Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość liliiiiiiiiiiiiii

ILE SIE POWINNO TYĆ W 3 TRZYMIESTRZE?

Polecane posty

Gość liliiiiiiiiiiiiii

Chodzi mi o tycie ciężarnej w ciąży oraz dziecka w brzuchu? dzis się załamałam, bo tyje 1 kg na 2 tygodnie:( zostało mi jeszcze 2 miesiące, to niezla kluska bede:( pomocy, moze jakaś dieta??? lub co jesc, a czego nie jesc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwazniejsze zeby dziecko bylo zdrowe...nie ma tu na forum wrozek ktore Ci powiedza co zrobic zebys nie tyla bo przytyjesz na pewno, bo dziecko rosnie i juz... ja tez tak tylam, przytylam w ciazy 17 kg ale nie zastanawialam sie ile, najwazniejsze ze urodzilam zdrowa coreczke:) i nie licz tego tak, bo sie zestresujesz za bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrr
ale się własnie boje żeby nie był grubasek:( jak sie urodzi...nie chce dziecka z waga ponad 4 kg, bo mamusia wpiepszała jak głupia...pozatym dzieci takie trudniej sie rozwijaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często to nie ma znaczenia ile matka przytyje. Szczuplutkie dziewczyny rodzą duże dzieci, a i te które przytyły dużo rodzą małeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrr
no własnie jak nie jesc słodyczy:( zawsze je jadłam bo spalałam na treningach, a co jesli zaczne na orbitreku delikatnie?:) w sumie lekaz mi pozwolił, zabronił biegania, skakania, ale orbitrek moge. Wole to spalać niz sie głodować , kocham słodycze.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak z ćwiczeniem w końcowej fazie ciąży. Prawda taka, że nawet jak będziesz ćwiczyć, to są to puste kalorie nic nie warte. To że spalałaś wcześniej, to teraz jest dużo trudniej to spalać. A dziecko połyka wody, a słodkie to już wogóle :D. Każdy lubi słodkie. Ogranicz, i ogranicz węglowodany. Teraz tyle warzyw, owoców. Nawet ja też kochająca słodkie wolę zjeść owoce. A głodować to chyba za dużo powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrr
no nie załamój mnie że nie spale tych pustych kalorii:( ja bardzo lubie słodkie, serniczki,czekoladki. lody, hmmmm....nie zrezygnuje bo nie potrafie:( sama mysl mnie przeraża...przeciez jak nie zjem cos słodkiego to jestem cały dzień zła, wsiekla...chyba bardziej szkodliwy jest stres niż czekoladka dla dziecka??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrr
jeszcze nie, pieczywo? makarony? ziemniaki? to co mam jesc? jak królik same warzywa, owoce? przecież w owocach, np bananach, winogrono też jest duzo cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dlatego te owoce tez powinno się ograniczyć. Ale ja nie mówię, nie jedz tylko ogranicz. Swoją drogą zrobisz co chcesz. Ile przytyłaś od początku ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martw sie o dziecko tak samo bardzo jak o ta wage!:/ eh... chcesz nie przytyc to jedz owoce i warzywa jak radzi przedmowczyni...ale jednoczesnie nie chcesz przytyc a jesc slodycze...wez sie zastanwo czego chcesz...pewnie to hormony w ciazy:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrr
Cukierkowa:) okokoko:) czyli wniosek jest jeden NIE JESC SŁODYCZY!!!!! A czy moge jesc słodycze i je spalać pod czas ruchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrr
Do tej pory jem i siedze na tylku:P to może zaczne sie wiecej ruszać, dużo sprzątać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W okresie ciąży, o ile wszystko przebiega prawidłowo, zalecana jest aktywność ruchowa angażująca duże grupy mięśniowe np. pływanie, z wykluczeniem jednak sportów związanych z wstrząsami, urazami ( jazda na nartach, hippika, rower ). Ćwiczenia na urządzeniach typu orbitrek nie są przeciwwskazane, o ile czas i intensywność ćwiczeń jest rozsądna i prowadzona pod okiem fachowców.Dzięki eliptycznemu ruchowi i możliwości pracy w dwie strony na Orbitrek spala się trzy razy więcej kalorii, niż podczas spacerowania:) Ćwiczenia mięśni w górnej i dolnej partii ciała Rzeźbienie mięśni - ud, pośladków, ramion, barków Wspomaganie układu krążenia- pobudzanie krążenia Spalanie tłuszczu Jakbym zapytała się mojego lekarza/położnej - czy mogę to zrobiliby takie oczy - że nie wiem... zaleca się przy niezagrożonej ciąży nawet jazdę na rowerze - i babki rzeczywiście z brzucholami na rowerach zasuwają... Orbitrek - jest naprawdę fajny... i bezpieczny... koleżanka cała przez ciążę - pływała, dużo spacerowałą, codziennie ćwiczyla z wielką piłką , jeszcze w 9 miesiącu chodziła po górach... Jeśli tylko możesz - ćwicz... Będziesz czuła się dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochanie ja w miesiącu tyłam 5 kg:) wiec tak źle z tobą nie jest:) ale no kluska to zemnie niezła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrr
