Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja4

Visanne - lek na endometriozę! Pomocy

Polecane posty

Gość ja4

dziś 2 dzień, kiedy go wezmę, na ulotce pełno skutków ubocznych. Czy ktoś zażywał. Jakie objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaloojjjjjaaaka
Ja używałam, troszkę rozregulował mi się cykl, bo zaczęłam brać w połowie cyklu i okres nastąpił po odsatwieniu czyli w 14 dniu cyklu. Ale poza tym nie miałam nic ze skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja4
a jak z endometriozą? pomogło? jak długo brałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adakłosik
witam , ja własnie też założyłam podobny temat Visanne kto jest w trakcie kuracji , moze tam popiszemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja4
a jak dokładnie nazywa się Twój link? chętnie wymienię się spostrzeżeniami. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adakłosik
wsunie to możemy też popisać tutaj , bo u mnie nikt się nie odezwał. Ja właśnie rozpoczęłam drugie opakowanie visanne , kuracje mam narazie na 3 miesiące a potem lekarz ma zadecydować czy będę je brała przez następne 3 mieiace czy będę mogła rozpocząć starania. Jestem ciekawa jak się po nich czujesz , bo ja ciągle mam plamienia i od czasu do czasu uderzenia gorąca ...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja4
miło, że napisałaś - ja dopiero zaczęłam pierwsze opakowanie tj. 10 tabletka, więc pewnie nie odczuwam wszystkich dolegliwości jeszcze. Boli mnie brzuch i czują nabrzmiałe piersi. Na razie mam brać tabletki przez 3 msc. znalazłam też inne forum na ten temat - jak chcesz podeślę Ci linka....dziewczyny tam piszą, że im się udało jeżeli chodzi Ci o dzidzię:) więc głowa do góry. A po jakim czasie zaczęłaś odczuwać skutki uboczne? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adakłosik
możesz podesłać linka :), co do dolegliwości to ja zaczęłam je odczuwać podczas brania pierwszego opakowania ale nie pamiętam dokładnie ,( uderzenia gorąca ale takie do wytrzymania , tkliwość piersi i czasami czułam się tak jakbym miała dostać okres bo pobolewały mnie jajniki ) , prawie cały czas mam brązowe plamienia ;/ co jest dość uciążliwe , jestem w trakcie drugiego opakowania i podobnie jak ty też mam kuracja na 3 miesiące , ale zobaczymy co będzie dalej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endomenka
Ja jestem w połowie trzeciego opakowania, na początku kołatania serca, uderzenia gorąca i stany depresyjne, z czasem wszystko ustępuję :) okresu brak, bólu brak.. trochę bolała mnie wątroba ale już jest dobrze. Czy pomaga na endometrioze? Nie wiem.. na razie mam spokój.. zobaczymy czy po pół roku brania zajde w ciąże.. mam endo III stopnia. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Dziewczyny mam pytanie jak się bierze ten lek czy między opakowaniami robi się przerwę nie ma na ten temat żadnych informacji za odpowiedz z góry dziekuję.. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teżmamdziecko33
hej ,ja brałam 4 miesiace bez przerwy bo te tabletki maja spowodowac zatrzymanie okresu tzw,,sztuczna menopauze'' jest o tym w ulotce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dziewczyny! Zaczęłam wczoraj 3 opakowanie i dziaij dostałam okresu? nie wiem czy to normalne, czy lepiej przejsc sie do lekarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iss 65
Witam, wiem że posty są dość staree, ale również zaczęłam walkę z endometrioza. Ginekolog kazał mi zaraz po zakończeniu opakowania antykoncepcyjnego przyjmować visanne. Miesiączki mimo zapewnień że nie powinnam mieć dostałam regularnie tak jak to nastepowalo przy tabletkach anty. Dziś 12 dzień dalszej miesiączki a raczej obfitych plamien. Po 8 dniach normalnego okresu radziłam się ginekologa ten kazał mi jeść podwójną dawkę visanne aż do końca plamienia. Tylko nie wiem ile to będzie jeszcze trwało.. Mialyscie może tak? Jestem zaniepokojona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) również przyjmuję lęk visanne. Przy pierwszym opakowaniu miałam jeszcze miesiaczkę. Teraz zaczynam 3 opakowanie i nie mam już okresu. U większości kobiet jest to normalne później (z reguly) nie bedzie okresu ani plamien. Ja jestem dobrej myśli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Jak dobrze że znalazłam tą stronę. Jestem 4 tygodnie po operacji usunięcia jajnika. Biorę visanne i też dostałam coś w podobie okresu. Stresuję się bardzo bo niby miało go nie być a jednak krwawię. Co prawda jestem dopiero w połowie drugiego listka z pierwszego opakowania ... więc moje pytanie czy to normalne. Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Jak tu żyć w takim stresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iss 65
