Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wysoka prolaktyna

Polecane posty

Gość gość

Witam, we wrześniu ubiegłego roku zauważyłam u siebie mlekotok konsultowałam to z ginekologiem dostałam skierowanie na poziom prolaktyny. Miałam poziom prolaktyny dwukrotnie większy niż norma. Dostałam bromergon 1 tabletka wieczorem po 2 miesiącach miałam nadal zrobić badanie na prolaktyne -spadła bardzo mało. Dostałam 2 tabletki bromergonu (rano i wieczorem) po miesiącu prolaktyna spadła do normy (niskiej normy). Pani ginekolog znów wróciła do 1 tabletki na dzień, biorę już miesiąc i widzę że nadal mam mlekotok... Moje pytanie jest czy powinnam się leczyć u ginekologa czy endokrynologa? Oraz czy nie powinnam dostać skierowania aby sprawdzić czy nie jest to gruczolak przysadki? Dodam że mam 19 lat, miesiączkuje jedynie cykl jest długi bo co 30 parę dni. Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Byłaś z tym drugim wynikiem u gina? Jak nie to idź nawet do lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie do Endokrynologia i jak najszybciej idź do niego . Ja sama już od 17 lat leczę się u Endokrynologa na Hiperprolaktynemii i Acromegalie . Zapytam się ciebie o coś jeszcze , czy nie zauważyłaś o siebie jakiś dziwnych zamian w wyglądzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Sorry widzę że jednak pokazała ten drugi wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem o jakie dokładnie zmiany w wyglądzie chodzi, ale prócz takich problemów ostatnich jak z cerą (wysuszona bardziej) lub wypadaniem włosów to raczej nic nie zauważyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Nie prolaktyna podwyższona może być również podobna do Acromegalii . U mnie też zaczęło się od mlekotoku i zarazem naraz za ciasne stare buty się porobiły. Tylko z ciekawości się zapytałam . Radzę ci iść do lekarza jak najszybciej ale do Endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Te dwie przypadłości mają dużo ze sobą wspólnego. Przysadka wydziela Prolaktynę i jak w moim przypadku również hormon wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Powiem ci jeszcze że możesz w przyszłości mieć kłopoty z zajściem w ciążę przy wysokiej Prolaktynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Popytaj się również na temacie gruczolak przysadki są tam tacy same osoby jak i również mogą tobie ppmoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję bardzo za wszelkie odpowiedzi i za interesowanie się moim przypadkiem! szukam endokrynologa od paru dni, ciężko o jakiegoś dobrego lub z terminem wizyty... Mam wątpliwości co do mojego prowadzenia leczenia, bo leczona jestem czysto objawowo a tak naprawdę nie znam przyczyny! Ale bądźmy dobrej myśli, jeszcze raz dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To idź prywatnie pierwszy raz . Popytaj się wśród znajomych o lekarza albo w internecie poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam tylko prywatnie, znajomych tez pytam. Ale i tak jest ciężko kogoś znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cooliberek
Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podkarpackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×