Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kreceglupakreceglupa

jak się przygotować do biegania?

Polecane posty

Gość kreceglupakreceglupa

chciałabym na wiosnę zacząć biegać. nie po raz pierwszy zresztą, ale tym razem chce zrobić to jak należy i odpowiednio się przygotować. przy mojej obecnej kondycji fizycznej jest to raczej konieczne. podpowiedzcie mi jakie ćwiczenia mam wykonywać by przez powiedzmy 3 m-ce trochę polepszyć swoja kondycja tak by nie wypluć płuc po dobiegnięciu do końca ulicy (jakieś 500m :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreceglupakreceglupa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizz
Najważniejsze są wygodne buty.Radze na początku sie nie przemęczać.Warto by było przed biganiem zrobić rozgrzewke tj. przysiady oraz skłony boczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreceglupakreceglupa
luizz dzięki za odpowiedź, myślisz że spacery były by dobrym wstępem do biegania? bo obawiam się, że obecnie daleko bym nie pobiegła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosisz i masz
na www.vademecum.zdrowia.prv.pl najdziesz adekwatny temat i wiele innych bardzo ważnych. Owocnej lektury i zdrowego biegania Ci życzę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosisz i masz cd.
bieganie obciąża wszelkie stawy, zwłaszcza przy nadwadze. Nie wnikając w Twoją wagę, musisz pojąć, że najzdrowsze byłoby pływanie, na 2-gim miejscu rower górski "na ostrym trybie" a bieganie na dalszym, uzależnione od WMC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WMC
Waga zależy od wzrostu, budowy, wieku i trybu życia każdego z nas. Zależność od wzrostu charakteryzuje Wskaźnik Masy Ciała (WMC), bardzo przydatny do szybkiego określenia, czy i jaką mamy nadwagę. Każdy może wyliczyć własny WMC, dzieląc dwukrotnie liczbę kilogramów swojej wagi przez wzrost, wyrażony w metrach. Jeśli na przykład ważę 79 kilogramów i mam 1,80 metra wzrostu , dzielę 79 przez 1,80 i otrzymuję liczbę 43,9. Wynik, czyli owe 43,9, dzielę raz jeszcze przez 1,80 - otrzymuję liczbę 24,5. Mój Wskaźnik Masy Ciała wynosi 24,5. Każdy, kto ma WMC wyższy niż 25, powinien zadbać o zmniejszenie wagi. Waga w granicach wskaźnika 18-25 jest uznana za prawidłową. Gdy wskaźnik kształtuje się w granicach 25-30 - mówimy o nadwadze. Powyżej 30 - o otyłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stawy są bardzo narażone podczas biegu, więc jak nie masz kondycji to lepiej na początek spróbuj z intensywnym pływaniem, tudzież po prostu marszem. nie ma co ryzykować zbyt dużego obciążenia na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×