Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość Sia

Mam bardzo nieregularne cykle a bardzo chcę dzidziusia. Dostałam Luteinę na wywołanie okresu i rzeczywiście dostałam okres po 10 dniach stsoswania jej. Mam pytanie od którego dnia cyklu(właśnie mam 2 dzień) powinnam zacząć brać Luteinę żeby następny okres dostać w terminie (a raczej go nie dostać tylko zajść w ciążę w tym cyklu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sia
A ile razy dziennie? Raz czy dwa? I jak? Dopochwowo czy doustnie? A czy można ją kupić w aptece bez recepty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie, nie od 8dc ale od 16-25 dc raz dziennie, w innym przypadku zablokujesz owulację. Często lekarze mówią, że gdy kobieta sama wie kiedy ma owulację, to od razu po niej, a jeśli owulacji nie ma to od 16-26dc. To tak na marginesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteina nie blokuje owulacji ale w zależności od problemu lekarz może zalecic indywidualne dawkowanie. Ja napisałam jak najcz eściej się to bierze bo np ciężarne lub po zapłodnieniu pozaustrojowym zażywa się 2 razy na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w trakcie kuracji luteiną i mam przed sobą ulotkę to chyba wiedza z forum nie będzie dla mnie specjalnie autorytatywna.Więcej pokory i dystansu do \"forumowych\"autorytetów niektórym by nie zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju!! Dziewczyny!! Luteina dlatego jest na receptę żeby przepisał ją lekarz i sam zalecił jak ją dawkować. Jak mozna samemu brac leki i to jeszcze hormonalne - opierając się na wiedzy kogoś z forum, kto nigdy Was nie widział i nie zna specyfiki Waszego cyklu. Luteina to nie apap. Chcecie wiedziec jak brac - do lekarza. I tyle. Pozdr.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda77-masz rację,tylko lekarz dobierze odpowiednią dawkę isposób podawania leku tym bardziej że tego typu specyfikami można zrobić dużo szkody gdy bierzemy je na własną rękę.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki. dawno tu nikt nie zglądał . ja mam przepisaną luteine, mam brać dopochwowo 2 razy dziennie od 19 - 26 dc. może ktoś napisze mi jak ona działa i czy pomaga zajść w ciążę ? pozdrawiam i czekam aż ktoś tu wkońcu zajży ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ananaska metody i cel przyjmowania luteiny jest rózny wymienię w skrócie 1. ścisłe przayjmowanie przez 3 cykle od 16 do 25 dnia cyklu - stosuje się przy nieregularnych cyklach, braku owulacji, krótkiej fazie poowulacyjnej ma na celu nauczenie organizmu prawidłowej reakcji. Minus: jeżeli owulacja jest po 16 dniu działa jak środek antykoncepcyjny, ale cel tu jest inny 2. od 3 dnia po owulacji przyjmuje się przez 10 dni tak jak u ciebie ma to na celu podwyższenie progesteronu i podtrzymanie ewentualnej ciąży dzień po odstawieniu należy zrobić test ciążowy jeżeli pozytywny lekarz każe utrzymać luteinę 3. podtrzymanie ciąży -jeżeli ciąża jest zagrożona wówczas podaje się luteinę na podtrzymanie 4. wywołanie okresu - jeżeli miesiączka nie występuje daje się ja na 10 dni i po odstawieniu powinno nastąpić krwawienie -symulacja naturalnego porządku w organiźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzięki. ja staram sie o dzidziusia juz 8 miesięcy. mam nadzeję , że wkońcu i mi sie uda. buziaki i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam jeszcze pytanko ... jak działa witamina E na zajście . w czym pomaga ;-) biorę folik czy to nie wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez brłam luteine i 10 dniacha zazywania 2 razy dziennie po język dostałam okre. tylko trwał on 5 dni a dwa ostatnie czyli 4 i 5 to prawie wogóle nic mi nie leci. I mam bil w podbrzuszu taki klujący. Nie wiem co o tym mysleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc trzymam za Ciebie kciuki. po luteinie -po braniu jej 3 miesiące moje dwie koleżanki zaszły . więc jestem dobrej myśli , że wkońcu i mi się uda. ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananaska mnie teżsięudało własnie po Luteinie - a moje cykle to była rosyjska ruletka - wiec badx dobrej mysli a ja trzymam za Ciebie kciuki. Moje maleństwo urodzi się w styczniu, a luteinę brałam ok 6 m- cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ananaska witamina E to witamina płodności :) brak jej utrudnia zajście, jak masz nieregularne cykle polecam Castagnus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki dziewczyny. podniosłyście mnie bardzo na duchu. jeszcze kilka dni i powinnam dostać @. Mam nadzieje, że się nie pojawi. moje serduszko cały czas czeka na dzidziusia ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 1
mi też lekarz przepisał luteinę dopochwowo. biorę ją przez 10 dni, póżniej mam dostać miesiączkę. Ale mam nadzieję,że jej nie dostanę i w końcu będę w ciąży. Trzymam za Was kciuki!!! Napiszcie, czy się udało ! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziku
ja też dostawałam luteinę jak staraliśmy sie o dziecko, więc raczej owulacji nie blokuje. Co do tabletek - to są i doustne i dowcipne. Teraz biorę luteinę we wczesnej ciaży. Za każdym razem przepisywał mi ją lekarz ze scisłymi zaleceniami dot. dawkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blokuje
niesety owulacje...iskierka ma racje więc MEEGI lepiej sobie povzytaj na ten temat. Dlatego najlepiej brac po owu, chyba ze nie wystaepuje to od 16-25dc. Wiem bo sama biore i jestem zorientowna w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam takich skutków ubocznych. Ogólnie żadnych skutków ubocznych nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka21
Witam. Ja też mam podobny problem. Lekarz dal mi luteinę pod język na wyregulowanie cyklu.Mam brać przez 3 cykle. I po zakończeniu 1 kuracji na 2 dzień wystąpiło plamienie. Do ilu dni mam czekać na @?? Czekam juz 12 ni od dostawienia. starałam sie,ale zwątpiłam i przestałam- po prostu sie poddałam... proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smerfeta58
Mi lekarz też przepisał luteinę i powiedział,że pomaga zajść w ciąże.Biorę od stycznia i do tej pory się nie udało.Już nie wiem co mam robić.Wyniki mam bardzo dobre.Więc może odstawić?Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afi
może w twoim wypadku luteina blokuje owulacje,bo bierzesz ja za szybko. kup sobie test owulacyjny albo monitoruj cykl u lekarza,bedziesz wiedziec czy i kiedy masz owulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shandis
Witam, lekarz przepisał mi luteinę z powodu zaniku miesiączki, który był spowodowany jakąś kumulacją jajeczek, miałam brać 3 tygodnie i przyjść na wizytę kontrolną, tak też zrobiłam po czym okazało się że w trakcie jej brania zaszłam w ciążę, chociaż powiem szczerze ze nie miałam zielonego pojęcia że istnieje taka możliwość :) Tak czy inaczej luteina naprawdę wspomaga zajście w ciążę ( wcześniej kochałam się ze swoim mężem bez zabezpieczenia ok rok i nic a tu tydzień z luteiną i efekt natychmiastowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luteinka
Ktoś tu napisał, że luteina blokuje owulację... Prawdę mówiąc lekko się martwię i nie wiem co robić... Luteinę biorę na uregulowanie miesiączki z brakiem owulacji nie miałam problemów, dokładnie ,,czułam ten dzień"... A teraz jestem po dwóch opakowaniach i mam pewność, że w poprzednim cyklu owulacji nie było... Na dodatek straszliwie się skrócił...Pojutrze powinnam brać ostatnie - 3 opakowanie i nie mam pojęcia co robić ;( Bo czuję, że w tym cyklu również owulacji nie będzie ;( Strasznie mnie to stresuje... Powiedzcie co robić? Myślicie, że jeśli luteina zablokowała mi owulację to ta ostania dawka na powrót ją wywoła? A może przerwać terapię i czekać aż samo wróci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×