Ginekolog przepisał mi dodatkowe tabletki primolut-nor w przypadku plamień i rzeczywiście po prawie 3tyg. plamienia ustąpiły :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
... i markery nowotworowe sa juz w porzadku, a wczesniej byly podwyzszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika_GOŚĆ
Cześć Dziewczyny, ja biorę Visanne, bardzo chciałabym zajść w ciążę, jednak zdiagnozowano u mnie endometriozę 2,8 cm, lekarka do której chodzę zrobiła mi nadzieję, że ten lek działa cuda.. No więc zaryzykowałam. Pierwszy cykl 3 miesiące - oczywiście ogromna nadzieja, że może jakoś tak zareaguję na lek iż to cholerstwo zniknie, USG pokazało że zmalało do 2,1 cm.. Zatem kolejne 3 miesiące... Na początku września kolejne badanie... I znowu ogromne nadzieje.. Jeśli chodzi o przebieg to miałam plamienia przez pierwsze 2 miesiące, brałam cyclonamine, teraz czuje się super, skutków ubocznych nie mam, nie przytyłam, może trochę humorów, choć mam wrażenie że chęć posiadania Dzidziusia całkowicie zablokowała dojście do mojego organizmu tych skutków o których się rozpisują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość13132
A i jeszcze dodam bo widzę, że dużo kobiet pisze na temat plamień i okresów. Z tego co czytałam w ulotce, są one możliwe i sama je miałam. Po rozpoczęciu 2 opakowania one mi całkiem znikły i się nie pojawiły. Co prawda nie wiem jak będzie później. Ginekolog mi powiedział, że one są ogólnie normalne jeśli trwają więcej niż miesiąc, jeśli by była taka sytuacja, że któraś z Was ma jednak go miesiąc bądź wiecej to musi niezwłocznie zgłosić się do ginekologa prowadzącego i tak jak mój lekarz powiedział trzeba odstawić bo to już nie okres czy plamienia tylko krwotok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość13132
Poprawka wcześniejszego komentarza tam miało być " jeśli NIE trwają więcej niż miesiąc" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Visannne
Visanne biorę na torbiel jajnika. Jestem w trakcie pierwszego opakowania. Plamień dostałam po ok 15 tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika_GOŚĆ
Witam, ponownie, niestety pomimo brania jak pisałam w sierpniu 6 opakowań Visanne, moja endometrioza nie zmalała. We wrześniu, po wizycie u ginekologa zdecydowałam się na zabieg. Wykonałam go 3 tygodnie później w klinice we Wrocławiu, endometrioza miała 3,5 cm i obecnie czekam na wyniki badania histopatologicznego. Operacja - bałam się ogromnie - naprawdę nic strasznego, dziś mija 2 tygodnie i 1 dzień, w szpitalu leżałam 2 dni, tego samego dnia już byłam "na chodzie". Obecnie mam zapisane Visanne na 2-3 miesiące, a potem rozpoczynamy starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćagata
Witam dziewczyny U mnie wykryto torbiel jajnika prawego endometrialną 3 cm, zapisano mnie na laparoskopie ale ginekolog do której trafiłam powiedziała mi że nie warto tak od razu poddawać się operacji i zaproponowała mi leczenie lekiem visanne. Dodam tylko, że o torbieli dowiedziałam się ponieważ miała duże bóle po prawej stronie. Dziś bóle się zmniejszyły choć nadal odczuwam, że coś na tym jajniku jest przy zmianie pozycji mam takie kłucia, czasami ból lub uczucie pełności po prawej stronie, właśnie kończę pierwsze opakowanie dostałam normalny okres, ale po tym okresie od tygodnia mam plamienia mało tego czasami pobolewa mnie też lewy jajnik. Mam pytanie czy któraś z was miała podobne dolegliwości a co najważniejsze czy którejś z was taki torbiel po tych hormonach się wchłonął (strasznie boję się operacji i nie mogę przestać o niej myśleć to chyba też nie pomaga w wyzdrowieniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika_GOŚĆ
Do Agaty: Opisywałam moją historię wyżej już niemniej jest bardzo podobna do Twojej, również wykryto u mnie torbiel endometrialną jajnika prawego o rozmiarze 2,7 cm na 2,2 cm. Objawy to bóle po prawej stronie, określiłabym jako kłujące, takie tępe kłucie, czasem również podczas współżycia.. :( Również w pierwszej wersji padło hasło laparoskopia co we mnie w środku wzbudziło niemal PANIKĘ, byłam tak nastawiona anty operacja że Visanne wydawało mi się błogim ratunkiem przed cięciem.. Zaczęłam brać Visanne plamienia trwały niemal miesiąc po zakończeniu okresu, na wyciszenie ich dostałam Cyclonamine i faktycznie pomogło, kolejne miesiące to brak bólu, brak okresu i brak plamień. Niestety torbiel zmalała jedynie o 0,5 cm i stanęło. Finalnie zdecydowałam się na zabieg o czym pisałam już wyżej. Agatko, nie taki diabeł straszny z tą laparoskopią ! A blizny są maluteńkie a jestem dopiero 3,5 tygodnia po zabiegu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Moja