeszłaś - ale dzielna z ciebie dziewczyna - tak trzymaj - podziwiam cię, że po tym wszystkim pomagasz innym na tym forum - to bardzo ważne. Ja równiem mam problem nie tylko z jajnikami - ale to chyba juz nie tutaj będę szukać porady - mam tylko nadzieje ze spotkam tam też ciebie - twoje rady są naprawdę cenne. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renato zdradz choc troszkę jakie masz problemy ....(czyzby cytologiczne) . Jak długo bierzesz yasmin i jak się na nim czyjesz ? miałam ostatnio propozycję zamiany mojego Rigevidonu na Yasmin , ale się nie zdecydowałam ,,, 2 lata biorę rigevidon od samego początku znoszę go swietnie wiem ze jest to lek starej generacji jednak tak dobrze go toleruję a to jest przeciez najwazniejsze :) mloda31 - ja mam jajniki zachowane więc Ci nie pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
hej dziewuszki co u was????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiorek Ty krzycz co u Ciebie :) czy widac juz brzuszek , który to juz miesiąc ??? i jak się czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała00 moje problemy zaczęły sie właśnie od tej nieszczęsnej cysty - póżniej było ok - najpierw brałam Femodem ale przytylo mi się trochę chociaż nie wiem czy po tabletkach - obecnie mam mało ruchu no i oczywiście wiecej jem. Femodem brałam rok a od maja jestem na Yasminie niby wszystko ok - ale pojawiła sie nadżerka co prawda II stpnia w stanie zapalnym - 10 września mialam zabieg zamrażania -0 i to mnie trochę przeraża bo z tego co czytam tu na forum to te zabiegi tak naprawdę do końca nie sa potrzebne - jestem po wizycie kontrolnej i prawdopodobnie wszysto sie ładnie zagoiło. Ale po wizycie za 4 dni pojawiło sie delikatne plamnienie przez 3 dni - pomimo że do okresu bylo jeszcze parę dni i oczywiscie przecież biorę tabsy - nie wiem co to mogło być? okres też miałam bardzo obfity w tym miesiącu - co przy tabletkach to byla u mnie nowość - tak, ze do konca nie wiem czy tam naprawde jest wszystko ok. No i oczywiście mam mięśniaka - prawdopodobnie bardzo mały na razie i on wg. lekarza nie powinien dawać jeszcze żadnych objawów. Mam 2 dzieci i nie zamierzam miec wiecej - ale za to problemow zdrowotnych przybywa coraz wiecej - męczy mnie to bardzo psychicznie. Ja tez przeszlam co swoje z jajnikiem nie dosyc, że byla na nim cycta z jakims ogniskiem litym co dobrze nie wrożyło to bardzo był powiększony. Lekarz przepisał mi wtedy Orgamenril i po 2 cyklach wszystko zniknęło, ale co ja wtedy przezylam to nikomu nie życzę. Dzięki Mała00 za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik u nas narazie nic jestem w menopauzie i niestety doczytalam ze po tych tabsach moge baaaaaaaaardzo dlugo czekac na okres trudno sobie cokolwiek zaplanowac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
co sa te tabsy a kiedy mozna wrucic do pracy po usunieciu jajnika ja pracuje w biedronce a od operacjii minol miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam podpisuje liste:)) u mnie bez zmian..brzuch boli raz mocniej raz słabiej i tak caly czas.. boje sie zabiegu i chyba nic w tym dziwnego jak i diagnozy i badan...:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulka90
hej :) Mam taki sam problem jak wy czyli cyste jajnika:( 9x7cm:( z tego co czytałam na poprzednim forum to sa 2 rodzaje operacji. Czy moglby ktos mi powiedziec od czego to zalezy ktora sie stosuje? za miesiac mam operacje i nie wiem czego sie spodziewac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda31 - tabsy to sktót od tabletek antykoncepcyjnych :) pytasz kiedy mozna wrócic do pracy po operacji ???? ja miałam wolne prawie miesiące .... musisz się bardzo oszczędzac i nie wolno Ci nic dzwigac nawet do pół roku (zakładając oczywiscie ze miałas laparotomie ) pomimo ze rana powierzchowna wygoi się szybko , pamiętaj ze w srodku jest szyta jaja otrzewnowa a ta potrzebuje duzo czasu na całkowite wygojenie ..... Twoja praca w biedronce napeno wiąze się z wysiłkiem fizycznym , dlatego jak najdłuzej staraj się nie wracac do pracy ....pozdro . asiulka90 - są 2 rodzaje operacji laparoskopia i laparotomia ,,, jesli chodzi o operowanie torbieli jajnika laparoskopie zazwyczaj wykonuje się przy mniejszych zmianach lub takich gdzie lekarz operujący ma pewnosc ze dana torbiel nie zawiera komórek nowotworowych .. laparoskopi nie wykonuje się u