Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Jak pokonac zaparcie

Polecane posty

Gość gość

Witam Mam 58 lat wrocilam dzisiaj z podróży służbowej jestem trochę otyla i dopadlo mnie straszne zatwardzenie bo nie mogę się wyproznic od tygodnia. Znajoma poleciła czopki Eva qu i kupiłam w aptece, założyłam dwa ale bez efektu. Wstydzę się przyznać znajomej że mi nie pomogły bo mi glupio a i tak już przeszłam siebie ze jej powiedziam o zaparciu. Siedzę teraz w internecie i szukam pomocy i sposobu. Może ktoś ma doświadczenie czy można założyć 4 takie czopki na raz bo podejrzewam że dwa to na takie moje zaparcie za mało a muszę się wyproznic bo brzuch mam jak balon., a może jakieś inne skuteczne leki lub sposoby znacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia07070
Myślę że możesz założyć cztery na raz jak tylko wejdą. One są trochę duże ale przez moją dziurkę z hemoroidami z trudem ale przechodza więc jakoś dasz może rade. czopki Eva są naturalne więc raczej nic się nie powinno dziać po za tym że dostaniesz mocnego parcia. Ale jeśli to nie pomoże to zaparcia tygodniowe to nie żarty i jedyne wyjście to porządna lewatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety cztery czopki niewiele dały. Mówiłam jaki mam problem znajomej pielęgniarce to powiedziała że od razu tylko lewatywa przy tak długim zaparcia i jutro przyjdzie i będę miała lewatywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
współczucia, mi na moje problemy z zaparcimi pomogł colon c, jest na bazie babki jajowatej, też różnych rzeczy próbowałam i ciesżę się że tym błonnikiem udało się problem rozwiązań, piję go reggularnie i widzę że jelita dużo lepiej pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z czopkami trzeba uważać, bo to jednak ingerencja w końcowy odcinek jelita i możesz je przez to rozleniwić. lepiej podziałać naturalnymi sposobami, jak nie pomogą to pić roztwór dicopegu 10g, który ma osmotycznie działanie przeczyszczające, bardzo naturalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czopki brałam od roku i inaczej bez czopka nie jestem w stanie się wyproznic a na wyjeździe służbowym nie miałam dostępu do czopkow i nie było jak założyć dlatego mnie tak zatkało bo ogólnie nie dopuszczam dłużej niż 4 dni że względu na moje hemoroidy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie zaparcia pojawiły się gdy zaczęły się wyjazdy służbowe. Delegacje są stresujące, a wtedy zawsze zaparcia, wzdęcia. No i jak tu się prezentować przed klientem kiedy brzuch jak balon? Na szczęście żona kupiła mi w aptece colon men i rano go wypijam z wodą przed wyjazdem i jest o niebo lepiej niż wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie zaparcia pojawiają się w jakichś stresoych sytuacjach/dniach dlatego zawsze pod ręką w torebce noszę czopki eva/qu, które działają w ciagu 15min od aplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypij sobie napar z zioła senes, w aptece kosztuje z 5 zl i jest w saszetkach jak zwykle herbaty ziołowe. Tylko uprzedzam, wypróżnienie następuje po 6-12 godzinach i lepiej sobie nie planować nic następnego dnia bo uczucie potrzeby jest bardzo nagłe i moze wiązac sie z silnym bólem brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qnicq
Takie zioła działają bardzo gwałtownie i nie jest to dobre dla organizmu. Zdecydowanie łagodniej i długofalowo działa colon c, który reguluje rytm wypróżnień i poprawia pracę jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelliss
Preparatów jest dużo, każdemu pomaga co innego jednym liście senesu, innym olejek rycynowy, można spróbować colon c, xennę, w ostateczności Dulcobis chociaż one pomogą tylko na chwilę. Trzeba pić dużo wody, jeść dużo błonnika, owoce, warzywa, unikać tego co zapiera - kakao, jagód, gorzkiej herbaty...Organizm sam się wyreguluje i nie będzie dochodziło do zaparć. Najlepiej popytać w aptece, można sobie dokupić coś na trawienie, jakieś krople albo Travisto żeby dodatkowo wspomóc trawienie. Po jakimś czasie wszystko się wyreguluje. Jeśli chodzi o czopki to słyszałam że bezpieczne są glicerynowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Georiginia
Żadnych czopków! U mnie się to nie sprawdziło, poza tym nienawidzę tej metody. U mnie wystarcza colon c, który pity regularnie reguluje rytm wypróżnień i poprawia pracę jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stka
Tylko czopki. I nawet już nie słucham żadnych wykładów o owocach suszonych i herbatkach. To działa żeby zapobiegać, a co jak już zaparcia są? jak dla mnie tylko eva/qu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czopki jakoś do mnie nie przemawiają, szczególnie, że przy zaparciach pojawiły się hemoroidy. Tak jak ktoś wyżej napisał tylko colon c, działa delikatnie ale skutecznie i może być bezpiecznie stosowany, bo to same naturalne składniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cboom
