Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ndw

TORBIEL na jajniku.

Polecane posty

Gość ndw

Witam;) Chciałam zwrócić się do kobiet, które miały torbiele na jajnikach. Jak wyglądało leczenie,diagnozowanie, jak szybko ich ukł hormonalny doszeł do siebie..i czy torbiel wróciła? W zeszłym roku we wrześniu po odstawieniu harmonetu zatrzymał mi sie okres. W grudniu poszłam na usg dopochowowe, nic nie wykazało. Dostałam gestomicron na wywołanie miesiączki po jej wtórnym zatrzymaniu. Pomogło, jednak naturalny okres nie wrócił przez kolejne 3 miesiące. W marcu zaczęłam się źle czuć, badania krwi wykazały leukocytozę , udałam się do ginekologa, który powiedział, że mam guza jajnika. Po usg stiwerdził, że to 7 cm torbiel. Mimo, że 2 ginekolodzy zapewniali, że nie wchłonie się samoistnie, 3 przepisał mi supracykline i to pomogło, po 2 miesiącach na kontrolnej wizycie nie wyszło nic. Dostałam okres. Na kolejny czekałam 2 miesiące. Teraz okres znów spóźnia mi się ponad miesiąc. Ginekolog przepisał mi yasmin, powiedział, że 4 miesiące muszę go brac , po czym skieruje mnie do szpitala na badania hormonalne , by w końcu wyjasnić dlaczego od 10 lat mam problemy z menstruacjami(nieregularne, bolesne) Jednak nie moge zacząć brać tabletek ponieważ nie dostałam znowu okresu. Ciąża wykluczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U mnie sprawa wygląda troszkę inaczej. Półtora roku temu endometriozę, bardzo dużą uciskającą na odbyt i macicę.Podczas operacji usunięto ją i jajnik. Wszystko było ok, do lipca tego roku kiedy poszłam do lekarza i okazało sie że zdrowy jajnik ma wiele trobieli. Śmieję się, że przez to że pracował za dwa to biedny teraz wysiadł.Ciesze się, że można to leczyć chociaż nie wiadomo jak się skończy terapia. Jestem na trzy miesięcznej terapii hormonalnej , a potem zobaczym czy coś się zmieniło na lepsze. A z miesiączkami to u mnie wyglądało tak, że zawsze miałam regularnie co do dnia,chociaz bolesne. Lekarz mówił że ból przejdzie po ciązy, jednak nie przeszedł,a od stycznia wszystko się zmieniło, każdy cykl był w innym terminie i to spore różnice były.Dlatego wiedziałam, że coś jest nie tak. Dodatkowo 11 idę na badania HSG(drożności jajowodów). Nie znam się na tych sprawach ale może właśnie trzeba u ciebie poczekać te 4 miesiące, u mnie 3. Dziwi mnie tylko, że dopiero teraz będą wyjaśniać dlaczego masz takie problemy skoro piszesz, że to już trwa od 10 lat.Wydaje mi się , że powinnaś jak najszybciej to wyjaśnić. Może znowu inny lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gin z tonikiem
Mnie również usunięto jajnik wraz z 10 cm torbielą. Jestem 2 miesiące po operacji. Hormony podobno za pór roku żeby endometrioza nie wróciła. Podobno......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndw
Dziekuje za odpowiedzi..Jokoko byłam z tym u 4 lekarzy,teraz lecze się w Gdyni u Kogos, kto jest uważany za bardzo dobrego lekarza. Cenie go, bo moge z NIm porozmawiac o wszystkim, nie spieszy sie, nie pogania, chociaz nic dziwnego skoro za jedna wizyte bierze 100-150 zl;| wracajac do tematu, jak zaczelam miesiaczkowac nie przejmowalam sie tym ze mam takie problemy, myslalam,ze to przejdzie, czesto sie slyszy, ze 2-3 lata po 1 miesiaczce wszystko sie reguluje. A jak poszlam do ginekologa 1 raz z tym problemem, bylam po maturze, wiec sporo czekalam a On mi po prsotu przepisal harmonet. Mialam rowniez skierowanie na badania droznosci jajowodow, ale nie zrobilam tego nigdy gdyz moj obecny lekarz powiedzial ze po kolejnej kuracji hormonalnej zrobi mi komplet. Pisalas ze pojawily sie torbiele na 2 jajniku, moje pytanie..czy lekarz nie mowil Ci w jaki spsob mozna zapobiegac pojawianiu sie kolejnych torbieli?Moj np zalecil wlasnie hormony. I jak wyglaly Twoje menstruacje po usunieciu jednego jajnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndw
Gin z tonikiem..a jak z Toim okresem?teraz po operacji?probowali leczyc to inaczej niz operacyjnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia89