kobiet które mają zrosty w jamie brzusznej po przebytych wczesniej operacjach .... przy Twojej zmianie (jest dosyc duza ) gdybys mieszkała w moim regionie byłabys operowana poprzez laparotomie (zwykłe rozcięcie brzucha) ..... a jak będzie to niewiadomo , poprostu zalezy gdzie trafisz i na kogo trafisz ...... poniewaz są tacy szpece od laparoskopi ze radzą sobie doskonale z jeszcze większymi zmianami niz Twoja ...... ja zyczę Ci laparoskopii jest to operacja bezpieczna dla kobiety ,pacjentka szybko odzyskuj dobrą formę i po kilku dniach może już opuścić szpital. Mniejsza jest też możliwość powikłań pooperacyjnych - infekcji, a w dalszej perspektywie zrostów i przepukliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RENATA100 - cóz mam Ci napisac ???? napewno to ze musisz się pilnowac .....wiesz ,,,zycie jest niesprawiedliwe ,jedni mają wciąz pod górkę a inni zawsze z górki .... masz podobnie jak ja wychodzisz z jednego przyplątuje się drugie :( kiedy to się skonczy ,myslę sobie czasem ? W temacie mięsniaków nie siedzę ,ale wiem ze są niezłosliwe i nie nalezy się ich obawiac ..... za to cysta lita brzmi groznie dobrze ze wszystko skonczyło się pomyslnie (czy masz usunięty jajnik ?) W swerze zdrowia (jak juz piisałam niejednokrotnie) warto byc egoistką , aby kiedys w zyciu nie pluc sobie w twarz ze jest za pózno .....i trzeba umierac i to po częsci z własnej winy ..... Pilnuj wizyt kontrolnych , rób cytologię co roku (nawet jesli rok wczesniej wyszła Ci I gr) warto takze konsultowac swoje przypadki z innymi lekarzami (to tez jest bardzo wazne)..... pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
hej MALAoo u mnie wszystko ok brzuszek juz widac jestem w 14 tygodniu i jest oki czuje juz lekkie ruchy ale to nie to co normalne hih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała00 dzięki za odpowiedź jesteś naprawdę bratnią duszą na tym forum. Mój jajnik udało sie uratować - ale teraz leczniczo muszę brać tabsy - co tak naprawdę niezbyt mnie cieszy - myslę, że one tylko trują ludzi. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RENATA100 odnosnie brania tabsów , myslę tak samo jak Ty , boję sie je łykac ale jeszcze bardziej boję się nawrotu endometriozy .... tak więc obie jestesmy w sytuacji bez wyjscia :) Nigdy nie zdecydowałąbym się na branie tabletek tylko ze względów antykoncepcyjnych , tak ja to robią inne dziewczyny :( Kasiorek 👄 buziak dla dzidzi , dbaj o siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda31
no niestety wracam do pracy niedostalam zwolnienia ale szefowa powiedziala ze posadzi mnie na kase ale mam jeszcze jeden problem ciekawe czy ktos bedzie sie chcial zemna zwiazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała OO - z dzidzi na razie nici! :( Za to ból powraca... :( w ubiegłym miesiącu byłam u lekarza, niby nic nie mam na jajnikach, ale mam dziwne przeczucie, że endo znowu się rozrasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane to juz jutro..boje sie jak cholera,torba juz spakowana,wszystko chyba wziete...na sama mysl mi słabo,a co dopiero jutro bedzie;( boje sie i ma nadzieje,ze niepotrzebny strach sie okaze a po jakims czasie sie bede z tego smiac..oby tak było... i oby wreszcie sie wyjasniło co boli...choc ostatnio jakos mniej,rzadziej boli i to mnie dziwi.. buziaki kochane 3majcie sie i za mnie kciuki i za moj strach i zebm nie panikowała:) buziaki dla kazdej:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariola - moze trzeba juz rozpocząc leczenie u Ciebie , aby endometrioza nienapaskudziła na dobre ..... az jestem przerazona jak słyszę o nawrocie tego swinstwa . monikaaaaaaaa to Ty juz jutro idziesz ??????????? łał zaskoczyłas mnie ..... trzymaj się kochaniutka , wszystko będzie dobrze .... Czekamy na powrót i tylko dobre wiadomosci ....buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaa
Szukam na necie i szukam i tak naprawdę niewiele informacji można znaleźć... Wszędzie jak piszą o torbielach to o tych, które tworzą się na jajnikach, a czy któraś z Was miała torbiel okołojajnikową? Miałyście usuwaną? Jak to się skończyło? Czy możliwe jest, żebym teraz, kiedy ona zaczęła rosnąć, nagle przytyła z niczego? Czuję się wzdęta, przybyło mi 2 kg w ostatnim czasie, chociaż jadłam tak samo jak wcześniej... Czy któraś coś takiego miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×