nie nie, czopki to zdecydowanie nie moja bajka... chyba ciagle ma w glowie obrazek z dziecinstwa jak mam mnie goni z czopkiem w reku, a ja zwiewam bo wiem co sie za chwile wydarzy... nie nie - zdecydowanie wole cos bardziej "humanitarnego" ;d sama od kiedy pamietam pije roztwor dicopeg 10g a calkiem niedawno zorientowalam sie ze jest tez wersja dla dziecikow dicopeg junior wiec podaje go rowniez maluchom. bardzo szybko przynosi ulge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po przedawkowaniu Sylimarol 70 + dużo Laktulozy miałam niezłe przeczyszczenie więc polecam, tylko trzeba wziąć naprawdę dużo jednego i drugiego. A w dzieciństwie pomagało mi zjedzenie ogromnej ilości owoców. Przeczyszcza mnie też po razowym, ciemnym pieczywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję wspomniany już Dulcobis i jestem narpawdę zadowolona. Mi pomagam, ale wiadomo, że każdy ma inne odczucia. Tutaj znalazłem i inne leki z tej kategorii tomipomaga.pl/choroby/zaparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbował ktoś Zioła Tybetańskie ? http://odchudzanieziolatybetanskie.pl/film/ Jeśli nie, zdecydowanie polecam każdemu. Działają bardzo mocno i dobrze. Przerobiłam kilka suplementów i ten jest naprawdę najlepszy i zdecydowanie najzdrowszy. Zaparcia i niemożność wypróżniania przeszły jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej zmienić diete na taką bogatą w błonnik i więcej się ruszać. Do czasu poprawy polecam dicopeg 10 g który u mnie sprawdza się bardzo dobrze w momencie gdy pojawiają się zaparcia, np po służbowych wyjazdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie mam żadnego problemu ze stosowaniem czopków. Wystarczy sie rozluźnić i włożyć. Wolę czopki od wszelakich herbatek czy syropków bo wiem że zadziałają po określonym czasie a nie na zasadzie niespodzianki w naj mniej oczekiwanym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak na mnie dzialaja suszone sliwki namoczone w wodzie na kilka h, ale musza to byc prawdziwe suszone sliwki, nie kalifornijki ktore moga dzialac w druga strone.Oraz duuuzo surowych jablek, mozesz kilkoma zastapic posilek lub zrobic sobie dzien jablkowy kiedy je sie tylko jablka i moze jakies jogurty.Mozesz tez popijac siemie lniane.Unikaj picia kawy z jedzeniem, zwlaszcza po obiedzie kawa powoduje murowane zaparcie, naprawde juz lepiej na pusty zoladek z przeczyszczacy najbardziej lubie laktuloze, mozna brac dluzej i nie dziala tak g***townie tylko stopniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złota malina
Od jakiegoś czasu tylko eva'qu. Poleciła mi koleżanka, która jest w ciąży. I chociaż ja w ciąży nie jestem to stosuję, bo są po prostu genialne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka dyskretna reklama czopków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja stosuję Dicopeg 10g w momencie gdy pojawiają się zaparcia, bo wiem że naturalne sposoby u mnie nie działają. a dicopeg pomaga od razu i przestaje czuć ból i dyskomfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również polecam dicopeg 10g, nie znalazłam lepszego sposobu na zaparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do tych czopków evaqu, reklama, nie reklama, ważne, że działają..jak mnie przycisnęło mocniej sama szukałam ratunku i po przeczytaniu wielu dobrych opinii sama sprawdziłam, więc skoro faktycznie są skuteczne, to dlaczego o tym nie napisać..zawsze może to komuś pomóc, i tak każdy sam zdecyduje z jakiego rozwiązania korzysta..że tak powiem nikt nikomu czopka na siłę nie wciśnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna78788
Też mam problemy z zaparciami i jedyne co na mnie działa to te czopki. Ostatnio jednak dwa włożone na raz nie zadzialaly. Zawsze po 2 było po sprawie. Dopiero przy 4 czopkach coś mnie ruszyło. To już nie jest ta skutecznosc co była wczesniej chyba że tak mnie uzalenily choć w ulotce pisze ze nie uzalezniaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa87443
Podziwiam za odwagę że 4 naraz wsadziłas i mogłaś dostać bolesnego parcia, bo mi ledwo dwa się mieściły przy moich ogromnych hemoroidach i 4 dniowym zaparciu musiałam się trochę nameczyć żeby drugiego założyć. Po założeniu tych czopkow trzeba się ruszać i chodzic. Dla mnie wystarczy jeden choć przeważnie biorę od razu dwa i dostaje już parcia po 3 minutach od włożenia ale trzeba chodzic i to wytrzymać jak najdłużej wtedy dobrze działa. Kiedyś założyłam dwa na noc i poszłam leżec to nie było efektu poza bulgotaniem w brzuchu. Czopki jak czopki ale te na moje zaparcia są skuteczne tylko trochę drogie jak za 6 czopkow ale jedyny ratunek w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinka7544
Też potwierdzam że trzeba chodzić po włożeniu inaczej będzie efekt słaby. Czopki Eva qu fakt ciężko jest założyć bo są znacznie większe i jeszcze jak już zacznie się rozpuszczac i musowac za nim go wlozymy to robi się szorstki i trudny do umieszczenia we właściwym miejscu. Sama stosuje i są jaknajbardziej skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×