witam:) mam17 lat...wykryto u mnoie torbiel jak sie pozniej okazalo dermoidalna(potworniak) ale niezlosliwa....w lipcu mialam laparoskopie a teraz biore lutenyl zeby wyregulowac miesiaczki... a co pół roku mam chodzic na kontrolne badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gin z tonikiem
Jeszcze nie mam miesiączki, podobno gdy zacznę zażywać hormony - to wróci.W końcu nic mnie nie boli !!! jaka ulga. Przed operację chodziłam "po ścianach " z bólu. Torbiel była tak duża że operacja podobno nieunikniona. Próbowałam leczyć się ziołami od irydologa, lecz niestety nie potrafiła pradzić sobie z tym potwornym bólem(przy ziołach nie można brać leków syntetycznych tylko naturalne) zdecydowałam się więc i cieszę się że mam to już za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeszlam to
hej ja mialam operacyjnie usuwana torbiel bo byla juz za duza na inne leczenie a jak jest mala to mozna ja wysuszyc tabletkami. ja to nie moglam jesc, 0apetytu , okropne bole, goraczka-odrazu mnie wzieli na stol wyluskali z jajnika bez zadnych szkod i teraz mysle ze bede zdrowa i trzeba chodzic co 3 mc na usg no i biore tab anty by zmniejszyc mozliwosc tworzenia sie torbieli pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndw
widze ze jestem jedna z niewielu ktora uniknela operacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndw
Wiesz, chcialabym sie dowiedziec wszystkiego. Teraz znowu mija 2.5 miesiaca od ostatniej miesiaczki, zastanawiam sie czy to dlatego ze torbiel mialam w marcu i ze jest jeszcze za wczesnie by sie ulozylo wszystko czy moze zrobila mi sie kolejna torbiel? Pisalam, mam zaczac brac yasmin ale..nie mam tego okresu! Wiec czego sie dowiedzialas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndw
W zasadzie nie bolie mnie nic, ale poprzednim razem zaczelo bolec dopiero po wielu miesiacach od zatrzymania sie okresu, wiem,ze nie zawsze torbieli towarzysza dolegliwosci bolowe:/ Z niecierplwoscia czekam na odpowiedz;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeszlam to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeszlam to
torbiel wystepuje wtedy jesli dziewczyna ma bardzo bolace i obfite miesiaczki i ja takie mialam bo wtedy tez w srodku wydziela sie troche krwi i z tego +plyny tworza sie torbiele, powinny one pekac co miesiac przy jajeczkowaniu ale nie zawsze tak bywa i jak sie jakas zachoduje to albo tzreba wysuszac albo jak bedzie juz za duza to operacja jak w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeszlam to
ale ja to mialam objawy: o jedzenia ,caly czas mdlosci, goraczka i straszny bol brzucha no i nieregularne miesiaczki, teraz biore tab anty by zmniejszyxc ryzyko wystepowania torbieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam torbiel wielkości pomarańczy po odstawieniu hormonów. Po badaniu lekarz kazał mi sie po weekendzie stawić w szpitalu na zabieg. Jako że, szpital ma kiepską renomę, postanowiłam zbadać sie w innym. Tam dostałam tabletki ( coś na O..., ale nie pamiętam nazwy), ale nawet nie zaczęłam ich brać. Po super orgaźmie poczułam przeszywający ból i na badaniu kontrolnym okazało się, że po torbieli nie ma śladu. Minęło kilka lat i nic mi się nie odnowiło, czego zyczę i wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczytałam co napisałyście i dodam, trochę bolał mnie brzuch, okres miałam normalny, a torbiel wyczuł ginekolog na badaniu kontrolnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeszlam to
zalezy jaka torbiel.... jezeli ja mialas a bylas w stanie sie jeszcze kochac z chlopakiem to widocznie nie byla grozna.mnie odrazu wzieli na stol...3dni wczesniej nawet z lozka nie wstawalam z bolu , dostawalam zastrzyki ketanolu w pupe i to nawet nie pomagalo na bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndw
Absolutnie - mi lekarka powiedziala ze torbiel moze peknac, i ze albo mi peknie(bedzie ostry bol) i sie wchlonie..albo peknie i spowoduje krwotok wewnetrzny (bedzie bol ostry ale taki ze nie bede mogla sie spionizowac), moze Tobie wlasnie ta torbiel pekla? Tak czy siak gratuluje ze tak to sie skonczylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndw
