Odpowiedz na ten temat

wczesne objawy ciazy pomocy

• kizia mizia 2004.05.05 [00:58]
    czy po tygodniu mozna stwierdzic ciaze? mam kłucie w dole brzucha jak przed okresem, suchosc w ustach i dzis naszedł mnie straszny smak na koreczki śledziowe w occie (chociaz nie przepadam),,czy po tygodniu m moga to byc oznaki CIĄŻY???????????????????????????????? PLIS PISZCIE SZYBKO KOBITKI
  • zgodze się ze Stephani 2004.05.07 [14:03]
    tydzień to zdecydowanie za wcześnie by kobieta mogła odczuwac typowe obiawy dla ciązy.Ale w aptekach są dostępne najczęsciej testy które wykrywają ciąże już 14 dni po zapłodnieniu ich koszt to 8-15 zł ale ostatnio nawet znalazłam test gdzie wykrywa po tygdoniu tylko że jest owiele droższy bo w granicach przeszło 20 zł
  • Lusia 2004.05.12 [08:47]
    Każda kobieta odczuwa to inaczej...ja tydzien po zapłodnieniu podejzewałam ciąże...bóle brzucha, głowy, bolące piersi......itp. zróbcie dziwczyny test z takim bobaskiem quick ...nie pamiętam dokładnie , sa bardzo dokładne i daja miarodajne wyniki juz po 6 dniach od zapłodnienia.....pozdrawiam
  • beta27 2004.05.12 [11:28]
    Nie popadajmy w paranoję. Pierwsze słyszę,aby "odbijanie" było objawem ciąży oczko.gif , zwłaszcza przy regularnym braniu tabletek "anty". a słyszała która o autosugestii????????? Niewątpliwie objawem jest spóźniająca się "@", a potem to już zależy: mdłości,senność,częste oddawanie moczu,drażliwość piersi,drażlwiość nastrojów i humorków oczko.gif ,apetyt na różne przysmaczki,itp. Testy są dziś raczej wiarygodne-więc polecam w ten sposób rozładować stresik-a co do wizyty u gina to lepiej nie pędzić za wcześnie-ja-już gdzieś pisałam to wcześniej oczko.gif -poleciałam po tygodniu i nic nie mógł stwierdzić,a po dwóch widać było pecherzyk żółtkowy-a potem to już bijące serduszko...ech.........usmiech.gif
  • Lusia 2004.05.12 [11:40]
    beta27 ma rację......brak miesiączki, bóle brzucha sennosc.potem test...taka kolejnosc była tez u mnie........i bedę mamusią o czym juz wszyscy wiedzą usmiech.gif
  • TAKSOBIEMAMA 2004.05.13 [17:28]
    A ja wczoraj zrobiłam test - pozytywny. Podejrzewałam, że jestem -15 dni bez okresu przy wcześniejszych nigdy się nie spóźniających. Sama nie wiem co czuję... moim pierwszym objawem był strach przed bieganiem. Nie mogę zmusić się do biegania dziwne...?
    Wczoraj nie chciałam być w ciąży a dziś w pracy stwierdziłam, że nie chcę stracić "bejbiaka". A sytuację mam opłakaną bez mieszkania, małżeństwa i okropną atmosferę w pracy- zwolnienia. A ja jak na złość awansowałam i otwarto mi drzwi do kariery. Paranoja...Teraz boję się, żę zrobiłam kruszynie krzywdę....swoim nie BHPowskim trybem życia...Kurcze jak ja to powiem szefowej? a a co do objawów to mam często czkawkę i biegam do WC co 2 godz na siusiu a kiedyś chodziłam 3 razy dziennie a i piersi mam duże i nie przytyłam, waga stoi w miejscu ale nie mogę wejść w obcisłe jeansy- tak jakoś spuchłam i jem pomidory, makaron, zupę pomidorową a kiedyś nie lubiłam. Za kilka dni mam umówioną wizytę u lekarza i wtedy zobaczymy (a znalazłam sklep wysyłkowy ubraniowy w internecie dla przyszłych mam ) Trzymjacie się ciepło. PA
  • nineczka 2004.05.17 [10:28]
    a czy zgaga moze byc tym wzcesniejszym objawem ciazy...?
    czy ciaza moze wystapic, jesli w zeszlym miesiacu mialam normalny okres - obfity, 5,6 dni, a tylko w zeszlym miesiacu moglam sie obawiac tej ciazy - w tym nie mialoby jak do niej dojsc - chyba, ze wiatropylnnie - ale jednak te bole brzucha mnie niepokoja. i te mdlosci (ale nie rano, tylko raczej w ciagu dnia. i co nie zjem, to zaraz mi niedobrze - ale nie wymiotuje. tak jakby chaioloby mi sie za przebroszeniem beknac, ale nie moge....:/). od jakiegos tygodnia - jak teoretycznie zawsze przed okresem - mam bole piersi (nie sutkow). mialam zatwardzenie jeszcze pare dni temu, teraz mi w sumie to przeszlo. i dzis odczulam jaki bol..hmm... lewego jajnika. mam dzis 31 dzien cyklu, ale cykle mam nieregulerne (ostatnie 3 miesiace - 30 dni, 32 dni, 27 dni)....
    mam podstawy sie obawiac??
  • yozeda 2004.05.24 [21:09]
    Pewnie, ze tak, jest to mozliwe, ale niekoniecznie. Radze wybrac sie do ginekologa. Nigdy nic nie wiadomo. Pozdrawiam.
  • sasa 2004.06.15 [12:47]
    hej! niedawno zrobiłam sobie test (ten z bobaskiem) i wyszło mi że nie niestem w ciąży... jednak obawiam się że test nie wykryła ciąży, a to dlatego, że zrobiłam go na 7 dni przed planowaną miesiączką, a wyczytałam w internecie, że testy trzeba robić dopiero jak się okres spóźnia.... może ja tu czegos nie rozumiem. proszę was pomóźcie mi tą sprawę rozwikłać!

