Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kaśśśka

Wstyd u ginekologa

Polecane posty

Gość kaśśśka

Mam pytanie , otoź nigdy jeszcze nie byłam "tam " badana . Jak wizyta wygląda wiem . Ale proszę napiszcie prawdę - nie poraziło was ze wstydu ?? Już rozebranie się do naga przy obcym jest dla mnie trudne , a jeszcze leżeć z wypiętą c@@@@ i być oglądaną " w środku " brrr, jakieś wzierniki , manipulacje - jak wy to znosicie ?? ,Dodam jeszcze wstydliwe pytania jakie podobno zadają - myślę że tam się jeszcze poryczę albo ucieknę spod drzwi ... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstydliwe pytania? :o Pytają zwykle czy to pierwsza wizyta, czy jesteś dziewicą ( jesli jesteś nastolatką ;) ) i czy masz jakiś problem ;) Aha, i o miesiączki. Pewnie, że badanie ginekologiczne nie jest przyjemne, ale jest do przeżycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasz radę....
Pytania nie są wstydliwe, a co do samego badania, to po prostu załóż dłuższą bluzę, usiądź na fotelu, rozkracz się i jakoś przeżyjesz. Badanie nie boli, ale jest nieprzyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też panicznie się bałam, nie mogłam spać po nocach, kilka razy się wybierałam, ale nie mogłam tam wejść. W końcu się przemogłam, zobaczyłam mnóstwo pacjentek w poczekalni i zdałam sobie sprawę z tego, że dla takiego lekarza to codzienność. Jedyną rzeczą jakiej bym nigdy w życiu nie zrobiła, to nie poszłabym do faceta ginekologa. Wolę jechać 30 km i iść do kobiety, aniżeli do faceta. W tej kwestii przemóc się nie mogę. Pytania w stylu: \"kiedy miała pani ostatnią miesiączkę\" uważasz za wstydliwe? Nie przesadzaj. Jedyne osobiste pytanie, to tylko: \" czy pani współżyła\". Lekarz nie pyta o szczegóły Twojego życia intymnego.:P Badanie może nie jest zbyt przyjemne, ale trwa tylko chwilę. Na początku myślałam, że posiedzę na tym fotelu 5 minut, a w rzeczywistości nawet 2 minuty nie minęły.;)
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbareńka21
dla mnie to też ciężkie przeżycie. ja chodzę do starszej już pani ginekolog i jest mi trochę lżej. nie wiem czy dałabym radę ściągnąć majtki przed obcym facetem...czuję się zażenowana :( gdy muszę się wypiąć.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrinn2222
ja tez nigdy nie bylam u ginekologa a ide za tydzien musze bo zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne wiec badanie jest konieczne i ide do faceta.Facet to taki sam lekarz jak i kobieta.Nie ja jedna chodze,chodzi do niego cala masa pacjentek a on naogladal sie do bolu wiec dla niego to normalne. A jest najlepszym lekarzem-ginekologiem w naszym miescie wiec wole isc do niego.Przynajmniej wiem ze jestem w dobrych rekach.A pokazanie "co nieco" to dla niego codzienny widok :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słuchajcie
Owszem zdarzają się i kobiety i faceci -ginekolodzy którzy mogą spowodowac jakis tam uraz. Ale bez przesady. Ja np wole chodzić do faceta. Trafiłam na naprawde świetnego lekarza. Powiem wam że jak go pierwszy raz zobaczyłam to tez byłam niepocieszona-młody i bardzo przystojny i jakos tak głupio mi sie zrobiło. Jak wielu z was. Ale przemogłam się i teraz mam dobrego i fachowego lekarza. Z kolei mam niemiłe doświadczenia z kobietami-ginekologami. A dla nich to naprawde codzienność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynasz brać tabletki
a dopiero idziesz do ginekologa? Dziwne, bo zazwyczaj najpierw lekarz bada a potem przepisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśśśka
Dzieki że piszecie , o tych pytaniach to pytałam bo podobno można uslyszeć -"kiedy pani współżyła ostatnio "-czy to prawda? . Ja mam prawie 18 lat i kochalam się tylko parę razy z moim chlopakiem . Nikt poza nim "tam " mnie nie oglądał .. dlatego się wstydzę , poza tym forma tego badania jest , że tak powiem upokażająca,takie rozkraczenie przed obcą osobą ... . .Jak pierwszy raz to pokonałyście ? Ja w ultra stresowych sytuacjach zaczynam się jąkać - nie chcę wyjść na jakąś idiotkę . Co do facetów to też nie chcę ,ale ostatnio usłyszałam że niektore gin-baby też potrafią być okropne... . No i czy jak ktoś jest jeszcze niepełnoletni to czy nie wykrzywiają się -jak zobaczą że już współżyłam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja pierwsza wizyta u gin