historia z endometriozą zaczęła się 5 lat temu zdiagnozowano u mnie torbiel na prawym jajniku szybko została usunięta wynik wskazał endometriozę II stopnia . Niestety po 5 latach Powróciła w kwietniu miałam laparoskopię która wskazała obecność endometriozy już na obu jajnikach. Po zabiegu otrzymałam lek Visanne biorę 5 miesiąc i od miesiąca bardzo delikatnie ale jednak plamię - zaznaczę że z końcem sierpnia byłam u swojego lekarza i wszystko było w porządku . Nie wiem co jest przyczyną ponieważ poza tym czuję się dobrze . Co prawda co miesiąc pojawia się miesiączka która trwa jeden góra dwa dni i również jest w formie delikatnego plamienia rozróżniam ją tylko tym że towarzyszy jej delikatny ból jajników porównywalny do miesiączkowego. Zapisałam się do swojego lekarza wizytę mam w piątek . Mam ogromną nadzieje że wszystko zakończy się dobrze na pewno napiszę . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasia
Witaj Mika. Jestem z Wroclawia. Mozesz napisac gdzie mialas operacje? Moj meil misiu006@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaa1
Witam. Biorę Visanne drugi miesiąc i czuję się źle. Ustawicznie plamię (brązowa krew), bolą mnie stawy i mięśnie, nie śpię (ledwo juz patrze na oczy), mam mocno obniżony nastrój (depresyjny) i jestem nerwowa. Dzisiaj postanowiłam przerwać kurację bo nie dam rady jej kontynuować. Endo mam od 7 lat. Od tego czasu przeszłam 5 operacji. Laparoskopowo. Po ostatniej, na drugi dzień już jechałam do domu. Na mnie akurat goi się jak na psie, więc nawet po tych 5-ciu laparo nie ma śladów. Trzymajcie się. Walka z tych dziadostwem jest ciężka. Ja postanowiłam zawalczyć medycyną alternatywną. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia w 2017 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćToska
Paula jaki rodzaj masz tej endometriozy .? U mnie w tym tygodniu wykryto w usgnaciekajaca na jelita i nie wiem c się operować bo ciągle boli mnie po lewej stronie Kiedy czytam o tym leku to są tak różne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek21
Cześć dziewczyny! Opowiem wam moją historię. Zaczęło się to 2014 poszłam pierwszy raz do ginekolog, okazało się że mam na dwóch jajnikach torbiel, nie pamiętam teraz wymiarów, zaczęłam stosować różne rodzaje tabletek anty, jaki mi pani dr przepisała, po pierwszych tabletkach po ponad pół roku z jednego jajnika torbiel zniknęła na drugim się powiększyła, dostałam następne tabletki, ale było jeszcze gorzej torbiel się powiększał, dostałam znowu, niby się zmniejszał ale nie do końca, pani dr stwierdziła że to torbiel endo nie ma już wyjścia trzeba położyć mnie na stół.. no trudno bałam się strasznie ale dałam radę robili mi laparoskopię .. w kwietniu pani dr kazała przyjść na kontrole po 4 tyg więc tak też zrobiłam umówiłam się na wizytę po 4 tyg okazało się że torbiel wrócił .. następne tabletki przez pół roku torbiel znowu się zwiększa.. koszmar ;( pani dr stwierdziła że nie ma wyjścia znowu chce położyć mnie na stół teraz mam dopiero 21 lat .. a po operacji chce mnie "zablokować" na pół roku .. powiedziałam o nie, tak nie będzie że rok po roku będą mnie operować, szkoda że wcześniej nie posłuchałam rodziny i nie poszłam do innego ginekologa, no trudno, dotarło do mnie dopiero po fakcie, umówiłam się na wizytę do tego lekarza który w tamtym szpitalu przygotowywał dziewczyny do operacji lub wykonywał operację ( myślę sobie pójdę jeśli powie mi to samo co tamta pani to trudno poddam się następnej operacji) przyszedł dzień wizyty człowiek cały zestresowany dziś okaże się czy będę znowu miała operacje.. powiedziałam panu dr co tamta pani mi powiedziała doktor się zdziwił i aż sam mówi pani w tak młodym wieku ma być blokowana? po co to pani, lekarz zbadał stwierdził że wypisze mi vissane( ze pewnie pani dr wypisała mi te tabletki od razu po zabiegu) byłam zdziwiona i mówię miałam vibin marvelon dionelle ale visanne nie .. doktor bardzo zdziwiony że po zabiegu nie miałam tych tabletek, przepisał i stwierdził że torbiel ma 2.7 cm.. zaczęłam brać od marca 2016 zmniejszał się 0,5 co 3 miesiące ostatnio na wizycie byłam w listopadzie powiedział ze bardzo ładnie się zmniejsza ze to mogą być moje ostatnie 3 opakowani, na wizytę mam iść w półowię lutego i się okaże czy będę dalej brać tabletki czy już odstawię, lecz od półowy grudnia do dzisiaj mam plamienia.. jutro telefon do dr... moje skutki uboczne po visanne to humorki (straszne) uderzenia gorąca, przytyłam przy tych tabletkach 7/10 kg .. nic innego nie zwróciło mojej uwagi. Drogie dziewczyny życzę wam dużo zdrowia ! nie dajcie się tym torbielą walczcie do samego końca! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×