Przeszlam to- ja tez nie jadlam, schudlam 7 kg, ale tak jak pisze Absolutnie i tak jak bylo tez w moim przypadku..toribel zrobila mi sie bo odstawieniu hormonow!(po 7 miesiacach w ciagu ktorych mialam 1 miesiaczke wywolana przez leki od ginekologa.) Teraz znowu kaza nam brac hormony,wiec jak to jest?Slyszalas co s o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeszlam to
mi chirurg powiedzial ze to byla juz zaawansowana cysta i ona by mogla jeszcze dlugo tam "pozyc"a to by moglo spowodowac bezplodnosc...tak mi powiedzieli. zreszta nie mialam co czekac jak lezalam z bolu to myslalam ze sie przekrece....no i przy okazji wycieli mi wyrostek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeszlam to
no mi poweidzial lekarz ze najlepiej zastosoac leczenie hormonami....ale juz tyle sie o tym naslyszlam ze nie chcialam sie w to wciagac. wiec zaczelam brac tab anty...a i tak nie wiem czy to pomoze bo powiedzieli mi specjalisci ze taka mam urode ciala i beda prawdopodobnie robily mi sie torbielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On w sprawie Jej
Witam ! Chcialbym sie coś szanownych Panien zapytać ; Moja dziewczyna właśnie dostala torbiela na jajniku :| leży w szpitalu a tam tylko USG jej robia i nic poza tym dotego nie podają jej leków horm. tylko jakieś na ee... opuchliznę ? Zaczęło jej sie od tamtego miesiąca nie miała okresu 2 tyg, nie współżyliśmy jeszcze ze sobą tylko petting. Jednak to wiadomo jak to chłopaka troche martwiło że sie spóźnia i szereg pytań a może coś sie stało czy cuś ... ? lekarze wykryli jej torbiel na lewym jajniku. I tak sobie biedna leży w szpitalu od tygodnia i jednego dnia, okres miała mieć teraz 12 jednak hmmm... nie dostaje. Torbiel jej pękł oczywiscie lekarze pier... konowały nic sobie z tego nie robią no bo po co ;/// skarży sie na ból piersi i w dolnych partiach brzucha. Moje pyt. brzmią : - Czy źle, że jej ten torbiel pękł - Czy to może być skutkiem opóźnienia okresu proszę o odp. Dzieki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giiiin z tnikiem
Witam Tak na prawdę to ja nie jestem ekspertem w sprawach torbieli, tylko kolejną jego ofiarą. Trudno mi odpowiedzieć na pytanie czy dobrze, czy źle że pękł, wiem że jest to straszny ból, lecz sama tego nie przeżyłam. Leczenie ustala się na podstawie szeregu czynników, jak wiek pacjentki, wielkość i umiejscowienie guza, ważne jest czy rodziła, czy też to daleka przyszłość. Myślę że najważniejsza jest wczesna prawidłowa diagnoza, u mnie niestety trwało to kilka lat, leczono mnie antybiotykami zamiast zrobić usg, a torbiel sobie rósł. jeśli Twoja dziewczyna jest pod opieką lekarzy to mam nadzieję zajmą się nią dokładnie. Gdzie dokładnie się leczy ? zawsze można dodatkowo skonsultować się z innym lekarzem, jeśli prowadzący wzbudza wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ndw
D: On w sprawie Jej. Po pierwsze, to bardzo miłe,że jesteś aż tak zaitneresowany sprawą swojej dziewczyny, naprawdę. Przyczyną tworzenia się torbieli na jajnikach są zaburzenia hormonalne, a wiadomo, że leczenie takich zaburzeń jest trudne, tak więc na pytanie co do braku miesiączki u Twojej ukochanej moge z całą pewnością odpowiedzieć: tak. Pamiętaj, że układ hormonalny to bardzo skomplikowany komputer w którym jest szereg sprzężeń zwrotnych, dlatego uregulowanie poziomu jednego hormonu nie zawsze wiąże się z porządkiem wsród reszty, niestety. Ja po wchłonięciu się torbieli miałam długo zaburzenia miesiączkowania, brałam też tabletki anty, które jak mi wytłuamczył ginekolog, obniżając poziom testosteronu w organiźmie zmniejszają ryzyko pojawiania się nowych torbieli. Co do pęknięcia torbieli, popatrz na to z tej strony, napisałes, że lekarz "konował" nic z sobie z tego nie robi...Torbiel możesz usunąć operacyjnie, np laparoskopowo-wtedy jednak jest to metoda inwazyjna, która jest zawsze gorsza od nieinwazyjnej, bo niesie za sobą ryzyko powikłań, np wprowadzenia infekcji do ustroju. Torbiel czynnościowa może się wchłonąć w pewnym momencie cyklu miesiączkowego, to też dobrze, bo problem jest z głowy. Można starać sie jej pozbyć