Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina M

Yasmine a żylaki

Polecane posty

Gość Karolina M

Hej. Od 5 dni biorę tabletki antykoncepcyjne Yasmine(takie przepisał mi gin). Problem w tym że mam żylaki. Od wczoraj wyszły mi straszne na lewej nodze... Któraś może tak miała? Nie wiem co robić...wizytę mam dopiero za tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wcześniej nie miałaś problemów z żylakami? Przy takich problemach nie powinno się brać tabletek antykoncepcyjnych. Też mam z tym problem ale od razu ginekolog mi powiedział, ze tabletek nie dostanę i zaproponował mi wkładkę levosert. Ja bym na Twoim miejscu odstawiła te tabletki żeby sobie nie zaszkodzić. Wogóle ginekolog robił Ci badania przed zapisaniem antykoncepcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina M
Pierwszy raz biorę antykoncepcje. powiedziałam lekarzowi że mam żylaki we wczesnej fazie powiedział że nie ma problemu i bez żadnych badań przepisała mi yasmine. Kurcze nie dobrze jak nie można... W sumie czuje ciężkośc lewej nogi i wyszły mi takie basiory na nodze... Tylko możliwa jest ta wkładka? Boję się tak ingerować w organizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Karolino, zapytaj lekarza o pigułki z samym progesteronem.Skoro są zapisywane matkom karmiącym i kobietom z przeciwwskazaniami do pigułek dwufazowych, Tobie też nie powinny zaszkodzić.Ewentualnie możesz się zdecydować na zastrzyk z progesteronu (Depo-Provera)-wystarczy go brać raz na trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina M
Cleo wyskoczyły mi takie basiory... Wizytę dopiero mam za tydzień. Z jednej strony boję się brać dalej te tabletki z drugiej wolę się zabezpieczać.. Nie wiem już co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jeśli źle się czujesz, odstaw te pigułki i do czasu wizyty lekarskiej zabezpieczaj się prezerwatywą.Podczas wizyty poproś o zmianę pigułek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina M
Ogólnie to czuję się dobrze tylko martwią mnie te żylaki które miałam i teraz mi wyszły bardziej na wierzch na przedniej stronie łydki id strony piszczeli i coś chyba dzieje się pod kolanem bo czuje jakoś ciężką te nogę. w poprzednim wątku nic się nie wyświetla. Mam receptę poprzednia na plastry evra. Można zrobić tak zamiast tabletki przykleić plaster? I zachować taka ciągłość w antykoncepcji? Może byłoby mniej skutków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina M
Czyli będę musiała.czekac do.nowego cyklu.zeby zacząć nowe tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Nie wiem.Możesz spróbować.Mimo wszystko jednak przez tydzień zabezpieczaj się dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina M
Kurcze właśnie się zastanawiam ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Przy zmianie tabletek w czasie trwania cyklu należy tylko przez 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina M
Cleo też doczytałam ;) Dziękuję ;) mam nadzieję że pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina jednym ze skutków ubocznych przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych jest zwiększone ryzyko rozwoju zakrzepicy i przewlekłej niewydolności żylnej, której najczęstszą formą są żylaki kończyn dolnych. Jeżeli przy stosowaniu tabletek pojawiły Ci się nowe żylaki i puchną nogi obowiązkowo odstaw te tabletki - lepiej się wstrzymać na jakiś czas z seksem lub zabezpieczać gumkami niż sobie zaszkodzić. Przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej należy wykonać diagnostykę żył kończyn dolnych – badanie USG Doppler tym bardziej jeśli problem żylaków już w trakcie dobierania antykoncepcji był a teraz się nasila. Ja mam wkładkę ze względu na to, że levosert działa miejscowo i nie ma wpływu na żylaki kończyn dolnych. Dawka hormonu jest bardzo mała i nie ma działania ogólnego na organizm tak jak pigułki. Co do plastrów to również bym uważała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina M