• gina 2004.06.21 [16:10]
    wlasnie, jak to jest z tym testem? czy jak sie go zrobi wczesniej to dziala?
    ja od wczoraj zle sie czuje, mam bole brzucha i mdlosci, nie wymiotowalam ani nic. zrobilam dzis rano test, powiedzial mi ze NIE. stosuje od dwoch miesiecy reguralnie tabletki, ale tyle sie juz naczytalam, o wpadkach pomimo tabletek, ze sama nie wiem co myslec... poza tymi mdlosciami nie mam zadnych innych objawow typu bole piersi czy dziwne zachcianki. obliczylam, ze gdyby tfu tfu doszlo do wpadki to bylby mniej wiecej 4ty tydzien...
    okres mam dopiero za 2 tygodnie - czy w takim razie skoro test powiedzial dzis NIE moge byc spokojna?

• gina 2004.06.21 [17:07]
    up...
  • Niewiniątko 2004.07.15 [13:17]
    ja mam podobny problem bo wlozylam sobie meski narzad prawie po sotsunku i boje sie ze cos moze z tego wyjsc.oczywiscie przed pelnym stosunkiem moj partner zalozyl prezerwatywe a pozniej ja wyrzucil i sie umyl.ale dreczy mnie swiadomosc ze te plemniki mogly przezyc i moglo byc cos jeszcze tam w srodku. a przez moment kochalismy sie bez gumki.pomocy!!!!!!! prawdopodobnie mialam dni plodne
  • rosseli 2004.07.15 [15:32]
    nie boj sie nic
    nic z tego nie bedzie