wypadła koszmarnie. Po prostu źle wybrałam lekarza, poszłam na ubezpieczalnie, a tam pani doktór nie była zbyt delikatna, musiałam aż po wizycie brać leki przeciwbólowe. Teraz jest zupełnie inaczej zmieniłam lekarza i nie czuje skrępowania. Można się przyzwyczaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja pierwsza wizyta u gin
trzeba myśleć o czymś miłym w trakcie badania, osobiście radze założyć spódniczkę, luźną do kolan, będziesz czuć się swobodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu - ja nigdy nie spotkałam się z pytaniem \"kiedy współżyłam ostatnio\". W końcu to moja prywatna sprawa. natomiast faktycznie lekarz POWINIEN zapytać czy współżyjesz, czasem pyta jak się zabezpieczasz - chodzi o to żeby ewentualnie pomóc Ci w podjęciu decyzji o sposobie antykoncepcji, czy omówić z Tobą jakieś Twoje wątpliwości (jeśli będziesz chciała). Zawsze możesz tez uprzedzić, że ponieważ jest to Twój pierwszy kontakt z ginekologiem, to jesteś troszkę zestresowana czy przejęta. Dobry lekarz to zrozumie i postara się odpowiednio delikatnie z Tobą postępować. Popytaj może koleżanki, czy jakieś kobiety z rodziny, którego lekarza Ci polecają. Nie chcę straszyć, ale niektórzy z nich niestety nie mają podejścia do pacjentek, więc zawsze bezpieczniej do takiego już \"zaznajomionego\" pośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrinn2222
tak wypisał narazie tylko jedne opakowanie,dalej bedzie mogl mi wypisac jesli sie zbadam.Jesli mnie nie zbada - nie wypisze tabletek.I skonczy sie tylko na 1 opakowaniu,ktore i tak niewiele da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja poszłam z mamą, mimo ze nigdy ze soba nie rozmawiałyśmy na temat sexu czy dojrzewania, ale jakoś czułam się bezpieczniej jak ona była w poczekalni. ale pierwszej wizyty nie wspominam dobrze, trafiłam na dwie starsze baby, które na mnie nakrzyczały ze się spinam jak wkładała mi jedna wziernik :O. pozniej chodziłam juz tylko do facetów, jedynie ostatnio byłam u kobiety ale jeszcze mnie nie badała. faceci są delikatniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** ***
niestety pytają o ostatni stosunek, bo np nie można się kochać 24h przed pobraniem wymazu do cytologii, bo wynik jest niemiarodajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurrrrrrwwwaaaaaaa
a ja mam 26 lat i nie bylam i nie pojde:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To napisze Wam coś śmiesznego
:D rok temu mialam atak bólu i wzieło mnie pogotowie:o Nigdy wczesniej nie byłam u ginekologa:o a trafiłam na ginekologie do szpitala gdzie mnie lekarz badał odbytem:o i przeżyłam po czym przewieźli mnie do innego szpitala gdzei na wstępie badała mnie pani dr ale już normalnie po czym musiałam niestety zostać w szpitalu wiec poszłam sie położyć do wyznaczonej sali i nagle wołają mnie wiec ide - badanie - myśłe ok :D mialam pzred chwilą jedno więc kolejne nie bedzie złe:D Wchodzę a tam... ;) Stary lekarz stoi przy kozetce koło kozetki babka(pomagała mi wejśc na kozetkę) naprzeciw mojej cipki 4 młodych afcetów-praktykantów , po mojej lewej 3 babeczki młode i wszyscy się gapili na moją cipkę;) Oczywiście jak się rozkroczyłam to mi się przypomniało,ze mam stringi:P(byłam w szlafroku:) wiec grzecznie z uśmeichem wstałam,wdjęłam je figlarnie patrząc na młodych lekarzy:D i spowrotem usiadłam na kozła:D I przeżyłam:D Ani badania odbytem:o ani peirwsze w moim życiu badanie normalne przez babe ani drugie przy tylu ludziach nie zrobiło na mnie wrażenia:D co wieej wspomninam to ze śmiechem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** ***
