Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joanna 555

Jak skończyć z piciem z butelki ;-/

Polecane posty

Gość Joanna 555

witam, moze doswiadczone mamy pomogą w temacie - synek pije dwa razy na dobę mleko i do tej pory z butelki ze smoczkiem - ma juz 2 lata, wiec najwyzsza pora skonczyc z butla. Wiem, ze powinnam wczesniej, ale cóż, mój błąd, przeoczylam dobry moment - ale teraz juz zamiast pluc w brode, wole sie wziąć za to konkretnie - na te chwoile jest ciezko, probuje z nowywm kubkiem dla doroslych, niekapkiem, kubkiem dzieciecym i wszystkie mozliwe kubki ale zaden nie pasuje :-( poradzicie cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darling maj maj
jak ma potrzebe niech pije z butli ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna 555
no nie na takie porady liczylam, potem bedzie jeszcze gorzej pewnie, a picie z butelki tym wieku to juz dosc długo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna 555
dziewcyny doradźcie plis!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super niania miała fajne metody, są na torrentach odcinkii dosciagnięcia. Mianowicie. Przez 2 dni potarzsz dziecku że za dwa dni przyleci do ciebie wróżka i zostawi super fajny prezent, ale w zamian za to weźmie butelkę ze smczkiem i odda ją mniejszym maluszkom! Za to da ci super fajny kubek(zwykły kubek dla dorosłych tylko taki fajny jakiś z obrazkami i jakiś niekapek z gumowym ustnikiem=czyli dwa kubki) taki z ktrego piją juz mamusia i tatuś i inne duże dzieci no bo ty juz jesteś bardzo duzym chłopcem! Tak sie powtarza dziecku 2 dni a na 2gi dzień wieczorem przed snem na balkonie czy w szafce idziecie schować butelke i tłumaczysz mu ze jutro ranio będzie tam prezent! Rano chowasz butelke i stawiasz tam jakies ozdobne pudełko przewiązane wstazką a w środku chowasz kubek zwykły i jeszcze niekapek) I mówisz :zobacz wróżka wziea buteleczke a w zamian przyniosła ci aż dwa kubki! sam mozesz wybrac z którego chcesz pić. Wielkie famfary ze jest już duży i teraz ma takie fajne kubki. no coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna 555
kawka - dzikuje, mysle ze to fajny pomysl...sprobuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj skonczyl pic z butli jak mial 3 latka :( ale powiedzialam ze koniec i juz .pokazalam jak wyrzucam butelki do smieci . przez dwa dni wyl ale pozniej spodobalo mu sie picie z kubka plus rurka w jego ulubionym kolorze i juz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
pomysł fajny, dwulatki już dużo rozumieją, ale nie powiedziane, że dziecko poradzi sobie od razu z piciem z normalnego kubka. Moja córka nigdy nie piła z butelki, bo była na piersi do 16 m-ca i nie tolerowała ani mm ani smoka, ale do dziś słabo radzi sobie ze zwykłym kubkiem. Ja polecam Ci przestawienie małego z butelki na butelkę ;-) u nas sprawdza się świetnie butelka od wody kubusia. Jest niekapkowa a zarazem "dorosła". Moja piła już z takiej w roczek, niekapków nie chciała i nie chce. Lubi jeszcze pić ze słomki, wcześniej miała kubek ze słomką, ale ze względów higienicznych zrezygnowałam i do normalnej szklanki/kubka daję jej słomkę a raz dziennie soczek z rurką. Czasami pije już normalnie, ale muszę przytrzymywać i dozować, bo nie ma wyczucia, chyba, że napój jest tylko na dnie to się nie obleje. Za miesiąc kończy 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam przyklad sprzed prawie 30 lat, ale moze Cie uspokoi. Otóż ja sama pamiętam, że lubiłam kaszkę manną pić z butelki aż do końca zerówki. Po prostu mi tak smakowała, piłam ją sobie w domu raz na jakiś czas. Kaszki w przedszkolu podanej na talerzu nie byłam w stanie tknąć, bo kożuch się robił i w ogóle. w zerówce to sama ja sobie nawet mieszałam w rondelku pod okiem mamy i sama nalewałam. Jak mu tak smakuje, a pozostałe napoje pije z kubeczka, to chyba nic w tym złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my ćwiczylismy kubek ze slomką - miesiąc trwało, teraz się przekonał do niekapka. Rok i 9 miesięcy ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój za miesiąc trzy konczy i rano i wieczorem mleko z butli pije:) i dopoki bedzie chcial to niech tak jest:D w dzien herbate, wode z bidona lub kubka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwor z bagien ma racje
Zrobilam tak-gdy dziecko mialo 18 miesiecy wyrzucilam butelki i dalam niekapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