• Karollka 2004.07.16 [13:55]
    Ja ma pytanko: bralam regularnie tabletki ale zdarzylo mi sie zapomniec jednej :mialam ja wziasc o 20 a obudzilam sie o 9 i przypomnialo mi sie ze zapomnialam wziasc wiec wzielam od razu po przebudzeniu. Rano kochalismy sie z moim chlopakiem.jakby ni ebylo minelo 12 godzin wiec trozske sie boje,To byla 4 tabletka z nowego opakowania czyli pierwszy tydzien .Jak duze jest prawdopodobienstwo ze doszlo do zaplodnienia dziewczyny. Troszke ostatnio brzuch mnie pobolwe ale nie wiem czy to z zdenerwowania czy to moze jakies pierwsze objawy?????
  • abakakew 2004.07.18 [23:02]
    Chyba mam problem. @ spoznila mi sie o 6 dni. W tej chwili jestem w drugim dniu trwania i nie minely mi objawy takie jak wzdecie i bolesnosc piersi. Zazwyczaj mijaly, a do tego okres jest skapy i brunatny. W trakcie owulacji piescilismy sie z partnerem, nie bylo pelnego stosunku. Po ejakulacji partner mnie juz nie dotykal. Wczesniej, przed wytryskiem piescil mnie i obawiam sie, ze plemniki te z wydzieliny mogly sie dostac na paluszku. Czy jest mozliwosc ze jestem w ciazy? Jutro zrobie test, ale panicznie sie boje.
  • zakłopotana 2004.07.20 [12:50]
    miesiaczka mi sie skaczyła 12 kochałam sie 16 bez zabezpieczenia i nastapił wytrysk nasienia .... jaka jest mozliwosc zajscia w ciaze?
  • wiktoria...... 2004.07.20 [13:35]
    Czy ktos mi pomoze? Czy moje nastepujace dolegliwosci moga byc wskazywac na ciaze?
    Otoz okres mi sie spoznia juz 6 dni(wczesniej az tyle okres sie nie spoznial), czesto jestem senna, zmeczona, moje podbrzusze sie powiekszylo-wzdelo (mam cholernie twarde podbrzusze),czuje dziwne bole brzucha, w ciagu ostatnich dni mam klopoty z wyproznianiem...Jak narazie nie widze zmian w piersiach, nie bola mnie...Czy moge byc w ciazy? czy takie sa objawy, wczesne objawy ciazy?
  • Wielkie B 2004.07.20 [19:23]
    Zaklopotana za malo konkretow. Jest mozliwosc zajscia w ciaze, bo tylko wstrzemiezliwosc chroni na 100% usmiech.gif A tak powaznie to za malo napisalas informacji np. ile dni trwa u ciebie cykl i przez ile dni ostatnio mialas miesiaczke.
  • 25-ka 2004.07.21 [09:22]
    Cześć dziewczyny.