pójdziesz :P i jeszcze zamiast jednego lekarza będzie Cię oglądało 10 z zagranicy co przyjadą do Polski-kraju 3 świata obejrzeć sobie w ramach nauki jak wygląda rak szyjki macicy w zaawansowanym stadium nie mieści mi się w głowie jak można być tak głupim w tym wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
w porównaniu z wizyta u proktologa badanie ginekologiczne to pestka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśśśka
Dzięki że piszecie , trochę się ośmielam . Ale jeszcze zapytam - otóż usłyszałam historię o rejstratorce która wparowała do gabinetu jak dziewczyna leżala na fotelu -czy w związku z tym domagać się by porządnie zamknięto drzwi - czy lekarz nie najeży się jak się tego będę domagać ? . No i jeszcze ile osób jest w gabinecie -czy poza lekarzem , jeszcze jakieś pielęgniarki itp ?? . Bo podobno siedzi czsem jakaś baba od pomocy/papierów . Specjalnie mi się nie uśmiecha dodatkowe towarzystwo , pamiętam parę lat tem\u przy jakimś badaniu musiałam się rozebrać , to że przy lekarce to jeszcze , ale było też jakieś nadęte babsko nie podobało mi się to . I na koniec , może głupie pytanie - ale czy to badanie boli ??? Mam na myśli że wkłada palce no i jakieś wzierniki itp - czy to bardzo nieprzyjemne uczucie ?? Pytam bo chcę wiedzieć czy tak ma być , czy po prostu lekarz jest niedelikatny . Pozdrowienia dziewczyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sie czego wstydzic, to tylko lekarz, pomysl o tym ile kobiet on oglada dziennie, i pomnoz to przez 7(bo pewnie w weekendy przyjmuje prywatnie:P) nie mysl o tym badaniu z tak wielkim stresem, robisz to tylko i wylacznie dla siebie i swojego dobra, ile to potrwa prawie nic, samo badanie z 2min, czy boli, zalezy od lekarza, ogolnie malo przyjemne, szczegolnie jak sie tak nastawisz, ale szybko minie i spoko na jakis czas;) powodzenia ps nie musisz prosic o zamkniecie drzwi, bo pewnie oprocz tego bedziecie za parawanem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 55yy
piszzcie dla młodych temat idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
jeszcze nigdy tam nie byłam ale mam iść za tydzień . strasznie się boję jak tam jest ? wstydzę się rozebrać przed facetem i rozkraczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 333333
jak jest na tym fotelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facet to facet badanko młodej ładnej dzieczyny zawsze jest przyjemne dla mężczyzny. myślicie że lekarze to impotencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylam niedawno pierwszy raz
u pani gin. mam sraszne bole. wiec,, powiedzilam jej co mi dolega, zaznaczylam ze to pierwsza wizyta ze sie stresuje:P pytala o wspolzycie miesiaczki gdzie boli czy byly inne problemy... byla taka .. hmm.. oschla ale ok. władowałam sie na samolot:) myslalam wtedy o czyms innym niz to ze ktos mi cipke oglada:)aha, ja polecam isc do starszej pani doktor. mloda bardziej by mnie stresowala. przezylam badanie przed odbyt paluchem:P a pozniej jeszcze u pana doktora(!) starszego pana:P badanie usg przez odbyt. trwalo dlugo:P ale bl mily. mowil mi ze mam prawo sie stresowac itd ale ze juz chwilke zaraz konczymy, spokojnie... nie boj sie, to tylko lekarz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylam niedawno pierwszy raz
mowie wam, idzcie do dojrzalej pani:) mniej stresu:) samolotu sie nie bojcie. mi powiedziala jak wejsc na niego. spokojnie, krok po kroku. to tylko chwila stersu i krepowania a moze wam uratowac zycie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz troche doswiadczona
Ja poszłam do faceta :) Mama namawiała na babkę, ale ja jakos wole faceta :) Trafiłam na super lekarza, był miły i prawił mi komplementy ;)) Ale przyznaje, stres przed wejsciem był bardzo duzy, ale przezylam. Badanie spoko :) Nie czułam bolu, bylam rozluzniona, a cala sytuacja mnie lekko bawiła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×