nadia no a dzidziuś ile ważył?? naprawde nie martwie sie o siebie bo zgubie to bez problemu po porodzie, tylko o dziecko:( nie chce zrobić z niej tłuściocha. moj bobas w 28 tyg ważył 1200 , to chyba trochy za duzo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasem we wklejanych na kafe linkach pojawiaja sie spacje, trzeba dany link przekopiować i tą spacje usunąć, wtedy link działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrr
dzienuje ainom 🌼!!!!!!!! naprawde panikuje źe nagle zaczełąm tyle tyć, nie ukrywam że nie chcę nabawic się cukrzycy ciązowej przez swoja głupote, oraz to że zdaje sobie sprawe z tego że organizm nie daje rady spalać tyle cukru bez ruchu....a ja siedze i nic nie robie:( zamiast tego żeby trochy sie poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rrrrrrrrra jak u Ciebie z piciem, bo u mnie jest z tym problem, ja nie tyję zato wodę zatrzymuje jak kaktus;) ja sie z tej strony musze bardzo pilnować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jeszcze nie urodziłam ,czekam:) przytyłam 30kg....:( dziecko będzie ważyć 3200 ,a reszta to ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrr
Picie.....no własnie:) pije dużo też ale żeby tam co chwile, to nie. Zastanawiam się gdzie ja mam te kg, bo nie wyglądam jakoś grubasnie. Tez słyszałam że picie duzych ilosci wody nie jest wskazane, a ile dzienie trzeba wypijać litrów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie lekarz zalecił picie dziennie do dwóch litrów płynów (8 szklanek), tak więc piję i liczę:)do tego trzeba dodać fakt, iż woda jest też w owocach, zupie itp. i to tez musze uwzgledniać, wiadomo nie jakos tak bardzo dokladnie, ale muszęno i powiem tak.. to działa bo odkad sie tego trzymam przyrost wagi znacznie spadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadiya pamietaj... pozytywne nastawienie górą:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrr
nadia-----------to ładnie:) ja bym się tak nie przejmowała swoją waga, u mnie jest tak ze boje się żeby dzidzia sobie nie odkładała zapasów cukru które mamusia jej dostarcza:) Moja kolezanka też w ciazy przytyła 30 kg, najwiecej w 6 miesiącu bo aż 6 kg:P teraz juz nie ma śladu po kg, a mała ma 9 miesiecy. Postaram się ograniczyć słodycze, albo chociaz zamienić na lody , skoro słodkie odgrywa taka role, czytałam że dietetycy zalecaja lody bo organizm świetnie sobie radzi z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrr
eeeee :) no to sobie policze ile ja wypijam dzienie tej wody:) zastanawiam się tylko jak to mozliwe że nie króre kobiety w ciąży przytyły tylko 5 kg..lub 6kg....lub 2 kg???? a inne 30kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa i jeszcze jedno.. zauważyłam u siebie, że najbardziej magazynuje wode z owoców.. nie wiem czemu, ale tak jest, bo na początku ograniczyłam picie na rzecz owoców, piłam malutko a jadłam codziennie kilo jabłek, kilka kiwi i czasem jeszcze cos (przyjemne z pożytecznym - jakby nie było lepsze jabłko niż kanapka) no i waga dalej rosła bardzo, tak więc przyjęłam taktyke nr2 czyli picie do 8 szklanek dziennie i max dwa jabłuszka na dzień (tak na trawienie) i waga w dół czyli w moim przypadku lepsza kanapka niż jabłko, brzmi dziwnie ale działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrr
sama byłam swiadkem , widzialam kobiety wręcz chude :( kościste i tylko wielki , bardzo wielki arbuzik z przodu:) nie wiem czy zazdroscić czy wspólczuć? ale wyglada to smiesznie taka chudzinka z taka piłeczka:) ha ha idziecko zdrowe> Natomiast te przy kośći mocno rodza małe bobasy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×