farmakologicznie, jak to wygląda wiadomo. W momencie peknięcia torbieli, która zazwyczaj wypełniona jest płynem surowiczym, płyn ten wchłania się do organizmu bez żadnych skutków negatywnych, tak więc problem jest również z głowy. Owszem, to może boleć, póki boli tak, że leki p/bólowe pomagają, to nie ma się czym martwić. Torbiel pękając,( nie chce Cie oczywiscie straszyc, tylko uspokoic, ze Twoja dziewczyna nie ma takich objawow z tego co piszesz), może też spowodować krwotok wewnętrzny , zapalenie otrzewnej, co jest stanem ostrym i wymaga natychmiastowego leczenia operacyjnego, JEDNAKżE: nie masz co się martwić, bo jest to ból tak silny, ostry, nieprzechodzący po lekach, któremu towarzyszy twardość i bolesność powłok brzusznych, obniżenie ciśnienia i przyspieszenie tętna, cięzko jest takie objawy przeoczyć, tym bardziej, gdy tak jak Ty to robisz, chory jest wciąz przez kogos obserwowany.Objawy takie pojawiaja w czasie krotkim od pekniecia torbieli, dokladnie taki sam mechanizm wystepuje przy zapaleniu wyrostka robaczkowgo. Myslę, że możesz być spokojny, skoro torbiel pękła nie powodując takich powikłań, prawdopodobnie się wchłonie i problem minie, wazne jest tylko by zapobiegac ponownemu sie jej pojawieniu, ale jestem pewna, że lekarz prowadzący tak tez uczyni. Skoro Twoja Ukochana lezy w szpitalu, to znaczy ze jest pod dobra opieka i obserwacja. Jezlei zas nie masz zaufania do personelu, to uwierz mi, ze nawet gdyby chceli lekcewazyc pacjenta, to nie moga sobie na to pozwolic, kazdy z nich zdaje sobie sprawe, ze w tej chwili zbyt duzo moze stracic, bo pacjenci i ich rodziny sa zbyt pretensjonalne a do tego duzo dowiaduja sie na wlasna reke i maja coraz wieksze pojecie o tym co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ndw
Do Gin z tonikiem, calkowicie sie zgadzam, zawsze warto sie skonsultowac, wiadomo,ze kazdy ma swoje metody i poglady, krzywdy nikomu nie zrobimy pytajac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellap69
Czy po usunięcuiu macicy wypływały u kogoś płyny ustrojowe? czekam na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikuś < 3
Ja mam 12 Lat .. cały czas mnie bolało pod brzuszee no i oczywiscie miejsce intywne jak poszłam 1 raz do ginekologaa nic nie wykrył .. 2 raz w tym roku w listopadzie wykryto u mnie duzy torbiel : ( .. pani chciała mnie oszczedzić .. ( bo operacja przebiega przez pochwe prawda ? .. a nie chciała mi przebijac ) więc na razie leczenie mam w domu Codziennie po 10 tabletek ziołowych hormonalnych no róznych .. i 2 masci .. rano wieczorem .. ale ostatnie dni to caly czas leze bo kuje .. co najlepsze czesto mam zawody i jak ? : ( .. bardzo mnie boli co znow musze zrobic ? .. rzeby wreszcie przeztało bolec ale tym razem juz na zawsze ? ; ( ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alone000
Pękła mi torbiel na jajniku. Od pęknięcia minęło 5 dni. Brzuch mnie nie boli, ani nie mam już żadnych niepokojących objawów. W szpitalu nie powiedzieli mi, kiedy mogę zacząć znów kochać się z Narzeczonym. Więc zapytań tu, powie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaszek
Poczytaj lepiej więcej tutaj to się dowiesz wszystkiego https://adamed.expert/torbiel-jajnika-jakie-sa-typowe-objawy/ torbiel jajnika i jego objawy masz tu dokładnie rozpisane, wraz z wszelkimi informacjami o torbielu. Generalnie warto wiedzieć dlaczego w ogóle dochodzi do powstania takiej cysty i zapobiegać temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WERATA12
Witam! W maju br. miałam usuniętą macicę z powodu mięśniaków, w czerwcu okazało się, że na jajniku mam 2cm torbiel krwotoczną, dostałam distreptazę i unidox, we wrześniu natomiast torbiel ma 5,5cm, ponownie przepisano mi distreptazę, oraz butapirazol i cipronex, kilka dni temu skończyłam leczenie, kontrolę mam za 2 tygodnie. Moja lekarka mówiła, że torbiel powinna się wchłonąć, a mnie nadał boli podbrzusze z prawej strony, nie mogę długo siedzieć, ani leżeć z podkurczonymi nogami. Czy aby na pewno ta torbiel się wchłonie, czy nie obejdzie się bez zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×