Ja mam pytanko w związku z bólami brzucha. Czy są one podobne do tych, jak przed okresem?Bo od tygodnia boli mnie brzuch, jak bym miała dostać okres, a tu nic (spóźnia się 2 dni).Czyżby coś z tego było?
  • coetze 2004.07.21 [10:53]
    ja nie wiem dziewczyny ale cos mnie tu smieszy, piszecie np. boli mnie brzuch czy jestem w ciazy? albo mam biala brodawke, czy jestem w ciazy? to doprawdy zabawne,przeciez to wy same powinnyscie wiedziec czy jestescie w ciazy czy nie czy jest mozliwa bo np. macie gdzies zabezpieczenie
    objawy ciazy takie wczesne to: zatrzymanie miesiaczki (choc niekoniecznie bo bywaja plamienia), bolesnosc brzucha , boli podobnie jak przed okresem, obrzmiale piersi, moga wystapic bole macicy takie delikatne rozciaganie, generalnie kobieta moze czuc sie tak jak przed okresem ,2 dni spoznienia to chyba zadne spoznienie trzeba czekac albo zrobic test najlepiej krwi b-hcg poniewaz te z apteki nie sa wiarygodne
  • egrewagra 2004.07.23 [00:23]
    Witam mam wielki problem kochałam się z moim chlopakiem i bardzo chcemy mieć bejbika zrobilismy to dwa tygodnie temu i juz drugiego dnia mialam bole brzucha,bolaly mnie piersi,jakis czas pozniej mialam mdlosci i lekkie zawroty glowy,oraz jestem ciagle jakas senna.Dlatego bardzo bym chciala wiedziec czy to sa objawy ciazy i czy moge byc w ciazy a bardzo bym tego chciala, ale niepokoji mnie jedna rzecz to ze dostalam miesiaczke zawsze mam ja regolarna a teraz dostalam 4 dni wczesniej wiec zastanawia mnie jedna rzecz slyszlam ze w pierwszym miesiacu moze wystapic miesiaczke jesli jest sie w ciazy ale nie mam tej pewnosci i dlatego do was pisze prosze pomozcie mi bo sama nie wiem co mam o tym sadzic kupilam sobie test ciazowy ale moge dopiero go zrobic jak mi sie okres skonczy ale do tego czasu chcialbym bardzo wiedziec czy mozna miec bejbika jesli sie ma okres w 1 miesiacu.Prosze odpiszcie do mnie jak najszybciej bardzo mi na waszej opini zalezy.Pa.Aha i mam jeszcze jedno pytanie czy bola brzucha podczas ciazy sa powazne i czy grozi to poronieniem. Do ginekologa sie nie moge narazie wybrac bo nie ma ani jednego sa na wakacjach wiec prosze o szybka odpowiedz.
  • Ona** 2004.07.23 [07:59]
    Bardzo sie boje. Wspózylam z moim chlopakiem zaledwie cztery razy, w tym 3 razy z prezerwatywa, do wytrysku dochodzilo na zewnatrz, ponadto robilismy to w dniach nieplodnych. Mialam przewaznie nieregularne cykle, ale przez ostatnie dwa miesiace trwaly 30 dni. 28 dnia cyklu wspolzylismy bez zabezpieczenia, ale wytrysk byl poza. Okres powinien nadejsc juz 6 dni temu, mam obrzmiale piersi, bole brzucha, jestem rozdrazniona. Ostatnio mialam problemy z pecherzem, praktycznie mialam jego zapalenie. Ponadto bardzo denerwuje sie ciaza, zyje w ogromnym stresie. Czy wszym zdaniem jestem w ciazy. Planuje zrobic test jak najszybciej.
  • coetze 2004.07.23 [08:35]
    do ona: nie sadze abys miala pojecie kiedy masz dni plodne a kiedy nie tym bardziej ze jak mowisz masz cykle regularne kobiety zachodza w ciaze nawet podczas okresu, tuz przed lub po wiec sobie tak nie obliczaj, kazdy stosunek moze skonczyc sie ciaza to takie ryzyko ktory dorosly czlowiek podejmuje kochajac sie z 2 osoba, chodzi o pewna odpowiedzialnosc jesli nie planujesz dziecka to zabezpieczaj sie jak najlepiej a stosunek przerywany to przepraszam zadna antykoncepcja, miesiaczka owszem moze przesunac sie z powodu choroby pecherza zrob test ale krwi
  • coetze 2004.07.23 [09:18]
    oczywiscie mialo byc cykle nie regularne
  • Ona** 2004.07.23 [09:31]
    Dziekuje Ci Coetze za odpowiedz, dodam ze prowadze równiez obserwacje sluzu, i dokladnie midzy 14- 16 dniem ,mam go wiecej. Zdaje sobie sprawe ze przerywany to zadne zabezpieczenie, ale pocieszam sie ze taki zbieg okolicznosci jak owulacja w 28 dniu cyklu, zapodnienie z powodu sluzu, pomieszanego z plemnikami, to ogromny niefart. Czy czesto zdarzaja sie ciaze w takim przypadku. oczywiscie wiem ze jest taka mozliwosc, ale jak czesto?
  • egrewagra 2004.07.23 [11:07]
    do coetze dziekuje za udzielenie odpowiedzi.Jutro wykonam test i się upewnie ale tobie bardzo dziekuje ulżylo mi po twojej wypowiedzi.Jeszcze raz dziekuje.
  • coetze 2004.07.23 [11:29]
    ale jesli te bole brzuszka sa duze i duze plamienie a podejzewaz ciaze to moim zdaniem powinnas udac sie do lekarza nawet na pogotowie bo nie wiadomo nie wiem jak boli cie brzuszek sama ocen
  • coetze 2004.07.23 [11:30]
    acha i jeszcze jedno bo chyba wyniklo jakies nieporozumienie ja nie jestem ginekologiem, pisze to co wiem i to co mysle
  • coetze 2004.07.23 [12:57]
    czytajac swoje posty wiem juz dlaczego mozna bylo mnie mylnie ocenic w jednym z postow pisalam ze dosc juz mam w gabinecie dziewczyn ktore placza bo zaszly w cize, nie chodzilo mi o moj gabinet tylko o gabinet mojego gina gdzie czesto widywalam mlode dziewczyny placzace i dopytujace sie o antykoncepcje "po". nie myslalam ze tak mozna kogos szybko ocenic, interesuje sie medycyna od kilku lat czytuje wiele ale nie jestem lekarzem nigdy tego nie napisalam a na pytania czy jestem lekarzem nic nie odpowiadalam bo wydaly mi sie smieszne jak mozna tak szybko kogos oceniac kim jest itd., ludzie interesuja sie wieloma sprawami ja np. medycyna.
  • do sasanka 2004.07.23 [21:27]
    plamienie, czyli jakies 3 dni. krotki i skapy. pozdr
  • mam pytanie.... 2004.07.23 [21:30]
    mam nieregularne okresy, jednak bacznie obseruje sluz. wiem, ze w dniach plodnych jest on ciagnacy sie i przezroczysty. czy jesli konkretnie go wypatrze, i jestem na 100% pewna ze mialam go tylko w ciagu np. 5 dni, to mam pewnosc, ze w tych dniach kiedy go nie mam w ciaze zajsc nie moge...? (oczywiscie odejmujac i dodajac 2 dni wczesniej i pozniej, bo jak widomo pleminiki tyle jeszcze w nas moga wytrzymac)
    pozdr i z gory dzieki za odp

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...