Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mi mi mi mi mi mi

Jak nauczyc dziecko sikac??

Polecane posty

Gość mi mi mi mi mi mi

Mój syn skończył 3 latka i nie wstaje na sikanie w nocy,zakładam mu pampersa bo jak nie założe to łóżko pływa. W dzień sika już odkąd skończył 2 latka. Pomóżcie jak można nauczyc sikac dziecko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to potrafi
a ty naucz się pisać z sensem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mi mi mi mi mi
tak pije mleko na noc czasami też chce herbatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjj
Ja myśle, że sikać to on umie od urodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mi mi mi mi mi
tam umie w pampersa a na nocnik to jak go nauczyc??? mądra pani jjjjjjjjjjjjjjjjjjj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może powinnaś mu dawać kaszkę na kolację, ale już łyżeczką, bo to już duży chłopczyk. Ja na Twoim miejscu zrezygnowałabym z mleka i herbatek, wiesz to są płyny, więc mały ma w nocy pełny pęcherz. Nie wiem, czy Twój synuś sika do nocniczka. My mamy doświadczenie przy córeczce, ale koleżanka, która jest z wykształcenia pedagogiem i psychologiem to swojego małego uczyła robić siku do kubeczka, takiego np. jak dodają do proszku do prania - miarka. Mały się cieszył bo sam sobie trzymał ten kubeczek i jeszcze z mamą sprawdzali, czy nasiusiał więcej. Łatwo im poszło. Podpowiedziałam taką metodę innej koleżance i u niej też się sprawdziło. Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz doczytałam, że mały ma 3 latka, więc powinnaś dawać mu już normalną kolację, nawet nie kaszkę. Z mleka to bym w zupełności na noc zrezygnowała. Niech rano wcina płatki z mlekiem. Aha i przed spaniem, przy myciu obowiązkowo ubikacja i siku. Da radę, zobaczysz mi mi mi mi mi mi to mądry chłopczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mi mi mi mi
on w dzień robi siku sam na sedes. Jeżeli chodzi o wieczorne mleko to nie jest takie proste zeby go oduczyc. W dzień je wszystko razem z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To róbcie sobie takie wspólne kolacyjki. Niech mały ma na talerzu to co rodzice, oczywiście w dużo pomniejszonej ilości. A może np. robić sobie sam kromeczkę, niech posmaruje masełkiem i położy na nią to na co ma ochotę - daj mu do wyboru: wędlinkę, sere, dżem, może jajko :). 3 latek zamiast mleka (mam nadzieję, że nie pije go z butelki) może pić kakao - mniam :). Uważam, że jeżeli chcesz wygrać z sikaniem w nocy, to niestety płyny muszą zniknąć. Nasza córeczka miała 22 miesiące i nie sikała już do łóżka, nawet pieluchy jej już nie zakładaliśmy. Gdy miała 2 latka byliśmy na wczasach w Grecji, tam też nie zabraliśmy ani jednego pampersa :). To Ty mi mi mi mi mi mi musisz być sprytniejsza od małego i go poprostu przechytrz :) POWODZENIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a po co tkaiemu duemu dziecku mleko na noc? jeszcze napisz ze z butelki ze smoczkiem? moje 10-mieiseczne bliznieta nie znaja co to butelka ze smoczkiem juz od 2 mieisecy i pija tlyko z niekapka, smiesza mnie ludzie 3 letnie dzecko pampers, butelka ze smoczkiem, spacer w wozyku, smoczek w buzi itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinien z wmai juz dawno kolacje jesc, teraz trudno oduczyc bo za pozno sie do tego zabralas, sory ale czy przespalas ostatni rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bede sie wymodrzac ale mam kolezanke ktrej corka ma 4 lata dza panna a wozi ja w wozku nawet na krotki spacer jak krolewne, kazdy napij pije z butelki ze smoczkiem, smoczek w busi 24h na dobe, pampersy dzien i noc, o 5 rano budzi ise w nocy na mleko z butelki przeicez to jest chore, ja od 6 miesiaca czyli odkad zaczeli siadac sadzam chlopakow na nocnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mi mi mi mi
kochana mój mały jak skończył 14 miesięcy bo dokładnie pamiętam przesypia całą noc i akurat mleko nie ma tu nic do tego. Smoczka nie używał od urodzenia a i w wózku już dawno nie jeżdzi. Postanowiłam ograniczyc mu płyny i budzic go w nocy do sikania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mi mi mi mi
nie przesadzaj 6 miesięcy i pewnie biegali za Tobą i krzyczeli " mamusiu chcemy siku " śmieszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 000beata000
Ale mądrala z tej zadbanej paniusi!!! Ja też dziecko zaczęłam sadzać na nocnik jak miało 7 miesięcy i zaczęło samo wołać (a raczej pokazywać) na nocnik jak miało 1 rok i 2 tygodnie. Od tego czasu chodzi bez pieluchy w dzień (ma teraz 2 latka) ale w nocy niestety nie umie się kontrolować i jak zrobi siku to śpi mokra dalej, nic jej nie rusza. Ostatnio zaczęłam ją sadzać w nocy na nocnik na śpiąco bo ona siku w nocy robi tylko raz. Noce wtedy są suche ale nie wiem czy to dobra metoda. Ja też daje mleko na noc do picia bo moje dziecko jest niejadkiem i nic innego na noc nie chce jeść. Nie mogę się już doczekaćkiedy będzie spać całą noc bez budzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigboy32
do kobieta zadbana........... jestes zwykla zdzira i nie kochjaca matka....widac,ze o wychowaniu dzieci i do kiedy potrzebuja mleka czytalas z jakiejs ksiazki napisanej w obozie koncentracyjnym ;( wal sie na cycki i lepiej tu nie wracaj!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cierpliwosc z Twojej strony i konsekwencja. Na noc nie dawaj juz mu nic do picia, przed snem niech zrobi siku. Moj wprawdzie bardzo wczesnie przestal sikac w pieluchy, ale pamietam, ze jak juz na noc nie zakladalam pieluszki, to w nocy wysadzalam go na nocnik dwa, trzy razy. Powodzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×