Dziewczyny a te minipigułki? Jednoskładnikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karolina minipigułka nie zwiększa ryzyka wystąpienia zakrzepicy, bo nie zawiera estrogenów ale nie może być stosowana przez kogoś u kogo już występuje choroba zakrzepowo - zatorowa. Musisz zrobić badania.To niestety nie jest koncert życzeń a jeśli chcesz się zabezpieczać i nie szkodzić tym sobie to lepiej pogadaj z ginekologiem i zrób badania. Faktycznie może się okazać, że najbezpieczniejszą antykoncepcją jest dla Ciebie taka wkładka. To już decyzja lekarza co Ci zaproponuje, którą musi podjąć na podstawie wyników badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina M
Wiem że to nie koncert życzeń. Chcę tylko zasięgnąć informacji. Jako takiej choroby zakrzepowo-zatorowej nie mam. Żylaki u mnie są genetyczne i mi się wyrzucił taki jeden duży. Tylko pytam a nie, że.ktos uważa że forum traktuje jak koncert życzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistylka
Skąd możesz wiedzieć , że nie masz ryzyka zakrzepicy skoro badań nie robiłaś? Moja droga żylaki mogą powstawać na skutek zakrzepowego zapalenia żył. Jak wcześniej było pisane tabletki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko zakrzepicy więc skoro je stosujesz mogły spowodować powstanie zakrzepu stąd ten nowy żylak. Koleżanka wcześniej dobrze Ci pisze - badania, badani i jeśli będzie potrzeba zmiana antykoncepcji na mniej inwazyjną dla Twojego organizmu. A przy zakrzepicy i żylakach to jedynie wkładka hormonalna Ci zostanie bo hormon z niej nie rozchodzi się po całym organizmie tak jak z tabletek czy nawet plastrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina M
Cleo nie wiem czy jeszcze zagladasz tu ale chciałam się poradzić. Dziś idę do lekarza i zrobiłam cała morfologie łącznie z badaniami na krzepliwosc wszystko wyszło idealnie. Aż się kobitki dziwiły że pierwszy raz wszystko jest tak dobrze(pierwszy raz widziały takie idealne wyniki wgl). W takiej sytuacji nie ma chyba przeciwwskazań do stosowania tabletek antykoncepcyjnych? Fakt żylaki mam trochę mi wyszły ale też przez pogodę bo jest ciepło strasznie. Biorę Cyclo3forte i już nie pale, hmm no może jednego na dzień. Zobaczę co mi lekarz powie. Myślisz że będę mogła dalej tabletki brać? Czy lepiej minipigułki? Tej spirali czy wkładki po prostu się boję trochę zakładać. Też jestem panikarą i dużo rzeczy sobie wkręcam.. Gościu wiem jak wyglądają żylaki...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogadaj jeszcze z lekarzem o takiej wkładce bo tu naprawdę nie ma co sobie samej wkręcać :D Ja wiem po sobie jak sobie wyobrażałam, że założenie boli i wogóle, ze ja będzie czuć i mega zaskoczenie bo nic a nic nie czułam i nie odczuwam w dalszym ciągu. O tabletkach to już raczej ginekolog powinien zadecydować czy faktycznie nie ma przeciwwskazań do ich brania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LoopiLu A cos więcej o tej wkładce? Bo zaciekawiłaś mnie teraz. Jestem świezo po odstawieniu tabletek bo mam problemy własnie z zakrzepicą a ginekolog zaproponował mi jakąs miedzianą. Tylko za duzo niefajnych opini się naczytalam o niej i nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gość dziś W tym momencie nawet nie ma co porównywać wkładki miedzianej do levosertu bo to wkładka hormonalna, która ma działanie podobne do tabletek z tym, że hormon działa miejscowo w macicy bo od razu do niej trafia a nie krąży z krwią po organizmie tak jak w przypadku tabletek. Dlatego nie zwiększa ona ryzyka zakrzepicy i mogą ją ją założyć kobiety z problemami żylaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaWilenska
Dziewczyny, jeżeli chcecie się upewnić czy leczenie hormonalne nie wpływa na stan waszych żył, to koniecznie zajrzyjcie na tę stronę: http://abc-zylakow.pl Blog ABC Żylaków. Sposoby na leczenie żylaków - przejdź do strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×