kubek ze słomką - kup z jakąs postacią z bajki co lubi - a zacząć możesz od soczka w kartoniku - ja dawalam i lekko przycisnełam kartonik i mały zakapował że leci - i migiem zakumał picie - a potem dostał bidon z rurką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie - hehe ja mialam tak samo - butla z kasza manna do 7roku zycia - mniam . a innej kaszy i mleka (talerz , kubek ) fujj nigdy nie ruszylam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna 555
syn umie pic z normalnych butelek, i z niekapków i ze słomkami i ze zwykłych kubków - tylko mm pije z buelki ale pomyslalam ze juz wystarczy i mozna byloby definitywnie skonczyc z tym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
jeżeli jesteś zdecydowana, że to koniec to zaaranżuj jakąś sytuację, np. oddajcie butelkę dzidzi. Ja starszej tak zabrałam smoka - miała prawie 2 lata i do spania musiał być smok. Pojechaliśmy na wakacje, późny lot był, w poczekalni moja ze smokiem i krzyczący maluch w wózku. Powiedziałam - "oddajmy mu smoka" - córka wyjęła smoka i podała mi ;-) ja smoczek schowałam do kieszeni /na wszelki wypadek ;-)/, w tym czasie mama swojego malucha uspokoiła... później moja córka wspominała, że oddała smoczek dzidzi i nie pytała nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopka
U nas ten sam problem - synek nie chce pić z niczego innego, jak ze swoich sprawdzonych butelek. Owszem, umie się napić z kubka, ale to tylko w ramach popicia paru łyków, a jak chce się konkretnie napić, to musi być z butelki, krzyczy, płacze, woła o butelkę i koniec. Ja uważam, że żadne kończenie na siłę z butelką nie ma sensu. Było u nas wiele spraw związanych z rozwojem dziecka, które przyszły z czasem, nie zmuszałam go do niczego na siłę z racji tego, że już jest ten wiek i że musi coś robić. Mój synek długo nie jadł rzeczy w kawałkach. Dopiero mając ponad 2 latka zaczęły się jakieś normalne obiady, owoce w kawałkach itp.Wcześniej tylko musy i papki. Nie zmuszałam, nie wprowadzałam na siłę kawałków, "bo już ma 2 lata i trzeba", nie, dziecko samo stopniowo zasygnalizowało, że jest już w stanie zjeść w kawałku. Teraz mały pije herbatkę cały czas z butelki ze smoczkiem i nie naciskam, poczekam, aż nadejdzie moment i dziecko po prostu dojrzeje do picia z kubka i wyrzucenia butelki. Ja nie uznaję czegoś takiego, jak "konieczność odzwyczajania dziecka od czegoś z racji wieku", po co,nie ma sensu, kiedyś dziecko samo wyrośnie z niemowlęcych nawyków, prędzej czy później, a przynajmniej do 3 lat dziecko ma prawo coś tam robić jeszcze niemowlęcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniaaam kaszka
normalnie odstawiasz butelke np. na paraper i juz jej nie ruszasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna 555
smoczek tez jescze ma - zawsze do spania, takze tutaj bedzie zapewne jazda na maxa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja moim zamiast Butelki dawalam Kubek Niekapek, pozniej troche poswiecilam na zabawy aby uczyc dziecko pic z normalnego kubka,uff,pralka codziennie chodzila,ale pomoglo dzieko nie wyczuło nacisku ,ale nabyło umiejetnosic podczas zabaw Moja 4 latka ostanio jak widziala w sklepie dzieciecym kubki niekapki znow sobie zazyczyla, oo niee kochana, stara baba z ciebie juz :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna55
moje dziecko robi kupke w majtki a ja sie brzydze to posprzatac... nie wiem co mam robic dalej pampery nakladac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fedsafe2wq
Moje dziecko ma juz prawie 3lata i też podaję mu butlę-ale ja nie mam z tym problemu jak reszta świata w związku z czym mogę ją podawac do 18stki a co ma ktoś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fedsafe2wq
Moje dziecko z normalnego kubka szklanego pije od 10miesiąca życia a od 11już bez pomocy dorosłych trzyma cały taki kubas picia i pije i się nie oblewa-ale jaki to ma związek z miłością do butli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fedsafe2wq
Moje dziecko ledwo skończyło pół roku a juz piło z niekapków i ciągneło z rurki-miało arsenał przeróżnych kubasów i z każdego potrafiło sie napić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fedsafe2wq
Nie wiem po co ludziom tak zależy na takich pierdołach Ja się tym nigdy nie przejmowałam i dziecko samo piło z czego popadło a z butli będzie piło ile będzie sobie samo chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×